معاون فرهنگی اجتماعی شهردار شیراز خبر داد،

پیش‌بینی نگارخانه ویژه فعالیت‌های هنری در بوستان 580 هکتاری شیراز

معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز گفت: در بوستان در حال ساخت 580 هکتاری شیراز برای فعالیت‌های هنری نگارخانه ویژه‌ پیش‌بینی شده است.

به گزارش شیراز 1400 به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز، احمد همتی بوشهری بعدازظهر امروز در ششمین نشست کارگروه بازار هنر شیراز اظهار داشت: برگزاری سلسله نشست‌های کارگروه اقتصاد هنر شیراز که به همت حوزه هنری فارس در اتاق بازرگانی این شهر برپا می‌شود می‌تواند تأثیر عمیقی بر توسعه درآمد گردشگری استان فارس داشته باشد.

این مسؤول بابیان اینکه طبق آمارهای جهانی در سال 2011 سهم مبادلات اقتصادی در دنیا یک‌هزار و 500 میلیارد دلار بود، خاطرنشان کرد: در حالی‌که سهم فروش ادوات نظامی 3 هزار میلیارد دلار اما درآمد گردشگری 8 هزار میلیارد دلار یعنی حدود سه برابر گردش مالی نظامی بوده است.

وی شیراز را در ابعاد هنر و ادبیات بسیار شاخص دانست و افزود: از 11 هزار اثر تاریخی کشور 3 هزار اثر در استان فارس قرار دارد.

معاون شهردار شیراز یادآوری کرد: شهرداری شیراز در چند سال اخیر با ساخت نگارخانه‌ها و فرهنگ‌سراها در سطح این شهر ظرفیت‌های خوبی برای عرصه هنر پدید آورده است.

وی اضافه کرد: همچنین در پارک در حال ساخت 580 هکتاری شیراز نگارخانه بسیار خوبی برای فعالیت‌های هنری پیش‌بینی شده است.

در ادامه این نشست پیشکسوت تئاتر و سینما نیز با یادآوری تاریخچه نمایش در شیراز از دهه 20 خورشیدی به این‌سو، پیشنهاد کرد که در این شهر سالن‌های متعدد ویژه هنرهای گوناگون مانند موزه هنرمندان ساخته شود.

رحیم هودی با بیان این‌که در شیراز موزه قالی وجود ندارد، اظهار داشت: اگر چنین جایی در شیراز راه‌اندازی شود، می‌توان دسترنج دختران ایلی فارس را در معرض تماشای گردشگران گذاشت و با آن صنعت گردشگری این استان را رونق بخشید.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *