بحث آزاد

بازدیدکنندگان محترم شیراز ۱۴۰۰، لطفا سوالات و مطالب خارج از بحث خود را در این قسمت بیان کنید.

21-800x600-300x199

61 نظر

 1. امیرم

  دو هتل جدید افتتاح شده است .
  هتل 4 ستاره هفت دریا.
  هتل 4 ستاره یورد .
  چندین هتل سنتی جدید هم افتتاح شده اند مثل :
  هتل سنتی وکیل 3 ستاره
  هتل سنتی طاها
  هتل سنتی پنج دری

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 2. امیرم

  پارکینگ طبقاتی چمران اسفند ماه افتتاح شد و قرار هست مجموعه های تفریحی مثل بولینگ و بیلیلرد و شهربازی و سالنهای سینما و تاتر و کنسرت و رستوران و ….. در بالای پارکینگ طبقاتی اجرا گردند و هتل چمران تنها هتل پنج ستاره ایران خواهد بود که امکانات تفریحی رو خواهد داشت .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 3. امیرم

  امسال افتتاح هتل 5 ستاره رز و 5 ستاره اسمان و 4 ستاره شهرراز رو خواهیم داشت . البته شرط صدور پروانه بهره برداری از هتل اسمان توسط میراث فرهنگی حذف 2 طبقه اضافی میباشد .
  هتل 5 ستاره نیایش پارسه و 5 ستاره باران و 5 ستاره خلیج فارس و 5 ستاره دراک و 4 ستاره شاهد و 4 ستاره روبروی هتل تالار رو در حال ساخت خواهیم داشت .
  هتل سنتی های زیادی رو هم در حال ساخت داریم .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. مهدی

   نیایش پارسه و هتل خلیج فارس و هتل دراک که فعلا در حد حرفه و اتفاقی جدیدی همچون سال های قبل برای ساخت این هتل ها رخ نخواهد داد.

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
 4. امیرم

  معاون برنامه ریزی سازمان فاوای شهرداری تهران:
  شیراز در مسیر تحقق شهر هوشمند، چهار سال از تهران جلوتر است
  معاون برنامه ریزی سازمان فاوای شهرداری تهران معتقد است که در مسیر تحقق شهر هوشمند، شیراز حداقل چهار سال از کلانشهر تهران جلوتر است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، اسماعیلی رخ معاون برنامه ریزی سازمان فاوا تهران در نشست معاونین و مدیران برنامه ریزی شهرداری شیراز و تهران گفت: در مسیر تحقق شهر هوشمند با توجه به برنامه جامع فناوری اطلاعات شهرداری شیراز (ICT MASTERPLAN ) می توان در مسیر تحقق شهر هوشمند از تجربیات شیراز که در این زمینه حداقل چهار سال از کلانشهر تهران جلوتر است، استفاده کرد.
  دکتر میرزایی معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری تهران در این نشست افزود: شفاف سازی ، نظارت ، استفاده از فناوری های نوین در ارائه خدمات شهری و مشارکت شهروندان اولویت های مهم و اصلی در این نظام حکمرانی و برنامه ریزی واحد شهری می باشد. شهرداری شیراز طی سال های گذشته با ارائه اپلیکیشن های شهروندی در میان سایر کلانشهر ها پیشرو بوده و خود را به عنوان یک الگو در این زمینه به کشور معرفی کرده است.
  همچنین رئیس سازمان فاوای شهرداری شیراز در نشست معاونین و مدیران برنامه ریزی شهرداری شیراز و تهران گفت: با توجه به شرایط موجود توجه به درآمد های پایدار در شهرداری ها می تواند حائز اهمیت باشد. ما می توانیم با ایجاد یک نظام حکمرانی هوشمند و با استفاده از فناوری های نوین تحول عظیمی را در مدیریت شهری ایفا نماییم.
  مهندس حیدری عنوان کرد: ما بایستی با استفاده از فناوری نوین رویکرد اقتصادی جدیدی را در شهرداری ها ایجاد کرده تا در مسیر توسعه قرار گیریم. در ادامه دکتر میرزایی ضمن تشکر از میزبانی شهرداری شیراز بیان کرد با برنامه ریزی یکپارچه و راهبردی می توان به سمت نظام حکمرانی شفاف ، کارآمد ومطمئن گام برداشت.
  در پایان این نشست مقرر شد تفاهم نامه همکاری میان سازمان های فناوری اطلاعات و ارتباطات سه کلانشهر شیراز، تهران و مشهد تنظیم و در روز شیراز امضا شود.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 5. امیرم

  شهردار درسدن: شیراز را در قلب خود نگه می دارم
  شهرداری شیراز و درسدن آلمان تفاهم نامه همکاری امضا کردند
  در آخرین روز از سفر شهردار، رییس و اعضای هیأت علمی دانشگاه درسدن آلمان به شیراز، یادداشت تفاهم همکاری میان شهرداری دو شهر به امضا رسید.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، در این یادداشت تفاهم که به منظور ایجاد روابط فرهنگی، گردشگری، علمی و اقتصادی دو شهر بر پایه قوانین و مقررات کشورهای متبوع، امضا شد دو طرف توافق کردند بر پایه منافع مشترک با رعایت اصول برابری، احترام و رفتار متقابل، همکاری های خود را از طریق تبادل دانش، تجربه و تخصص در حوزه های شهری از جمله مدیریت هوشمند حمل و نقل و ترافیک گسترش دهند.
  شهردار شیراز در تشریح این یادداشت تفاهم گفت: با توجه به اشتراکات موجود میان دو شهر شیراز و درسدن آلمان، توسعه تعاملات و تبادلات فرهنگی با مصادیق مشخص همچون برگزاری هفته های فرهنگی، اجرای رویدادهای هنری مشترک، راه اندازی دفتر فرهنگی و در نهایت استفاده از تمامی امکانات و فرصت های موجود، می تواند گامی بلند در راستای معرفی فرهنگ، تمدن و آیین های شیراز در پهنه جهان باشد.
  مهندس اسکندرپور افزود: بر اساس تجربه موفق شهر درسدن آلمان در زمینه سیستم حمل و نقل عمومی و هوشمندسازی این حوزه، همچنین مدیریت بهینه آب، آبخیزداری و استفاده از سیستم پردازش و پالایش فاضلاب شهری برای مصارفی همچون آبیاری فضاهای سبز، کارشناسان شهرداری شیراز از تجربه و تخصص شهرداری درسدن بهره مند می شوند و در آینده همکاری هایی نیز در این زمینه آغاز خواهد شد.
  شهردار شیراز با اشاره به ابراز تمایل شهردار درسدن برای الگوگیری از باغ های شیراز، از حضور کارشناسان شهرداری درسدن در شیراز و استفاده از تجربه و تخصص شهرداری در حوزه سیما، منظر و فضای سبز استقبال کرد.
  همچنین تبادل اطلاعات و همکاری در خصوص مسایل محیط زیست مانند مدیریت پسماند، تبادل گردشگر از طریق ایجاد ارتباط مشترک میان کنشگران بخش خصوصی از جمله دفاتر خدمات گردشگری از دیگر مفاد این یادداشت تفاهم بود.
  شهردار درسدن آلمان نیز در این نشست ضمن ارزیابی مثبت از مراودات اخیر با شهرداری شیراز، از این شهر به عنوان گنجینه ای غنی از فرهنگی زیبا یاد کرد و گفت: مسایل فرهنگی شیراز جاذبه بسیاری برای یک گردشگر دارد.
  درک هیلبرت که به اتفاق کورن دورفر مسئول محیط زیست شهرداری درسدن در این نشست حضور یافت اظهار داشت: در بازدید از شهر شیراز و دیدار با مدیران برخی حوزه های شهرداری، ایده های خوبی دریافت کردیم و زمینه های زیادی برای همکاری های دوجانبه یافتیم که مهم ترین آنها در یادداشت تفاهمی که امروز به امضا رسید، آمده است.
  وی با اشاره به تعامل خوب مردم و مسئولین شهر شیراز طی برگزاری هفته دانشگاه درسدن در شیراز، خاطرنشان ساخت : این اولین سفر من به ایران و شیراز بود و انتظار نداشتم در اولین ارتباط، دوستان خوبی پیدا کنم. از زیبایی شهر و مهربانی مردمش بسیار تحت تأثیر قرار گرفتم و شیراز را همواره در قلب خودم نگه می دارم.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 6. امیرم


  پایتخت فرهنگی ایران شیراز است
  رئیس شورای شهر شیراز گفت: شیراز با داشتن ظرفیت های فراوان پایتخت فرهنگی ایران اسلامی بوده و خواهد بود و برای این مهم احتیاج به لطف کسی ندارد.

  به نقل از مهر:احمد رضا دستغیب ظهر شنبه در نشست خبری فعالیت های شورای شهر شیراز افزود: با توجه به کاهش ساخت و ساز و کاهش درآمدهای شهرداری و همچنین برای رونق بخشی به ساخت مسکن کاهش عوارض سال ۹۷ را به میزان ۲۵ درصد تصویب کردیم.

  وی ادامه داد: برای روز شوراها برنامه ویژه ای با حضور تمامی نمایندگان ادوار گذشته شورای شهر شیراز نیز برگزار خواهد شد.

  سخنگوی شورای شهر شیراز افزود: دومین اجلاس هیات رئیسه کلان شهرهای کشور در ۴ کمیته ترافیک، درآمد پایدار، شهرهوشمند و ساخت و ساز در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ما برگزار خواهد شد.

  دستغیب در خصوص اختلاف نظر میان اعضای شورا نیز گفت: اختلاف نظر عادی است و اگر چنین نباشد دیگر نام شورا بی معنی است.

  وی ادامه داد: اینکه تمامی اعضای شورا یک نظر دارند درست نیست هرچند که خارج شدن از اخلاق شورایی را درست نمی دانم.

  رئیس شورای شهر شیراز تاکید کرد: برخی اختلاف نظر دارند اما دچار احساسات هم می شوند که این حرکت صحیح نیست.

  دستغیب با اشاره به جایگاه شیراز نیز گفت: شیراز با داشتن چنین ظرفیت هایی پایتخت فرهنگی ایران اسلامی بوده و خواهد بود و احتیاج به لطف کسی نداریم که این پایتختی را بدهد.

  وی در خصوص وضعیت فرهنگ شهروندی در شیراز نیز تاکید کرد: متاسفانه وضعیت فرهنگ شهروندی در شیراز مناسب نیست و باید کارهای بیشتری در این خصوص انجام داد که مهمترین آن آموزش از سنین دبستان است.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 7. محمد دردانی

  درود
  امروز از خیابان انوری گذر می کردم تا به مترو برسم، خیابان را به صورت پیاده راه در آورده بودند که اتفاقی است در خور، برازنده، اصولی و نیک اما نکته ی تاسف بار جولان فراوان موتورسواران و کسبه ی “بارزنده “ی این پیاده راه بود که بی شک باعث تاسف، عدم امنیت و سلب آسایش شهروندان است.
  از منظری واقع گرایانه به این وقایع بیندیشیم ، خواهیم یافت که تاحد زیادی نقش عدم توجه مسئولین، کم توجهی و کم کاری سازمان های فرهنگی و عدم اعتنای نهادهای قانونگذاری و بازدارندگی انتظامی به دید ناهنجاری در این مسائل کمرنگ نخواهد بود و از سویی بی علاقه گی مردم، انتزاعی شدن این چنین مسائل در جامعه و نگاه ارزشی به این دست مسائل باعث بروز چنین وقایع نه چندان جاب در سطح معابر و گذرگاه های شهری گرشگر و جهانگردپذیر همانند شیراز می شود.
  البته به اعتقاد من نمی توان مسائل معیشتی و اقتصادی را در بروز این نا به هنجاری را دست کم گرفت. اما می توان با استفاده از تجربیات کشورهای پیشرفته، استفاده از نوین وسایل حمل و نقل عمومی و آگاهی بخشی مردم تا حدی نسبت به رفع این دست از معضلات اقدام نمود.
  محمد دردانی

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 8. من شیرازی

  امیرجان تعداد طبقات هتل نیایش پارسه که قرار بود 47 طبقه باشه چی شد اونم آب رفت شد31 طبقه حتما 6 طبقشم زیر زمین هست کی ما شاهد برج های بلند خواهیم بود

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 9. امیرم

  من شیرازی جان
  ساخت هتل نیایش پارسه در مرحله گودبرداری و فونداسیون هست و در مورد تعداد طبقات اطلاع دقیق ندارم .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 10. تیرازیس

  در حالی که در استان فارس در روز کوروش راه ارتباطی پاسارگاد و بستند فیلم سینمایی کوروش و شهرک سینمایی آن در ملایر !!! در حال ساخت می باشد !!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

  http://www.baharnews.ir/news/150664/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%DA%A9%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%AC%D8%B9%D9%81%D8%B1%DB%8C-%D8%AC%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%B1

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 11. شیرازی

  سلام دوستان. كسی اطلاعی از شهر سلامت داره؟ پروژه طبق روال عادی در حال ساخته یا باز هم متوقف شده؟ همه ی اون چند میلیارد دلار سرمایه گذاری که جذب شده بود هنوز هم هست یا همه ی سرمایه گذاران طبق معمول فرار کردند؟

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 12. امیرم

  خانه سازهای سنتی در شیراز افتتاح شد

  همزمان با روز جهانی صنایع دستی در مراسمی با حضور مسئولین استان فارس، خانه سازهای سنتی در شیراز افتتاح شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، صبح امروز یکشنبه 20 خرداد ماه طی مراسمی، با حضور محمد ابراهیم فروزانی معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس، مصیب امیری مدیر کل میراث فرهنگی فارس، رئیس و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز خانه سازهای سنتی در شیراز گشایش یافت.
  بنابراین گزارش، خانه سازهای سنتی با مجوز اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس در راستای تولید سازهای سنتی و با سرمایه گذاری فاطمه فخرایی هنرمند صنایع دستی، به صورت دائمی به بهره برداری رسید.
  گفتنی است افتتاح این خانه واقع در خیابان سیاحتگر زمینه اشتغال 15 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم را فراهم آورده است.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 13. امیرم

  آیین گشایش نگارخانه و کافه هنر گل و مرغ برگزار شد

  آیین گشایش نگارخانه و کافه هنر گل و مرغ در بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، صبح یکشنبه 20 خرداد ماه، نگارخانه و کافه هنر گل و مرغ در شیراز و با حضور معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس، مدیر کل میراث فرهنگی استان، رئیس و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر افتتاح شد.
  بنابراین گزارش، در این نگارخانه دوره های آموزش صنایع دستی و هنرهای تجسمی با همکاری اساتید برجسته استانی و کشوری، همایش و نشستهای اهالی فرهنگ و هنر ونمایشگاه ها و حراج هنری برگزار می شود.
  همچنین در این مجموعه دائمی واقع در خیابان خلد برین که زمینه اشتغال 15 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم را توسط علی تعبدی استاد و هنرمند کاشی هفت رنگ فراهم آورده است، محصولات صنایع دستی با رویکرد حمایت از کالای ایرانی آموزش، تولید و عرضه می شود.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 14. مهدی

  ۱،۳ میلیارد چینی فقط دو شهر ایران را می‌شناسند!

  سفیر چین در ایران گفت: چینی‌ها بیشترشان گردشگران اکونومیک هستند، مردم چین روز‌به‌روز ثروتمند‌تر می‌شوند و اشتیاق آنها برای سفر به خارج از کشور بیشتر می‌شود، آنها دوست دارند به کشورهای خاورمیانه و آسیای غربی چون ایران و مصر سفر کنند.

  تولید فیلم و سریال با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری دو کشور

  وی در ادامه اضافه کرد: «مردم چین با شهرهای ایران از جمله اصفهان و شیراز آشنایی اولیه دارند و با اجرای این تبلیغات و ساخت سریال و فیلم مردم چین می‌توانند بیشتر با ایران آشنا شوند؛ ضمن اینکه این امکان فراهم می‌شود تا با دیگر جاذبه‌های گردشگری ایران و شهرهای معروفی مانند یزد در نیز ایران آشنا شوند.»

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 15. مهدی

  ۱،۳ میلیارد چینی فقط دو شهر ایران را می‌شناسند!

  سفیر چین در ایران گفت: چینی‌ها بیشترشان گردشگران اکونومیک هستند، مردم چین روز‌به‌روز ثروتمند‌تر می‌شوند و اشتیاق آنها برای سفر به خارج از کشور بیشتر می‌شود، آنها دوست دارند به کشورهای خاورمیانه و آسیای غربی چون ایران و مصر سفر کنند.

  تولید فیلم و سریال با هدف معرفی جاذبه‌های گردشگری دو کشور

  وی در ادامه اضافه کرد: «مردم چین با شهرهای ایران از جمله اصفهان و شیراز آشنایی اولیه دارند و با اجرای این تبلیغات و ساخت سریال و فیلم مردم چین می‌توانند بیشتر با ایران آشنا شوند؛ ضمن اینکه این امکان فراهم می‌شود تا با دیگر جاذبه‌های گردشگری ایران و شهرهای معروفی مانند یزد در نیز ایران آشنا شوند.»
  https://www.google.de/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.tasnimnews.com/fa/news/1396/04/28/1468397/1-3-%25D9%2585%25DB%258C%25D9%2584%25DB%258C%25D8%25A7%25D8%25B1%25D8%25AF-%25DA%2586%25DB%258C%25D9%2586%25DB%258C-%25D9%2581%25D9%2582%25D8%25B7-%25D8%25AF%25D9%2588-%25D8%25B4%25D9%2587%25D8%25B1-%25D8%25A7%25DB%258C%25D8%25B1%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25B1%25D8%25A7-%25D9%2585%25DB%258C-%25D8%25B4%25D9%2586%25D8%25A7%25D8%25B3%25D9%2586%25D8%25AF/amp&ved=2ahUKEwiIrLasyPrbAhVPy6QKHVHGCIgQFjAAegQIAxAB&usg=AOvVaw2_UsVZPtW0s_LHLHdX0h3N&ampcf=1

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 16. شیرازی

  کیی میدونه چرا پروژه برج های آفرینس متوقف شده تا اینجای کار. این شهردار و این شورای شهر نه تنها پروژه ای رو استارت نزدن بلکه باعث توقف پیشرفت شیراز شدن و فقط مثل خاله زنک ها حرف میزنن جای شرم ساری هست

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 17. تیرازیس

  بزرگترین مجموعه تفریحی و گردشگری آکواریوم و باغ خزندگان ایران با سرمایه‌گذاری ۳۰میلیون یورویی خارجی در منطقه آزاد انزلی مورد توجه گردشگران قرار گرفته است.
  و شیراز …….

  http://www.baharnews.ir/news/154050/%D8%A8%D8%B2%D8%B1%DA%AF%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%A2%DA%A9%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C%D9%88%D9%85-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 18. امیرم

  مدیرکل میراث فرهنگی فارس از انعقاد ۱۶ قرارداد ایجاد و توسعه زیرساخت های گردشگری استان با هدف رونق اشتغال خبرداد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری استان فارس ، مصیب امیری با بیان خبر فوق افزود: آنچه مسلم است ، زیر ساخت ها نقش موثری در فرآیند گردشگری و توسعه آن دارند ویکی از عوامل جذب گردشگر و افزایش ماندگاری و رضایت آنها درمقصد سفر است.

  این مقام مسئول درادامه با تاکید برحمایت از جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی درحوزه گردشگری ، تصریح کرد: با اعتبار ۲۲ میلیارد و ۱۵۲ میلیون ریال ، قرارداد ۱۶ پروژه ایجاد وتوسعه زیرساختهای گردشگری استان ، با بخش خصوصی منعقد شد.

  مدیرکل میراث فرهنگی فارس در پایان خاطر نشان کرد : برق رسانی به شش پیر سپیدان ، برق رسانی به تنگ خرتنگ داراب ، محوطه سازی و احداث نماز خانه بهشت گمشده ، سنگ فرش پیاده رو کهکران سپیدان ، برق رسانی و روشنایی معابر کهکران سپیدان ، برق رسانی محوطه محمد حنفیه قلات بوانات ،مقاوم سازی غار سنگ شکنان جهرم ، محوطه سازی و فنس کشی حاشیه سد درودزن مرودشت ، محوطه سازی و ایجاد پارکنیگ دشتک مرودشت ، محوطه سازی واحداث نماز خانه کمینگ سده اقلید ، ایجاد زیرساخت گردشگری تنگ رغز داراب ، طرح احداث نماز خانه و محوطه سازی کمپینگ سرآسیاب قیر ، سنگ فرش راه و محوطه تنگ رغز داراب ، محوطه سازی وادامه لوله گذاری آب رکنی ، محوطه سازی قصر یعقوب خرم بید و محوطه سازی پیرکدویه بوانات از جمله این پروژها می باشند.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 19. شیرازی

  امیر جان چند تا گود که خیلی وقته برداشته بودند.
  سرمایه گذاراش مگه خارجی نبودند؟ با تحریم هایی که قراره اعمال بشه عملا فکر نکنم امیدی به اجراش باشه. میدونی از چندین ماه قبل می گفتند کار شروع شده کارگاه تجهیز شده؟ فکر نکنم به جای خوبی ختم بشه. پروژه ای به این عظمت که نه سرمایه گذار داره و ضمانت مالی چطور میخواد اجرا بشه؟! یادمه آخرین بار همین چند وقت پیش بود که گفتند بخاطر عدم تضمین بانک مرکزی ایران سرمایه گذاران وارد نمیشن. مگه اتفاق جدیدی از نظر حقوقی افتاده؟

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 20. امیرم

  شهردار شیراز خبر داد
  شهردار شیراز گفت: بازار هنر شیراز همزمان با دهه فجر امسال در محور سنگ سیاه افتتاح می شود.

  به نقل از شیرازه: شهردار شیراز در نشست کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر شیراز که با حضور مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و شهردار یزد به منظور هم اندیشی ایجاد گذرهای هنری در کلانشهرها برگزار شد، از افتتاح بازار هنر شیراز در محور سنگ سیاه؛ همزمان با دهه فجر امسال خبر داد.

  حیدر اسکندر پور به برنامه های شورای پنجم و مدیریت جدید شهری در حوزه فرهنگی اشاره کرد و گفت: توجه به اقتصاد هنر و اقتصاد فرهنگ از محوری ترین برنامه های شورای پنجم و من به عنوان شهردار منتخب منتخب این شورا بود.

  وی بر ضرورت پویایی اقتصاد هنر در کلانشهر فرهنگی شیراز تأکید کرد و گفت: برای پویایی اقتصاد هنر نیاز به ایجاد پیاده راه هایی داریم که تولید و عرضه آثار هنری در این مسیر انجام شود؛ بنابراین برای تقویت اقتصاد هنر، هم به مکان های فیزیکی نیاز داریم هم به رویدادهای فرهنگی هنری.

  شهردار شیراز با اشاره به افتتاح بازار هنر شیراز در محور سنگ سیاه گفت: با برنامه های اجرایی که برای این منظور خواهیم داشت رویدادهای خوشی را در سالروز پیروزی انقلاب در این محور شاهد خواهیم بود به طوری که ۶۰ غرفه در دو طبقه با ۸ هزار متر زیربنا برای ایجاد بازار هنر در نظر گرفته ایم. هم اکنون نیز هتل و رستوران در محور سنگ سیاه فعال است.

  به اعتقاد شهردار شیراز با افتتاح بازار هنر شیراز در محور سنگ سیاه یکی از بهترین مجموعه های تولید و عرضه آثار هنری در این کلانشهر فرهنگی ایجاد می شود.

  اسکندرپور بر لزوم ایجاد زیرساخت های لازم برای گذر هنر حافظیه تاکید کرد و گفت: برای حل مشکل ترافیک در این محور برنامه داریم و آبان ماه امسال عملیات اجرایی آن را شروع خواهیم کرد. شهردار شیراز در پایان به محور تاریخی فرهنگی دروازه قرآن تا دروازه اصفهان با عنوان گذر عرفان اشاره کرد و گفت :این محور در کنار محور سنگ سیاه تبدیل به یکی از جاذبه های گردشگری شیراز می شود و ایجاد غرفه هایی برای تولید و عرضه آثار هنری به جذابیت های آن اضافه می کند.

  شهردار یزد در این جلسه با بیان اینکه شهرها سیرت و صورت دارند و باید به معماری آنها توجه کرد گفت: برای ایجاد گذر هنر یکی از مهم ترین مباحث معماری چشم نواز این محور هاست. مهدی جمالی نژاد رویکرد حفاظت محورشهر یزد را رویکردی انسان محور دانست و گفت: در محورهای هنری ساده ترین کار بحث معماری آنهاست لذا ما در شهر یزد با یک معماری چشم نواز و ایجاد کسب و کارهای فرهنگی فرهنگی و مانایی آن یزد را به یک شهر شاد، پویا و زنده تبدیل کردم.

  مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز در این نشست بر اهمیت ایجاد فضاهای فرهنگی و هنری در کلان شهرها تأکید کرد و گفت: در شهرهایی که رویدادهای فرهنگی بیشتری شکل گرفته، خشونت کمتری را در جامعه شاهد بوده ایم.

  علی اصغر سیدآبادی راه اندازی کسب و کارهای فرهنگی در گذرهای هنری کلانشهرها را یک ضرورت دانست و گفت: دولت نباید در ایجاد گذر هنر به صورت مستقیم وارد شود بلکه می تواند به رونق کسب و کار در این گذرها کمک غیر مستقیم کند و اصحاب فرهنگ و هنر را حمایت کند.

  وی ایجاد گذر های هنر را یک ظرفیت‌ مناسب فرهنگی برای شهر ها دانست و گفت: مدلی که برای اجرای اجرای این محورها طراحی شده به این شکل بود که شهرداری ها در هر شهری که بخواهند گذر هنر را ایجاد کنند، محور یاد شده را بهسازی و طراحی کنند.

  به گفته وی برای ایجاد گذر پیش بینی شده که ۹ شهر راه اندازی شود که تا این لحظه ۱۳ شهر اعلام آمادگی کرده اند.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 21. امیرم

  تیرازیس جان
  شهرهای اصلی گردشگری ایران شامل شیراز و مشهد و اصفهان میباشد و شهرهای ذکر شده باید خودشان رو به این سه شهر برسانند .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 22. امیرم

  بعد از تهران شیراز دومین شهرداری پردرآمد کشور است
  سینا بنی‌زمانی رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز با ارائه گزارشی از وضعیت درآمد شهرداری شیراز، گفت: شهرداری شیراز در پنج‌ماهه‌ی نخست امسال ۸۰۴ میلیارد تومان درآمد را محقق کرده است.

  وی ادامه داد: شهرداری شیراز توانسته بعد از تهران پردرآمدترین شهرداری کشور باشد.

  به گفته بنی زمانی، این موفقیت حاصل تلاش شهردار و مجموعه‌ی معاونت مالی و اقتصادی شهرداری شیراز است.

  وی گفت: با این وجود، به علت شرایط و روند اقتصادی موجود لازم است شهرداری به سرعت نسبت به کاهش هزینه‌ها اقدام کند.

  رییس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز با تاکید بر ضرورت توجه به مدیریت هزینه در شهرداری شیراز، تصریح کرد: با کاهش و‌مدیریت هزینه در شهرداری شیراز در این‌شرایط حساس اقتصادی و در ماه‌های پیش رو با مشکلات کمتری مواجه خواهیم شد.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 23. امیرم

  پالوده جهانی می‌شود
  عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: پالوده شیرازی در میراث ناملموس جهانی ثبت می‌شود.

  به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: لیلا دودمان عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: پیرو برنامه‌ریزی‌های کمیسیون فرهنگی ورزشی اجتماعی شورا در سال ۹۶ مقرر شد که رویداد‌های متنوعی در سطح شهر شیراز جهت افزایش حضور و نشاط اجتماعی و حمایت از گروه‌های مختلف مردمی برگزار شود.

  وی ادامه داد: اولین رویداد جشنواره پالوده شیراز بود که به مناسب ثبت در میراث ناملموس جهانی روز پنجشنبه ۱۵ شهریور آیین افتتاحیه آن برگزار شد.

  به گفته دودمان این رویداد با همکاری شورای شهر شیراز، سازمان فرهنگی، ورزشی و اجتماعی شهرداری شیراز، صنف بستنی و فالوده فروشان و شهرداری منطقه فرهنگی تاریخی از چهارشنبه ۱۴ شهریور تا ۱۶ شهریور در مقابل بازار وکیل برگزار می‌شود.

  وی استقبال از این جشنواره توسط شهروندان و مسافران کم نظیر توصیف کرد و افزود: این رویداد‌ها علاوه بر معرفی پتانسیل‌های مختلف شهر شیراز، باعث ایجاد شور و نشاط اجتماعی می‌شود و علاوه بر آن به رونق اقتصادی منطقه نیز کمک خواهد کرد.

  نایب رییس کمیسیون حقوق شهروندی شورای اسلامی شهر شیراز از برگزاری سوگواره نمایش‌های آیینی در شیراز خبر داد و گفت: دومین رویداد با موضوع نمایش‌های ایینی و دفاع مقدس همزمان با هفته دفاع مقدس در ایام محرم برگزار خواهد شد.

  دودمان اظهار امیدواری کرد با همکاری نهاد‌های مختلف و هم افزایی توانایی‌ها شاهد حمایت و استقبال مردمی از این رویداد‌ها باشیم.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 24. امیرم

  معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس:
  ۳ پروژه بزرگ سرمایه گذاری شهرداری شیراز آماده واگذاری است

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس گفت: شهرداری شیراز با سه بسته سرمایه گذاری با نام های پردیس طوبی با کاربری تجاری-اقامتی و خدماتی، تلاش با کاربری تجاری، مسکونی و سهراب سپهری با کاربری فرهنگی، تجاری و خدماتی آمادگی جذب سرمایه گذاران را در این پروژه ها دارد.
  یداله رحمانی در یکصد و دوازدهمین جلسه کمیته جذب و حمایت از سرمایه گذاری استان، بیان داشت: پروژه پردیس طوبی با مساحت ۲۷۰ هزار متر مربع و زیربنای ۱۰۸ هزار و ۸۲۰ متر مربع با ارزش ۲۲۴۹۰ میلیارد ریال آماده جذب سرمایه گذار است که سهم سرمایه گذار در این طرح ۶۹/۸۱ درصد می باشد .
  وی در ادامه با اشاره به دو پروژه تلاش و سهراب سپهری، ادامه داد: پروژه تلاش با ارزش کل ۶۷۴ میلیارد ریال با سهم سرمایه گذاری ۸۳/۵۶ درصد و پروژه سهراب سپهری با ارزش ۵۳۰ میلیارد ریال و سهم سرمایه گذاری ۷۵/۷۰ درصد، آماده واگذاری است.
  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری فارس با اشاره به فرصت های سرمایه گذاری شهرداری شیراز اظهارداشت: پروژه های ۵۷ هکتاری حسینی الهاشمی، پارک آبی و پارک کوهستانی دراک از جمله پروژه هایی می باشد که در دستور کار شهرداری جهت جذب سرمایه گذار قرار دارد.
  یداله رحمانی در خصوص فرصت های سرمایه گذاری در پارک ۵۷ هکتاری حسینی الهاشمی عنوان داشت در این پارک فرصت های زیادی جهت سرمایه گذاری وجود دارد و پروژه هایی مختلفی را می توان طراحی نمود از جمله پروژه های طراحی و پیش بینی شده می توان به اکواریوم پارک، شهر بازی، تله کابین، پارک پرندگان و … اشاره کرد.
  گفتنی است در این جلسه ۴ دستور کار مورد بررسی قرار گرفت که پس از مطرح شدن مشکلات از طرف سرمایه گذاران، پیشنهاداتی جهت رفع موانع موجود ارائه گردید.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 25. امیر

  یکی از مشکلات مهم در شهر شیراز، کمبود شدید پلهای هوایی عابر پیاده است. متأسفانه شهرداری اونقدری که به پلهای مخصوص ماشین توجه میکنه، خیلی کم به پلهای عابر توجه داره.
  در جاهای مهم و پر رفت و آمد زیر پل هوایی عابر نیست:
  ۱-در بلوار زند سر بیست متری سینما سعدی که پر از مطب پزشک و محل رفت و آمد بیماران هست، یک پل نیست.
  ۲-در طول بلوار زند چندین پل هوایی لازم هست که فقط یکی در چهار راه زند هست و اون هم خیلی وقتها پله برقی‌اش خراب است.
  ۳-در بلوار مدرس ابتدای خیابان زند، روبروی ایستگاه اتوبوس و بیمارستان شیراز باید پل هوایی عابر باشه ولی نیست.
  ۴-در بلوار امیر کبیر کنار چهار راه ریشمک باید باشه که نیست.
  ۵-در طول کوی زهرا خصوصا نزدیک تقاطع فلکه خاتون و بیمارستان زینبیه لازم هست
  ۶-در بلوار رحمت قبل از فلکه کوزه گری روبروی خروجی قلعه شاهزاده بیگم
  ۷-روبروی ورودی شهرک بزین و ایستگاه اتوبوس آن
  در جاهای دیگری هم حتما لازم هست که از دید من پنهان مانده.
  از دوستان خواهشمندم مکانهای مهم دیگری که به نظرشان میرسد مطرح کنند.
  از سایت شیراز ۱۴۰۰ هم خواهشمندم این موضوع را در قالب یک گزارش و پیگیری از مسئولان شهرداری و سازمان ترافیک پیگیری کند.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. من شیرازی

   پل عاب پیاده در خیابان زند واقعا منظر شهری نداره در ضمن حاضرم شرت ببندم ۹۰ درصد مردم ازش استفاده نمیکنن و بلا استفاده می فاته چون عرض خیابان کم و ترافیکم سنگین و سرعت عبور ماشین ها کند است
   اما پل عابر پیاده روی شهرک بزن باید مکانیزه بشه چون بسیار ازش استفاده میشود و کاربردی هست

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
 26. شیرازی

  در آمد شهرداری شیراز در ۵ ماه فقط ۸۰۰ میلیارد تومن از بودجه ی ۳۲۰۰ میلیارد تومنی بوده بعد تازه پر درآمد ترین هم بوده؟ ببین شهرداری های دیگه چی بودند که شیراز پر درآمد ترین بوده. عملا درآمدی نداشته شهرداری به نسبت بودجه ی مصوب. چه با افتخار هم می گن.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 27. امیرم

  ساخت تراموا از بهمن ماه امسال
  طراحی مسیر تراموا در شیراز تا بهمن ماه امسال به پایان می رسد و بلافاصله عملیات اجرای آن شروع می شود./۲ مسیر اتوبوس های تندرو (BRT) در شیراز پیش بینی شده که خط یک آن به طول ۱۷ کیلومتر از ایستگاه مترو شاهد تا پایانه شهید طباعی زاده و خط دوم نیز به طول ۱۱کیلومتر از میدان احسان تا پایانه استقلال(عادل آباد) امتداد دارد.

  معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز گفت:عملیات اجرای تراموا سریع خواهد بود و به طور متوسط حدود یک پانزدهم مترو برای این کار زمان و هزینه نیاز است، البته نیاز به جا به جایی تاسیسات در مسیر تردد ترتموا نیز هست که این کار نیز هزینه هایی را در پی دارد.

  زوربخش گفت:طراحی مسیر تراموا در شیراز تا بهمن ماه امسال به پایان می رسد و بلافاصله عملیات اجرای آن شروع می شود.

  وی اضافه کرد: همچنین ۲ مسیر اتوبوس های تندرو (BRT) در شیراز پیش بینی شده که خط یک آن به طول ۱۷ کیلومتر از ایستگاه مترو شاهد تا پایانه شهید طباعی زاده(فلکه قصردشت) و خط دوم نیز به طول ۱۱کیلومتر از میدان احسان تا پایانه استقلال(عادل آباد) امتداد دارد.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 28. امیرم

  رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر شیراز از ساخت پارک انرژی های نو در منطقه برف فروشان شیراز خبر داد.

  به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر شیراز: نواب قائدی، گفت: در سال ۹۱ تفاهم نامه‌ای بین شهرداری، سازمان بهره‌وری انرژی ایران(سانا) و دانشگاه شیراز منعقد شده و در آن دانشگاه متعهد به انجام مطالعات و شهرداری موظف به تامین مکانی برای پارک انرژی‌های نو شده‌اند؛ همچنین تهیه و نصب تجهیزات و هزینه اجرای پارک به سابا محول شده است.

  وی از اختصاص زمینی در بزرگراه حسینی الهاشمی در منطقه برف فروشان برای احداث پارک توسط شهرداری خبر داد و افزود: با توجه به رویکرد استفاده از انرژی‌های نو و تاثیر این پارک در فرهنگسازی و اموزش مفاهیم برای دانشجویان و دانش اموزان تلاش داریم این اقدام با سرعت بیشتری اجرایی شود.

  سخنگوی شورا با اشاره به تشکیل کمیته‌های عمران، حمل و نقل و ترافیک و انرژی و تاسیسات ذیل کمیسیون افزود: پس از ارائه گزارش اخرین وضعیت پارک، این موضوع در کمیته انرژی و تاسیسات کمیسیون ارجاع خواهد شد تا پس از بررسی کارشناسی نسبت به آن، تصمیم مقتضی اتخاذ گردد.

  قائدی با توجه به مطالعات اولیه انجام شده توسط دانشگاه و آماده بودن زیرساختها توسط شهرداری خواستار تکمیل مطالعات و اجرای فاز اول پارک انرژی نو شد.

  رییس کمیسیون عمران، حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بررسی پیشرفت فیزیکی ، ریالی و تملکی پروژه تقاطع غیر همسطح مهدیه، امیر کبیر در دستور کار کمیسیون قرار گرفت.

  قائدی ادامه داد: این تقاطع در سال ۹۶کلنگ زنی شد که با تغییر مسیر تردد ماشینهای سنگین از پشت کارخانه سیمان و هدایت به کمربندی نقش مهمی در کاهش تردد ماشینهای سنگین از ورودی جنوب غرب شیراز دارد.

  وی از تزریق اعتبار لازم به پروژه به منظور اجرای آن خبر داد و گفت: در راستای رفع مشکلات ترافیکی در این مسیر اجرای این پروژه اهمیت دارد و باید به ان توجه ویژه شود.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 29. امیرم

  تا اخر امسال پردیس سینمایی نگین فارس با سه سالن سینما و یک سالن امفی تاتر افتتاح میگردد . در جلوی مجموعه یک بالکن بزرگ مخصوص رستوران و کافی شاپ خواهد داشت که مکانی بینظیر خواهد شد .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 30. امیرم

  بزرگترین پرورشگاه موقوفه خاورمیانه با اعتباری حدود صد میلیارد تومان در شهر صدرا ساخته می‌شود.

  به نقل از صدا و سیما:رییس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه ۶ شیراز گفت: این طرح ۵۰ هزار متر مربعی در مرحله طراحی سازه معماری است و عملیات اجرایی آن با اعتباری حدود ۱۰۰ میلیارد تومان از بهمن امسال آغاز خواهد شد.
  حجت الاسلام سید نورالدین صمدانی با بیان اینکه جانمایی بزرگترین پرورشگاه خاورمیانه با ظرفیت ۶۰۰ نفر از محل درآمد‌های موقوفه زالی در شهر صدرا صورت گرفته است، افزود: این پرورشگاه شامل سالن همایش، سالن‌های ورزشی سرپوشیده و رو باز، استخر، درمانگاه و مرکز ارایه خدمات عمومی است.
  مرحوم حاج خلیل زالی یکی از تجار شیراز بود که سال ۱۳۲۷ تمام املاک خود را با چهار نیت برای ارتقای سطح دانش افراد بی بضاعت، ساخت پرورشگاه و یتیم خانه، درمان و بهداشت عمومی وقف کرده است.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 31. سبحان

  سلام خشته نباشید
  میخواستم ببینم که آیا میشه گزارش تصویری جدیدی از پلذگلشن بزارید لطفا و اینکه آیا شهردار برای نورپرداری پل معلم برنامهای داره؟

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 32. امیرم

  ساخت دومین پیست بین المللی اتومبیلرانی ایران در شیراز
  مدیرکل ورزش و جوانان فارس در حاشیه آیین گلنگ زنی این پیست گفت: این پیست که هفت هکتار مساحت دارد با اعتبار اولیه ۲۰ میلیارد ریال ساخته می شود و حداقل یک سال زمان نیاز دارد تا راه اندازی شود.
  به نقل از ایرنا:حیدر علی کامیاب کلانتری ادامه داد: این پیست که دارای استانداردهای جهانی است پس از مجموعه اتومبیل رانی ورزشگاه آزادی تهران، دومین پیست بین المللی ایران است که می تواند میزبان رقابت های خارجی باشد.
  وی اضافه کرد:در این پیست چندین رشته می توانند فعالیت کنند که می توان به رشته‌های سرعت موتورسواری، کارتینگ(اتومبیل های کوچک مسابقه ای)، اسلالوم (اتومبیل رانی مارپیچ)، دریفت (چرخاندن خودرو با کشیدن ترمز دستی) و سرعت میدانی در رشته اتومبیل رانی اشاره کرد.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *