ورود ۱۸۵ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز

به همت شهرداری شیراز، با ورود ۱۸۵ دستگاه اتوبوس جدید، بیست درصد از کل ناوگان اتوبوسرانی شیراز نوسازی می شود. به گزارش شیراز۱۴۰۰، رییس سازمان مدیریت حمل و نقل مسافر شهرداری شیراز اعلام کرد: با ورود ۱۸۵ دستگاه اتوبوس جدید به چرخه حمل و نقل عمومی شیراز، یک پنجم ناوگان اتوبوسرانی شیراز نوسازی می شود.

ورود ۱۸۵ دستگاه اتوبوس جدید به ناوگان حمل و نقل عمومی شیراز

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس ناصری با بیان این مطلب که در حال حاضر قریب به هزار دستگاه اتوبوس در شیراز فعال است، گفت: از این تعداد، ۴۸۰ دستگاه اتوبوس نیاز به نوسازی دارند که اتوبوس های جدید در چرخه حمل و نقل جایگزین اتوبوس های فرسوده می شوند.
وی هدف شهرداری شیراز را تقویت زیرساخت های حمل و نقل عمومی و ارایه خدمات بهتر برای ترغیب شهروندان به استفاده کمتر از خودروهای شخصی دانست و افزود: در این راستا علاوه بر توسعه سیستم های نوین حمل و نقل عمومی، با برنامه ریزی های صورت گرفته تعداد اتوبوس های فعال در ناوگان اتوبوسرانی به یک هزار و ۵۰۰ عدد می رسد.
لازم به ذکر است که این اتوبوس ها طی آیینی در روز پنجشنبه ۱۹ مهرماه با حضور مسئولین کشوری، استانی و شهری رونمایی و وارد چرخه حمل و نقل عمومی شیراز می شوند.
براساس این گزارش، روزانه بیش از چهارصد هزار نفر از ناوگان اتوبوسرانی شیراز استفاده می کنند که با نوسازی بخشی از این ناوگان انتظار می رود تعداد بیشتری از شهروندان برای تردد در سطح شهر از اتوبوس استفاده کنند.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *