ویدئو : ۱۲ میلیارد تومان اعتبار برای ورزشگاه ۶ هزار نفری شیراز

۱۲ میلیارد تومان از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب برای تکمیل بزرگترین ورزشگاه سرپوشیده فارس پرداخت می شود. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، مرکز فارس،مدیر کل ورزش و جوانان فارس گفت: شرکت توسعه و تجهیز اماکن ورزشی کشور مجری ساخت این مجموعه ورزشی ۶ هزار نفری است که در ۲ سال گذشته ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
کامیاب افزود: مجموع کل هزینه طرح، حدود ۳۰۰ میلیارد ریال است که با پیگیری این اداره و استانداری فارس، تاکنون بیش از ۱۷ میلیارد تومان آن جذب شده است.
وی با بیان اینکه این ورزشگاه تا دهه مبارک فجرامسال به بهره برداری می‌رسد، افزود: قرار است از سوی دفتر رهبر معظم انقلاب، حدود ۱۲ میلیارد تومان دیگر پرداخت شود و به نظر می‌رسد مشکل مالی برای اتمام آن وجود نداشته باشد.
مدیر کل ورزش و جوانان فارس اظهار کرد: حدود ۳۵ رشته ورزشی می‌توانند از این مجموعه استفاده کنند و با افتتاح این طرح، شیراز می‌تواند میزبان مسابقات معتبر بین المللی و حتی جهانی باشد.
کامیاب بیان کرد: این مجموعه در ابتدای بزرگ راه حسینی الهاشمی شیراز در زمینی به مساحت ۱۲ هزار مترمربع واقع شده است.
وی افزود: این مجموعه ورزشی ۶ هزار نفری دارای امکاناتی نظیر سیستم تهویه و برق رسانی بهینه، قابلیت تعویض کف پوش برای هر رشته ورزشی و سقف فضایی و سبک است.
طرح  ساخت ورزشگاه ۶ هزار نفری شیراز، سال ۱۳۸۷ همزمان با سفر رهبر معظم انقلاب به شیراز به تصویب رسید.
این مجموعه قرار بود در مدت دو سال ساخته شود، اما عملیات ساخت آن به دلایل گوناگون از جمله بحث تملک زمین تا سال ۹۵ متوقف شد و از خرداد سال ۱۳۹۵ با حل مشکل زمین آن، کارساخت به صورت جدی آغاز شد.
>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *