تامین منابع مالی کنارگذر شمال شرقی شیراز در بودجه سال ۹۸

سرپرست استانداری فارس با تاکید بر اهمیت پروژه کنارگذر شمال شرقی شیراز در تسهیل حمل و نقل، خاطرنشان کرد: مقرر شد در تامین منابع مورد نیاز این پروژه در بودجه سال ۹۸ اهتمام ویژه ای داشته باشیم. به گزارش شیراز۱۴۰۰، یداله رحمانی سرپرست استانداری فارس در بازدید از پروژه کنارگذر شمال شرقی شیراز با تاکید بر اهمیت این پروژه به عنوان یکی از پروژه های زیرساختی در حوزه راه های استان و تسهیل حمل و نقل، افزود: مقرر شد در تامین منابع مورد نیاز این پروژه در بودجه سال ۹۸ اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

وی با بیان این که این مسیر به طول ۳۶ کیلومتر در ۴ قطعه در حال اجرا است و مجموع اعتبارات این ۴ قطعه بر اساس قراردادهای منعقده ۱۶۷ میلیارد تومان است، اظهار کرد: قطعا قیمت تمام شده پروژه بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان خواهد بود.

سرپرست استانداری فارس با بیان این که  قطعه اول این کنارگذر به طول ۱۴ کیلومتر ۱۰۰درصد پیشرفت فیزیکی داشته و ۶ کیلومتر از آن در مسیر تردد قرار داد، عنوان کرد:  در این بازدید مقرر شد جلسات شورای ترافیک به منظور بررسی این مسیر و رفع نواقص احتمالی تشکیل شود تا با به بهره برداری رسیدن آن مردم بتوانند از خدمات زیرساختی ایجاد شده، بهره مند شوند.

تونل دوقلوی کنارگذر شرق شیراز

وی ادامه داد: قطعه دوم این پروژه به طول ۷ کیلومترتاکنون ۳۴درصد و قطعه ۳ به طول ۸ کیلومتر، ۸۰درصد پیشرفت داشته است؛ همچنین پیمانکار قطعه انتهایی به طول ۷ کیلومتر انتخاب شده و در مرحله تجهیز کارگاه برای آغاز عملیات اجرایی است.

رحمانی با تاکید بر اهمیت این پروژه در تسهیل حمل و نقل، خاطرنشان کرد: مقرر شد در تامین منابع مورد نیاز این پروژه در بودجه سال ۹۸ اهتمام ویژه ای داشته باشیم.

وی افزود: در جلسه ای که به منظور مشخص شدن پروژه های دارای اولویت استان در بودجه سال آتی برگزار می شود نیز پروژه کنارگذر شمال شرقی شیراز به عنوان یکی از این پروژه ها در نظر گرفته خواهد شد.

سرپرست استانداری فارس ابراز امیدواری کرد: با تامین منابع مناسب برای این پروژه و تلاش و اهتمام پیمانکار و دست اندرکاران آن، کنارگذر شمال شرقی شیراز طبق زمان بندی تعیین شده به بهره برداری برسد.

پروژه کنارگذر شمال شرقی شیراز به طول ۳۶ کیلومتر شامل تقاطع کیلومتر صفر، قطعات الف، ب و ج بوده که از محدوده رو به روی شهرک زیبا شهر شروع شده و در محدوده پلیس راه شیراز-فسا به پایان می رسد.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

4 نظر

  1. Peyman

    سلام
    اگر مسیر این کنارگذر را در نقشه نیز به نمایش بگذارید عالی می شود. این راه قرار است ۳ تونل مجزا داشته باشد؟

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *