پردیس سینمایی شهر آفتاب شیراز با 8 سالن در مجتمع خلیج فارس آماده افتتاح می شود

پردیس سینمایی شهرآفتاب مجتمع خلیج فارس با ٧هزار مترمربع فضا ساخته می شود. مجری طرح سینماهای «خلیج فارس»گفت: مجموعه کنونی نزدیک به ٧هزار مترمربع مساحت دارد که در دو طبقه ساخته می شود. محسن خباز با اشاره به اینکه ٦ سالن اصلی سینما در این مجتمع ساخته می شود، افزود: این مکان دارای یک سالن V.I.P هم هست که سالن دیگری نیز به عنوان «بلک باکس» در حال ساخت است.

وی همچنین اشاره کرد: یکی از سالن های سینمایی مجتمع یادشده با کاستن از یک ردیف صندلی برای کاربری چندگانه طراحی می شود که هم بتوان از آن برای برگزاری کنسرت بهره برد و هم برای اجرای تئاتر مناسب باشد.

خباز از طراحی ٥ سالن با ظرفیت هر یک ٢٥٤ صندلی در این مجتمع خبر داد و افزود: این مجموعه دارای یک سالن ٢٠٠ نفره به می باشد و همچنین، یک سالن ١٢٠ نفره بلکباکس نیز در کنار آن قرار دارد و یک سالن وی.آی.پی  نیز قرار می گیرد که دارای گنجایش ٣٠ تماشاگر است.

وی همچنین از طراحی یک نگارخانه هنرهای تجسمی در این مجموعه هم خبر داد و گفت: این گالری دارای دست کم ٣٠٠ متر فضاست که در کنار آن یک «آرت شاپ» هم قرار می گیرد.

مجری طرح فضاهای فرهنگی مجتمع خلیج فارس شیراز از طراحی و ساخت کتابفروشی و فروشگاه موسیقی در قالب فضاهای فرهنگی و هنری این مجتمع تجاری خبر داد و افزود: تلاش شده فضای عمومی سینماهای این مجتمع فارغ از ارایه خدمات پخش و اکران فیلم بتواند محیطی متناسب با فضای فرهنگی شیراز داشته باشد.
١٥٠٠ صندلی پردیس سینمایی شهر آفتاب در خلیج فارس/تجهیز سالن٣D با صدای ٣٣ بعدی

این تهیه کننده برنامه های فرهنگی و هنری با بیان اینکه لابی مجموعه خلیج فارس ظرفیت تا ١٥٠٠ نفر را دارد، تصریح کرد: صندلی های این بخش از فضای مجموعه یادشده می تواند به شکل سینمایی چیده شود.

وی همچنین از ایجاد پلی در فضای لابی مجموعه نامبرده هم خبر داد و افزود: این پل کمک می کند که مردم از جاهای مختلف با چشم اندازهای مختلف شاهد مناظر باشند و از طبقات مختلف به مکان های متعدد فرهنگی این مجموعه اشراف داشته باشند.

خباز در ادامه به سالن ٣D مجموعه خلیج فارس اشاره کرد و گفت: این سالن مجهزترین فضای ٣D ایران خواهد بود که برای نخستین بار دارای صدای ٣D هم خواهد بود که سه برابر دیگر سالن های مجموعه طراحی شده است.

وی صدای سالن ٣D خلیج فارس را متفاوت از دیگر سالن های مشابه داخلی عنوان کرد و افزود: اکنون کارهای نصب تجهیزات صدای این سالن درحال انجام است. این درحالیست که همه سالن های مجموعه یادشده دیجیتال هستند و برنامه ریزی به نحوی است که در مسیر کیفی سازی سینما قرار بگیریم تا حس احترام به مخاطب به مردم القا شود.

خباز با یادآوری اینکه پردیس سینمایی شهر آفتاب با ٧ سالن سینما و یک سالن تئاتر، نگارخانه هنرهای تجسمی، کتابفروشی و مجموعه های رفاهی به زودی افتتاح خواهد شد، عنوان کرد: امیدواریم این پردیس سینمایی فروردین سال ١٣٩٦ به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه پردیس سینمایی شهرآفتاب مجهزترین سالن های کشور را دارا خواهد بود، افزود: رویکرد این مجموعه بیشتر آموزشی است و در این راستا پلاتو تمرین تئاتر و موسیقی هم در این مجموعه خواهیم داشت.

٨ دستگاه پخش سینما سیار در اختیار استان فارس قرار گرفتمدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس هم که در جریان این بازدید حضور داشت و با اشاره به اجرای طرح بزرگ «سینما سلام» در استان گفت: در قالب طرح «سینما سلام» در مرحله اول ٨ دستگاه پخش سینما سیار در اختیار استان فارس قرار گرفت که امکان نمایش فیلم های روز سینمای ایران را برای بیش از ١٦ شهر فاقد سالن سینما فراهم می کند.

دکتر بهزاد مریدی، یاد آور شد: در مرحله نخست اجرای طرح «سینما سلام» که به ابتکار موسسه رسانه های تصویری نخستین بار در استان فارس آغاز می شود شهرهای خرامه، سروستان، مرودشت و شهرک های حومه شیراز با استفاده از دستگاه های طراحی شده فیلم های روز سینمای ایران را به مردم و علاقه مندان سینما ارایه می کنند.

وی گفت: سینما سلام فضا و تجربه تازه‌ای است که فیلم را همزمان در سینماها در دیگر فضاها نظیر پارک‌ها اکران می‌کند و همه مردم می‌توانند از تولیدات هنرمندان بهره‌مند شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: این طرح در خنج، اوز، مهر، لامرد، بوانات، ارسنجان، رستم، نورآباد، مرودشت، پاسارگاد، کوار، فیروزآباد، سپیدان، بیضا، صدرا، شهرک گلستان اجرا می شود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

9 نظر

 1. امیر کامیار

  خیلی‌ خبر خوشحال کننده و افتخار آمیزی برای شیراز هست و باید برای افتتاح آن لحظه شماری کرد. اگر همه این سالنها کامل افتتاح بشه بخشی از عقب ماندگی دیرینه‌ شهر در زمینه سینما برطرف خواهد شد که جای خوشحالی‌ داره

  پاسخ
 2. فرهاد

  خبر بسیار خوبی برای اهالی پایتخت فرهنگ و تمدن ایران زمین است. وجود این پردیس جلوه دیگری از عشق و علاقه مردم شیراز به فرهنگ و هنر را نشان می دهد. انشاالله تمام قسمتهای وعده داده شده در مجتمع خلیج فارس به زودی افتتاح شوند.

  پاسخ
 3. شهر راز

  ان شالله تالار ۲۰۰۰ نفری و مجموعه ی تئاتر شهر هم بزودی تکمیل بشوند.
  شیراز نسبت به چند سال پیش در مسیر توسعه ی فرهنگی داره با سرعت بیشتری قدم بر میداره!
  این از مجموعه ی پردیس عظیم خلیج فارس و پردیس گلستان اون هم از تئاتر شهر و سریال احمد ابن موسی!
  رییس کمیسیون فرهنگی شورا گفته سال دیگه سریال احمد ابن موسی و مجموعه ی فرهنگی ورزشی ۳۰۰۰ نفره ای در شیراز اعتبار می گیرند. حالا ببینیم تا چه حد محقق میشن!

  پاسخ
 4. رضا

  حالا چرا همه چیز انقدر مخفیانه ست؟! بابا عصر رسانه هاست ناسلامتی! این عکس محدود و بسته تنها عکسیه که در این سالها از روند ساخت پردیس سینمایی این مجتمع منتشر شده!! من واقعا تعجب می کنم. یعنی چی این کار؟! به خدا هیچ جای دنیا انقدر همه چیز مثل شیراز مرموز نیست!! واقعا شهر راز هست! یکم احترام به مردم بد نیست! دیروز تو سایت سینما تیکت یه گزارش تصویریه مفصل دیدم از ریز ریز جزییات روند ساخت پردیس سینمایی ده سالنه ی مگامال تو تهران که با پردیس شهر آفتاب خلیج فارس در یه مرحله از پیشرفت قرار دارن. اما نحوه پوشش رسانه ایه اون کجا و نحوه پوشش رسانه ایه پردیس شهر آفتاب کجا!!

  http://www.cinematicket.org/?p=newsdet&nid=5029&t=%DA%AF%D9%81%D8%AA%DA%AF%D9%88%DB%8C-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%B5%DB%8C-%D8%B3%DB%8C%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%AA%DB%8C%DA%A9%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%86%D9%88%DA%86%D9%87%D8%B1-%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%B3-%D9%85%DA%AF%D8%A7%D9%85%D8%A7%D9%84-/-%D8%A7%D9%81%D8%AA%D8%AA%D8%A7%D8%AD-%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D9%BE%D8%B1%D8%AF%DB%8C%D8%B3-%D8%A7%D9%88%D8%A7%DB%8C%D9%84-%D8%B3%D8%A7%D9%84-96-%D8%AF%D8%B1-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%DA%A9%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-10-%D8%B3%D8%A7%D9%84%D9%86-+%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1

  پاسخ
 5. مهدی

  دومین پردیس بزرگ کشور هست؟ فکر کنم اول کوروش تهران با ۲۸۰۰ نفر و بعدش خلیج فارس(شهرآفتاب) با ۱۵۰۰ نفر و سومینشم هویزه ی مشهد با ۱۲۰۰ نفر و البته اگه افتتاح بشه سیتی سنتر اصفهان با ۱۲۰۰ نفر باشه!

  پاسخ
  1. رضوحید

   ترتیبش تا اندازه ای اینجوریه فقط پردیس ملت تهران هم هست که 1300 نفر ظرفیت داره. پردیس زندگی تهران هم 1223 نفر ظرفیت داره. پردیس مگامال تهران که مثل پردیس شهر آفتاب در آستانه بهره برداریه هم 1400 نفر ظرفیت داره. یعنی پردیس سیتی سنتر اصفهان تو جدول هفتم هشتم هست. تازه اگه پردیسهایی که داره تو کرج و مجددا مشهد و تهران و… ساخته میشه رو لحاظ نکنیم!

   پاسخ
  2. من

   جناب ناشناس بارها گفته شده پردیس سیتی سنتر ۱۲۰۰ نفره هست و اگه به سخنان اخیر مسئولین هم توجه کنی چنین چیزی گفتند این لینکی که شما گذاشتی صرفا یک اطلاعات موهوم است:
   به گزارش باشگاه خبرنگاران شهر، مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان، ضمن تشکر از رویکرد فرهنگی سیتی سنتر، این مرکز تجاری بزرگ و بی بدیل در اصفهان، از ایجاد هفت سالن سینما در این مجموعه خبر داد و گفت: این سالن ها متشکل از یک سالن بزرگ چند منظورۀ 250 نفره و 6 سالن کوچک است که به منظور ارتقای سطح رفاه و فرهنگ مردم ساخته می شود.

   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *