با هدف ایمن سازی؛

موافقت شورای شهر شیراز با واگذاری کمربندی به شهرداری

کمربندی شیرازاعضای شورای شهر شیراز در جلسه امشب خود با واگذاری ۱۸ کیلومتر کمربندی جنوب شرق شیراز که در اختیار اداره‌کل راه و شهرسازی است به شهرداری شیراز موافقت کردند.به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از تسنیم، در این نشست موضوع واگذاری ۱۸‌کیلومتر از کمربندی شیراز به شهرداری شیراز که به تصویب شورای عالی ترافیک استان فارس نیز رسیده است، مورد بحث و بررسی قرار گرفت و اعضای موافق و مخالف اعضای شورای شهر به ارائه نظرهای خود پرداختند.

موافقان این طرح خواستار واگذاری کمربندی شیراز به شهرداری برای ایمن‌سازی این مسیر، حفظ جان شهروندان و همچنین رونق و آبادانی شهر شدند.همچنین مخالفان این طرح با بیان اینکه شهرداری در کنار راه و شهرسازی آماده ایمن‌سازی کمربندی شیراز است به علت مشکلات حقوقی و هزینه‌های بالای ساخت و ساز اعلام کردند کمربندی شیراز به شهر واگذار نشود.

براساس موافقت اعضای شورای شهر شیراز، کمربندی شیراز در دو مرحله به شهرداری شیراز واگذار و ایمن‌سازی آن انجام و تمام مصادیق اجرایی و حقوقی و مسائل مربوط به تملک مسیر دیده می‌شود.

اعضای شورای شهر شیراز در موافقت خود راه و شهرسازی را مکلف به اجرای کمربندی جدید شیراز در محدوده غربی و جایگزین آن برای عبور و مرور خودروهای سنگین شدند.

در این نشست شهردار شیراز با بیان اینکه آمدن کمربندی در شهر باید حرکت خودروها و سرعت آنان و همچنین سایر قوانین تغییر یابد اظهار داشت: شهرداری شیراز با اعتبار موجود توان تملک املاک اطراف آن را ندارد.

علیرضا پاک‌فطرت افزود: با الحاق کمربندی شیراز به شهرداری، این نهاد باید تمام املاک‌های در مسیر را تملک کند و در صورتی که تمام اعتبار تملک شهرداری هزینه شود با کمبود اعتبار مواجه می‌شویم.

وی بیان کرد: شهرداری شیراز آماده است تمام همکاری لازم را با اداره کل راه و شهرسازی در ایمن‌سازی کمربندی شیراز داشته باشد و در این زمینه نیز تاکنون از هیچ خدمتی دریغ نکرده است.

به گزارش تسنیم و به اعتقاد کارشناسان، کمربندی شیراز یکی از پرحادثه‌ترین کمربندی‌ها در استان فارس و حتی کشور است که در آن تصادف‌های مرگباری زیادی در سال رخ می‌دهد و از ایمنی لازم برخوردار نیست.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

11 نظر

 1. فرهاد

  بزرگترین نقیصه شهر شیراز، نداشتن کمربندی استاندارد برای عبور وسایل نقلیه سنگین است. مسئولین شهر و استان باید با جدیت پیگیر احداث کمربندی جدید برای شیراز باشند

  پاسخ
  1. شیراز۱۴۰۰

   دیروز گذری داشتم از محدوده شمالشرق شیراز و بزرگراه کنارگذر شرق شیراز در قسمت ابونصر و روستانی کفترک و مسیر اتصالی به پل خلیج فارس از پیشرفت مناسب و کارگاه فعالی برخوردار هست. ضمن اینکه صحبتهایی مبنی ساخت کمربندی جدید جنوب شیراز از کوهمره سرخی تا جاده پل فسا به گوش رسیده.

   پاسخ
  1. من شیرازی

   بنده خدا شهرداری کیه در اصل دولت از جون مردم شیراز داره جور میکشه این یعنی مالیات و عوارض بیشتر که به مردم شهر تحمیل میشه

   پاسخ
 2. فرزاد

  از کی واقعا تحویل داده میشه به شهرداری چون چندین ماهه همروز و فردا میکنن و اینکه مشخص هستش مرحله اول از کی و چه قسمتی شاملش میشه؟

  پاسخ
 3. امیر

  این کار باید سالها پیش انجام میشد این کمربندی داخل شهر اومده و با اون حاشیه بیابانی چهره زشتی برای شهر شده.
  امیدوارم شهرداری با برنامه ریزی و احداث تقاطع های غیرهمسطح و تعریض وحاشیه بندی سبز و مناسب و جلوگیری از نفوذ حاشیه خواران فرصت طلب ،این محور رو به یک بزرگراه ایمن درون شهری تبدیل کنه.

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *