آغاز به کار دبیرخانه شهرجهانی خاتم در شیراز

دبیر خانه شهر جهانی خاتم در معاونت صنایع‌دستی استان فارس راه‌اندازی شد.

به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از ایسنا منطقه فارس، معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان فارس پنجشنبه ۲۷ آبان اعلام کرد: با طرح پیشنهاد ثبت شیراز به‌عنوان شهر جهانی خاتم، دبیرخانه مرکزی در این معاونت ایجاد شده است.

زهرا الحمدی توضیح داد: این دبیرخانه با محوریت واحدهای آموزش و توسعه و ترویج در معاونت صنایع‌دستی راه‌اندازی شده است.

وی با بیان اینکه مراحل اجرایی ثبت شیراز به‌عنوان شهر جهانی خاتم، در کمیته راهبردی معاونت صنایع‌دستی بررسی شده است، گفت: تهیه پروپوزال پیشنهاد شیراز به‌عنوان شهر جهانی خاتم در دستور کار قرار گرفته است.

الحمدی خاطرنشان کرد: در جلسه‌ای که با مسئولان حوزه‌های چهارگانه بازرگانی، توسعه و ترویج، حمایت از تولید و آموزش برگزار شد، برنامه تهیه و تنظیم طرح پیشنهادی به صورت اجرایی بررسی شد.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی فارس گفت: در این جلسه مقرر شد طرح نهایی بر اساس دستورالعمل اجرایی ارائه شده توسط شورای جهانی و پس از تنظیم، برای اخذ تاییدیه اجرایی به دبیرخانه مرکزی شهرهای جهانی مستقر در معاونت صنایع دستی کشور ارسال شود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

3 نظر

 1. مهدی

  شیراز قرار بود پروندش به عنوان شهر خلاق ادبی هم به یونسکو ارسال بشه.
  چی شد؟ پرونده ارسال شد؟ رد شد یا پذیرفته شد؟
  چرا حرفی در این باره نمیزنند.

  پاسخ
 2. فرشاد

  حضرت حافظ میفرماید:
  اگرچه زنده رود آب حیاط است
  ولی شیراز ما از اصفهان به

  این نشون میده که از دیرباز بین شیراز و اصفهان رقابت بوده، رقابت برای بهتر شدن همیشه خوبه اما اگر ما درک صحیحی از رقابت داشته باشیم و اون رو به جنگ تبدیل نکنیم. همین رقابت هست که باعث میشه یک صنعت یا خدمت دچار مافیا نشه. این موارد رو گفتم که آقایونی که در این دبیر خانه خاتم مشغول به کار میشن فکر نکنن که قراره همه چیز گل و بلبل بشه، امیدوارم که چشمانی بینا و قلبی دلسوز داشته باشن وگرنه این مهم نصیب دیگر شهرها میشه. مثلا چند مدت پیش بنده در هتل عباسی اصفهان اقامت داشتم، در این هتل در تمام اتاق ها که اکثرا هم در تصرف خارجی ها هست تمام جعبه های دستمال کاغذی از خاتم بود، یک کار ساده اما پر معنا و پر پیام، اما من در هتل های شیراز که قصد داره شهر جهانی خاتم بشه چنین چیزی رو ندیدم. این فقط یک مورد ساده هست اما بهتره آقایون هوشیار باشند که به عمل کار برآید به سخندانی نیست. هر چند که خاتم کاری روی مس اصفهان هم هنری زیبا هست اما بی صبرانه منتظر اعلام اعطای لغب شهر جهانی خاتم به شیراز هستیم . امیدوارم این عنوان رو مثل پایتخت فرهنگی،. پایتخت بهار نارنج، پایتخت صنایع دستی و غیره رقیبان ما با هوشیاری که دارن از ما نگیرن که البته همه چیز بستگی به اون آقایونی داره که در دبیرخانه خاتم کار میکنن که بیشتر فکر ثبت شیراز هستن یا اینکه مثل سایر ادارات دولتی تمام فکرشون اینه که رنگ چاییشون خوشرنگ باشه یا اینکه تصمیم بگیرن فردا صبح آش سبزی رو با نون سنگک بخورن یا با لواش.

  پاسخ
 3. فرهاد

  متاسفانه خاتم تولید شده در شهر اصفهان که کیفیت بسیار بد و پایینی دارد به اسم خاتم شیراز به توریستها فروخته می شه!!!!!!!!

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *