۳۵ میلیون سهم در بورس استان فارس معامله شد

مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس از معامله ۳۵ میلیون سهم در بورس این استان خبر داد.

به گزارش شیراز 1400 کرشمه ترابیان در گفتگو با تسنیم، اظهار داشت: در معاملات هفته گذشته بورس منطقه‌ای استان فارس 35 میلیون و 683 هزار سهم و حق تقدم به ارزش 172 میلیارد ریال مبادله شد.

وی با بیان اینکه این تعداد سهام متعلق به 222 شرکت است، خاطرنشان کرد: 66 درصد این معاملات مربوط به خرید سهام و 34 درصد آن مربوط به فروش سهام بوده است.

مدیر بورس منطقه‌ای استان فارس با بیان اینکه در حال حاضر 27 شرکت کارگزاری در بورس این استان فعالیت می‌کنند، بیان کرد: در دوره مورد نظر در مجموع برای 114 نفر کد سهام‌داری جدید صادر شده است.

وی عنوان کرد: در پایان معاملات این هفته سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری وثوق امین، تولید برق عسلویه مپنا و پالایش نفت اصفهان بیشترین تقاضا برای خرید و سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری وثوق امین، لوله و ماشین‌سازی ایران و پالایش نفت اصفهان بیشترین تقاضای فروش را داشته‌اند.

ترابیان افزود: سهام شرکت‌های پالایش نفت تهران، پتروشیمی خارک و پالایش نفت لاوان با بیشترین ارزش ریالی خرید و سهام شرکت‌های پالایش نفت تهران، پتروشیمی خارک و سرمایه‌گذاری وثوق امین بیشترین ارزش ریالی فروش را به خود اختصاص داده‌اند.

شاخص کل بازار نیز در هفته گذشته به میزان 1334 واحد افزایش یافت و به عدد 89 هزار و 339 رسید.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *