شهردار منطقه تاریخی شیراز:

ایجاد دهکده گردشگری و هتل‌های سنتی در قلب منطقه تاریخی فرهنگی شیراز

3_largeشهردار منطقه تاریخی فرهنگی شیراز از ایجاد دهکده گردشگری در قلب منطقه تاریخی این کلان شهر در قالب بسته‌های سرمایه‌گذاری خبرداد و گفت:در این راستا همچنین دو هتل سنتی نیز توسط سرمایه‌گذاران ساخته می‌شود.

به گزارش شیراز ۱۴۰۰، هادی شه‌دوست شیرازی با دعوت از سرمایه‌گذران برای سرمایه‌گذاری در بافت تاریخی فرهنگی شیراز به موضوع بسته‌های سرمایه‌گذاری در این منطقه اشاره و اظهار داشت:در این زمینه بیش از ۱۵ بسته سرمایه‌گذاری تعریف شده و از هفته آینده به تدریج فراخوان آن از طریق جراید اعلام می‌شود.

وی به تفاوت‌های سرمایه‌گذاری در بافت تاریخی شیراز نسبت به سایر مناطق شهرداری اشاره و خاطرنشان کرد: تفاوت عمده این موضوع، به سرمایه‌گذاری‌های خرد برمی‌گردد و این بدین معنا است که سرمایه‌گذاران با سرمایه‌های کمتر می‌توانند در بافت تاریخی شیراز سرمایه‌گذاری کنند.

شهردار منطقه تاریخی و فرهنگی شیراز به سیاست‌های تشویقی این منطقه در حمایت از سرمایه‌گذاران اشاره و تصریح کرد: در این زمینه از سرمایه‌گذارانی که در موضوع گردشگری، ساخت پارکینگ و تبدیل خانه‌های سنتی به مکان‌های اقامتی اقدام به سرمایه‌گذاری کنند عوارض دریافت نمی‌شود.

شه‌دوست همچنین از در اختیار قراردادن ۲۸ خانه میراثی توسط میراث فرهنگی فارس به شهرداری شیراز خبرداد و افزود: در مورد احیای این خانه‌ها، نیز برنامه‌ریزی لازم انجام شده و به دنبال این هستیم تا این خانه‌ها با کاربری‌های مختلف فرهنگی در اختیار شهروندان شیرازی و گردشگران قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه شناساندن بافت تاریخی شیراز به‌عنوان ظرفیت‌های بی‌بدیل شیراز رسالت همه مسئولان، رسانه‌ها و دوست‌داران شیراز است، گفت: منطقه تاریخی فرهنگی، هویت شیراز است و ما قصد داریم به شکل ویژه برای شناساندن ظرفیت‌ها استفاده کنیم.

شهردار منطقه تاریخی فرهنگی همچنین به طرح‌های در دست اجرای این منطقه اشاره و مهم‌ترین آن را شامل اجرای جمله سالن آمفی تئاتر، فرهنگسرای ۹ دی، کف‌سازی دروازه اصفهان و لوله‌گذاری خیابان تیموری عنوان کرد.

وی با بیان اینکه منطقه تاریخی فرهنگی، یک منطقه استثنایی با ناشناخته‌های بسیار بوده و حتی برخی اماکن و آثار آن برای شیرازی‌ها هم شناخته شده نیست تصریح کرد: در بحث فرهنگی نیز راه‌اندازی سرای هنر در محور آرامگاه سیبویه و سنگ سیاه و احیای سقا خانه‌های سطح منطقه در دست اجرا است.

شه‌دوست در مورد سدمعبرها و دستفروش‌های فعال در منطقه تاریخی و اطراف حرم‌های مطهر شاهچراغ(ع) و حضرت سیدعلاالدین(ع) نیز گفت: در این با خدمات مختلفی که ارائه شده دستفروش‌ها ساماندهی شده و ماموران سد معبر نیز همچنان با متخلفان برخورد قانونی می‌کنند.

شهردار منطقه تاریخی فرهنگی شیراز، در مورد ساماندهی وضعیت نابسامان محه سنگ سیاه از قدیمی‌ترین محله‌های بافت تاریخی شیراز نیز گفت: در این مورد کارگروهی تشکیل شده و موضوع عمران و آبادانی آن به شهرداری واگذار شده که شهرداری تمام امکانات خود را در اختیار قرار می‌دهد، اما در موضوع امنیت منطقه نیازمند دستگاه‌های امنیتی و انتظامی هستیم تا مشکلات رفع شود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

3 نظر

 1. عليرضا

  به امید به نتیجهً رسیدن طرح های گردشگری در بافت تاریخی شیراز هر چند این میزان کار جوابگو ی سر و سامان دادن اوضاع نا بسامان بافت تاریخی شیراز نیست . بافت تاریخی از صنعت توریسم و گردشگری و صنایع دستی سهم و درامدزایی بیشتر از این ها میتوان داشت .
  امیدوارم کنار تمام این توسعه ها سعی شود چهره ی پر آشوب و پر استرس و پر استرس کنونی تبدیل به فضای اروم و سرسبز و ارامش بخش شود .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 2. علیرضا

  همت و سرمایه گذرمیتواند بافت قدیمی و فرهنگی شیراز را بایک مشاور ایتالیایی به بهترین نقطه گردشگری جنوب ایران تبدیل کند

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *