گزارش تصویری : گشتی در کوچه باغهای چمران

گاهی خسته از ترافیک و شلوغی سطح شهر، هرچقدر هم هوای شهر پاک و تمیز باشد، دوست داری دل به قلب باغ هایی بسپاری که نه خبر از بوق ممتد خودروها باشد و نه هراس از برخورد با یک موتور سیکلت که ممکن است از هر نقطه ای عبور کند. شیراز هرچند از دست اندازی ها بی شمار به باغ هایش آزرده است، اما هنوز هم در گوشه کناری، گنجینه ای ناب را نگه داشته برای آنان که دلتنگ باغ و نوای پرندگانش شده باشند.

گشتی در کوچه باغهای چمران، برای چند ساعت از حال و هوای شهرهای امروزی جدایمان کرد و حسی خوب و سرزنده در وجودمان سرشار نمود. تصاویری از کوچه باغی های شیراز در نخستین روزهای خزان هراز رنگ شهرراز.

عکس : امین آل شمس

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

3 نظر

 1. محمد سردزک

  ممنون بابت عکس کم کم خودمون هم داریم این باغ های زیبا رو فراموش میکنیم ای کاش یه خورده مدیران شهرداری به همچین باغ هایی بیشتر توجه میکردن و یه خورده سلیقه به خرج میدادن و در زیبا سازی و معرفی این کوچه باغ ها به مسافران وحتی توریست ها باعث زنده شدن دوباره باغ های شیراز میشدن واقعا حیف همچین باغ هایی که یا در اتش بسوزن یه تبدیل به برج بشن اینا قلب تنفسی شهرمون هستن

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 2. فرهاد

  به نظر من شهرداری با تملک باغات و بازسازی و سنگ فرش کردن کوچه باغها و ایجاد مسیرهای پیاده روی و درشکه سواری می تواند جذابیت این باغات را دو چندان کرده و یک هدف گردشگری جدید برای شیراز ایجاد نماید

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *