استاندار فارس:

فرصت سرمایه گذاری ۳۰ هزار میلیارد تومانی در فارس فراروی فعالان اقتصادی داخلی و خارجی

استاندار فارس گفت: ۱۰۰ بسته سرمایه گذاری در این استان به زبان های فارسی و انگلیسی آماده شده است که فرصت سرمایه گذاری ۳۰ هزار میلیارد تومانی را فراروی فعالان اقتصادی داخلی و خارجی قرار می دهد. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از ایرنا، سید محمد علی افشانی چهارشنبه در دومین روز از دهه مبارک فجر در جلسه شورای سرمایه گذاری استان فارس در شیراز افزود: این بسته های سرمایه گذاری بخش های کشاورزی، صنعت و خدمات را شامل می شود.
وی در ادامه با اشاره به دستاوردهای برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) برای استان گفت: پس از نهایی شدن این توافق در استان میزبان ۳۶ هیات اقتصادی و تجاری خارجی شامل وزرا و روسای مجالس کشورهای مختلف بودیم.
استاندار فارس گفت: این سفرها به امضای تفاهم نامه هایی منجر شد که امیدواریم شاهد نتایج مثبت آن برای استان باشیم.
افشانی درباره تصویب ۷۷۰ میلیون دلار فاینانس برای قطار شهری شیراز در شورای اقتصاد نیز گفت: این پروژه از مهمترین پروژه های استان است و هم اینک نیز نیازمند حضور سرمایه گذار خارجی در این پروژه هستیم که امیدواریم در بحث جذب سرمایه گذار خارجی به استان کمک شود.
وی بیان کرد: فاز اول خط یک مترو شیراز حد فاصل میدان احسان تا نمازی هم اینک در حال خدمات دهی به شهروندان است و امیدواریم فاز دوم این خط نیز ( میدان نمازی تا گلسرخ) نیز تا پایان فروردین ۹۶ به اتمام برسد تا بتوانیم در روز بزرگداشت سعدی و همزمان با حضور رئیس جمهوری آن را افتتاح کنیم.
استاندار فارس درباره مزیت های کشاورزی فارس هم گفت: این استان با تولید حدود ۱۰ درصد از محصولات حوزه زارعی، دامی و باغی کشور جزو استان های اول کشور به شمار می رود.
او اضافه کرد: به لحاظ صنعتی نیز هرچند فارس یک استان صنعتی محسوب نمی شود اما چهار هزار و ۷۲۰ واحد صنعتی و ۶۲ شهرک صنعتی را در خود جای داده است.
افشانی گفت: در استان فارس ۵۴۲ معدن با ۳۷ نوع ماده معدنی داریم که هم اینک ۲۰ ماده معدنی در دست بهره برداری است که برخی از آنها در کشور منحصر به فرد است.
استاندار فارس در خصوص تولید برق از انرژی های نو و انرژی خورشیدی نیز گفت: در این زمینه نیز با حدود ۱۲ شرکت داخلی و خارجی برای تولید ۲ هزار و ۳۰۰ مگاوات برق با اعتبار ۱۱ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان مذاکراتی انجام شده است.
استاندار فارس افزود: یکی از بانک های کشور در زمینه ساخت کارخانه تولید پنل های خورشیدی با حدود ۱۷۵ میلیارد تومان اعتبار در استان فعالیت دارد که به گفته مدیرعامل این بانک، این طرح اواخر فروردین ماه ۹۶ می تواند به بهره برداری برسد.
وی ادامه داد: با بهره برداری از این کارخانه تمام نیروگاه های استان پنل های مورد نیاز را در اختیار خواهند داشت.
استاندار فارس اظهار کرد: در حوزه گردشگری نیز بحث راه اندازی منطقه نمونه گردشگری پاسارگاد با حدود ۸۰۰ میلیارد تومان و منطقه نمونه گردشگری مارگون با ۲۵۰ میلیارد تومان در دست پیگیری است.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. من

    جناب استاندار اینا رو ولش کن شهر سلامتتون به کجا رسید؟ نکنه بقول حامد شهرراز چراغ خاموش پیش میره؟ خخخخخخخخ

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *