تخصيص 78 درصدي اعتبارات به استان فارس

ممنوعیت تغییر کاربری باغ‌های اطراف شیراز

استاندار فارس گفت : با توجه به بررسی‌های انجام شده در جلسه‌ای با حضور مسئولان و دستگاه‌های ذیربط، تغییر کابری تمام باغ‌های اطراف شیراز ممنوع شده است. به گزارش شیراز۱۴۰۰ به نقل از ایسنا، سید محمدعلی افشانی عصر شنبه ۱۵ آّبان در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان فارس گفت: در جلسات این شورا نباید بر تعدد طرح‌ها اصرار داشت بلکه باید کیفیت طرح‌ها متفاوت باشد و طرحی مطرح شود که مشکلی را از استان حل کند.

وی با اشاره به مصوب شدن طرح ایجاد معدن شن و ماسه برای بخش خصوصی اجرا کننده طرح شهرک سلامت، گفت: شهرک سلامت از طرح‌های اولویت‌دار استان محسوب می‌شود که باید در راستای اجرای مطلوب آن همکاری کامل شود.

استاندار فارس همچنین گفت: با پیگیری‌های انجام شده، اعتبارات استان تغییر کرده و از ۹۹۴ میلیارد در سال ۹۴ به ۱۶۰۰ میلیارد در سال ۹۵ افزایش یافته و از طرفی درصد تخصیص اعتبارات از محل منابع و اوراق خزانه نیز شاهد به ۷۸ درصد رسیده است.

او میزان تخصیص اعتبارات در گذشته ۳۵ درصد عنوان و اضافه کرد: اگر در گذشته درصد اعتبارات استان ۳٫۸ درصد بوده علت آن را در فقدان پیگیری‌ها باید جست‌وجو کرد. اگر با منطق و استدلال مسائل را در سطح کلان پیگیری کنیم قابل حل خواهد بود.

استاندار فارس با بیان اینکه سال آینده احتمال کاهش اعتبارات وجود دارد، گفت: ما به‌دنبال سهم متناسب با جمعیت و وسعت استان هستیم و عدد نمی‌خواهیم. خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده، سهم اعتبارات استان در بودجه آینده منطقی خواهد شد.

او از مدیران دستگاه‌های اجرایی خواست تا در مهلت باقیمانده تا زمان ارائه بودجه از سوی دولت به مجلس، به دنبال جذب اعتبارات بیشتری از محل اوراق خرانه باشند و گفت: نظارت بر کیفیت ساخت و سازها و متناسب‌سازی پرداخت‌ها با پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها بسیار مهم است.

استاندار فارس همچنین با اشاره به نزدیک شدن به فصل سرما خواستار انجام پیش‌بینی‌های لازم از سوی دستگاه‌های متولی شد و گفت: باید تمام دستگاه‌های مرتبط در رابطه با لایروبی مسیل‌ها و پاکسازی معابر و کانال‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.

او تسریع در تکمیل پروژه‌های پیش‌بینی شده برای دهه فجر را خواستار شد و گفت: بی‌تردید مدیری که بدهکار به پیمانکار نباشد، کاری انجام نداده است، براساس میزان دیون به دستگاه‌ها اسناد خزانه تعلق می‌گیرد. با نشستن در اتاق و نامه‌نگاری و مکاتبه،‌ اعتباری تخصیص داده نمی‌شود.

استاندار فارس با تکرار این موضوع که یکی از شاخص‌های مهم ارزیابی باید میزان جذب اعتبارات از محل اعتبارات ملی باشد، گفت: برای تخصیص بودجه قطعا میزان پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها یک اولویت است.

افشانی با بیان اینکه طی یک‌سال گذشته اقدامات خوبی در استان فارس اجرایی شده است، پیشتازی فارس در بهینه‌یاب صنعت و همچنین جایگاه فارس در موضوع سرشماری را مثال زد و بر لزوم تداوم حرکت‌های مناسب انجام شده تاکید کرد.

به گزارش ایسنا،‌ رئیس سازمان برنامه و بودجه استان فارس نیز در این جلسه گفت: استان فارس رتبه اول ارزیابی کیفی ثبت اطلاعات کشور را کسب کرده است.

ساسان تاجگردون گفت: در مرحله اول اجرای طرح سرشماری نفوس و مسکن فارس بین شش استان برتر کشور قرار گرفته و در بحث ثبت اطلاعات نیز تاکنون رتبه دوم کشور را کسب کرده‌ایم.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. شهر راز

    اخبار خوبی عنوان شد که در صورت حقیقت باید یه تشکر جانانه از استانداری فارس انجام داد.
    یه چیز دیگه که خیلی مهمه و مثل اینکه حالا حالاها خبری ازش نیست مگا پروژه ی شهر سلامت شیرازه! این فرصت نباید از دست بره جناب استاندار.

    موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *