بحث آزاد

بازدیدکنندگان محترم شیراز ۱۴۰۰، لطفا سوالات و مطالب خارج از بحث خود را در این قسمت بیان کنید.

21-800x600-300x199

24 نظر

 1. امیرم

  دو هتل جدید افتتاح شده است .
  هتل 4 ستاره هفت دریا.
  هتل 4 ستاره یورد .
  چندین هتل سنتی جدید هم افتتاح شده اند مثل :
  هتل سنتی وکیل 3 ستاره
  هتل سنتی طاها
  هتل سنتی پنج دری

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 2. امیرم

  پارکینگ طبقاتی چمران اسفند ماه افتتاح شد و قرار هست مجموعه های تفریحی مثل بولینگ و بیلیلرد و شهربازی و سالنهای سینما و تاتر و کنسرت و رستوران و ….. در بالای پارکینگ طبقاتی اجرا گردند و هتل چمران تنها هتل پنج ستاره ایران خواهد بود که امکانات تفریحی رو خواهد داشت .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 3. امیرم

  امسال افتتاح هتل 5 ستاره رز و 5 ستاره اسمان و 4 ستاره شهرراز رو خواهیم داشت . البته شرط صدور پروانه بهره برداری از هتل اسمان توسط میراث فرهنگی حذف 2 طبقه اضافی میباشد .
  هتل 5 ستاره نیایش پارسه و 5 ستاره باران و 5 ستاره خلیج فارس و 5 ستاره دراک و 4 ستاره شاهد و 4 ستاره روبروی هتل تالار رو در حال ساخت خواهیم داشت .
  هتل سنتی های زیادی رو هم در حال ساخت داریم .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
  1. مهدی

   نیایش پارسه و هتل خلیج فارس و هتل دراک که فعلا در حد حرفه و اتفاقی جدیدی همچون سال های قبل برای ساخت این هتل ها رخ نخواهد داد.

   موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

   پاسخ
 4. امیرم

  معاون برنامه ریزی سازمان فاوای شهرداری تهران:
  شیراز در مسیر تحقق شهر هوشمند، چهار سال از تهران جلوتر است
  معاون برنامه ریزی سازمان فاوای شهرداری تهران معتقد است که در مسیر تحقق شهر هوشمند، شیراز حداقل چهار سال از کلانشهر تهران جلوتر است.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، اسماعیلی رخ معاون برنامه ریزی سازمان فاوا تهران در نشست معاونین و مدیران برنامه ریزی شهرداری شیراز و تهران گفت: در مسیر تحقق شهر هوشمند با توجه به برنامه جامع فناوری اطلاعات شهرداری شیراز (ICT MASTERPLAN ) می توان در مسیر تحقق شهر هوشمند از تجربیات شیراز که در این زمینه حداقل چهار سال از کلانشهر تهران جلوتر است، استفاده کرد.
  دکتر میرزایی معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری تهران در این نشست افزود: شفاف سازی ، نظارت ، استفاده از فناوری های نوین در ارائه خدمات شهری و مشارکت شهروندان اولویت های مهم و اصلی در این نظام حکمرانی و برنامه ریزی واحد شهری می باشد. شهرداری شیراز طی سال های گذشته با ارائه اپلیکیشن های شهروندی در میان سایر کلانشهر ها پیشرو بوده و خود را به عنوان یک الگو در این زمینه به کشور معرفی کرده است.
  همچنین رئیس سازمان فاوای شهرداری شیراز در نشست معاونین و مدیران برنامه ریزی شهرداری شیراز و تهران گفت: با توجه به شرایط موجود توجه به درآمد های پایدار در شهرداری ها می تواند حائز اهمیت باشد. ما می توانیم با ایجاد یک نظام حکمرانی هوشمند و با استفاده از فناوری های نوین تحول عظیمی را در مدیریت شهری ایفا نماییم.
  مهندس حیدری عنوان کرد: ما بایستی با استفاده از فناوری نوین رویکرد اقتصادی جدیدی را در شهرداری ها ایجاد کرده تا در مسیر توسعه قرار گیریم. در ادامه دکتر میرزایی ضمن تشکر از میزبانی شهرداری شیراز بیان کرد با برنامه ریزی یکپارچه و راهبردی می توان به سمت نظام حکمرانی شفاف ، کارآمد ومطمئن گام برداشت.
  در پایان این نشست مقرر شد تفاهم نامه همکاری میان سازمان های فناوری اطلاعات و ارتباطات سه کلانشهر شیراز، تهران و مشهد تنظیم و در روز شیراز امضا شود.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 5. امیرم

  شهردار درسدن: شیراز را در قلب خود نگه می دارم
  شهرداری شیراز و درسدن آلمان تفاهم نامه همکاری امضا کردند
  در آخرین روز از سفر شهردار، رییس و اعضای هیأت علمی دانشگاه درسدن آلمان به شیراز، یادداشت تفاهم همکاری میان شهرداری دو شهر به امضا رسید.

  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، در این یادداشت تفاهم که به منظور ایجاد روابط فرهنگی، گردشگری، علمی و اقتصادی دو شهر بر پایه قوانین و مقررات کشورهای متبوع، امضا شد دو طرف توافق کردند بر پایه منافع مشترک با رعایت اصول برابری، احترام و رفتار متقابل، همکاری های خود را از طریق تبادل دانش، تجربه و تخصص در حوزه های شهری از جمله مدیریت هوشمند حمل و نقل و ترافیک گسترش دهند.
  شهردار شیراز در تشریح این یادداشت تفاهم گفت: با توجه به اشتراکات موجود میان دو شهر شیراز و درسدن آلمان، توسعه تعاملات و تبادلات فرهنگی با مصادیق مشخص همچون برگزاری هفته های فرهنگی، اجرای رویدادهای هنری مشترک، راه اندازی دفتر فرهنگی و در نهایت استفاده از تمامی امکانات و فرصت های موجود، می تواند گامی بلند در راستای معرفی فرهنگ، تمدن و آیین های شیراز در پهنه جهان باشد.
  مهندس اسکندرپور افزود: بر اساس تجربه موفق شهر درسدن آلمان در زمینه سیستم حمل و نقل عمومی و هوشمندسازی این حوزه، همچنین مدیریت بهینه آب، آبخیزداری و استفاده از سیستم پردازش و پالایش فاضلاب شهری برای مصارفی همچون آبیاری فضاهای سبز، کارشناسان شهرداری شیراز از تجربه و تخصص شهرداری درسدن بهره مند می شوند و در آینده همکاری هایی نیز در این زمینه آغاز خواهد شد.
  شهردار شیراز با اشاره به ابراز تمایل شهردار درسدن برای الگوگیری از باغ های شیراز، از حضور کارشناسان شهرداری درسدن در شیراز و استفاده از تجربه و تخصص شهرداری در حوزه سیما، منظر و فضای سبز استقبال کرد.
  همچنین تبادل اطلاعات و همکاری در خصوص مسایل محیط زیست مانند مدیریت پسماند، تبادل گردشگر از طریق ایجاد ارتباط مشترک میان کنشگران بخش خصوصی از جمله دفاتر خدمات گردشگری از دیگر مفاد این یادداشت تفاهم بود.
  شهردار درسدن آلمان نیز در این نشست ضمن ارزیابی مثبت از مراودات اخیر با شهرداری شیراز، از این شهر به عنوان گنجینه ای غنی از فرهنگی زیبا یاد کرد و گفت: مسایل فرهنگی شیراز جاذبه بسیاری برای یک گردشگر دارد.
  درک هیلبرت که به اتفاق کورن دورفر مسئول محیط زیست شهرداری درسدن در این نشست حضور یافت اظهار داشت: در بازدید از شهر شیراز و دیدار با مدیران برخی حوزه های شهرداری، ایده های خوبی دریافت کردیم و زمینه های زیادی برای همکاری های دوجانبه یافتیم که مهم ترین آنها در یادداشت تفاهمی که امروز به امضا رسید، آمده است.
  وی با اشاره به تعامل خوب مردم و مسئولین شهر شیراز طی برگزاری هفته دانشگاه درسدن در شیراز، خاطرنشان ساخت : این اولین سفر من به ایران و شیراز بود و انتظار نداشتم در اولین ارتباط، دوستان خوبی پیدا کنم. از زیبایی شهر و مهربانی مردمش بسیار تحت تأثیر قرار گرفتم و شیراز را همواره در قلب خودم نگه می دارم.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 6. امیرم


  پایتخت فرهنگی ایران شیراز است
  رئیس شورای شهر شیراز گفت: شیراز با داشتن ظرفیت های فراوان پایتخت فرهنگی ایران اسلامی بوده و خواهد بود و برای این مهم احتیاج به لطف کسی ندارد.

  به نقل از مهر:احمد رضا دستغیب ظهر شنبه در نشست خبری فعالیت های شورای شهر شیراز افزود: با توجه به کاهش ساخت و ساز و کاهش درآمدهای شهرداری و همچنین برای رونق بخشی به ساخت مسکن کاهش عوارض سال ۹۷ را به میزان ۲۵ درصد تصویب کردیم.

  وی ادامه داد: برای روز شوراها برنامه ویژه ای با حضور تمامی نمایندگان ادوار گذشته شورای شهر شیراز نیز برگزار خواهد شد.

  سخنگوی شورای شهر شیراز افزود: دومین اجلاس هیات رئیسه کلان شهرهای کشور در ۴ کمیته ترافیک، درآمد پایدار، شهرهوشمند و ساخت و ساز در تاریخ ۲۰ اردیبهشت ما برگزار خواهد شد.

  دستغیب در خصوص اختلاف نظر میان اعضای شورا نیز گفت: اختلاف نظر عادی است و اگر چنین نباشد دیگر نام شورا بی معنی است.

  وی ادامه داد: اینکه تمامی اعضای شورا یک نظر دارند درست نیست هرچند که خارج شدن از اخلاق شورایی را درست نمی دانم.

  رئیس شورای شهر شیراز تاکید کرد: برخی اختلاف نظر دارند اما دچار احساسات هم می شوند که این حرکت صحیح نیست.

  دستغیب با اشاره به جایگاه شیراز نیز گفت: شیراز با داشتن چنین ظرفیت هایی پایتخت فرهنگی ایران اسلامی بوده و خواهد بود و احتیاج به لطف کسی نداریم که این پایتختی را بدهد.

  وی در خصوص وضعیت فرهنگ شهروندی در شیراز نیز تاکید کرد: متاسفانه وضعیت فرهنگ شهروندی در شیراز مناسب نیست و باید کارهای بیشتری در این خصوص انجام داد که مهمترین آن آموزش از سنین دبستان است.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 7. محمد دردانی

  درود
  امروز از خیابان انوری گذر می کردم تا به مترو برسم، خیابان را به صورت پیاده راه در آورده بودند که اتفاقی است در خور، برازنده، اصولی و نیک اما نکته ی تاسف بار جولان فراوان موتورسواران و کسبه ی “بارزنده “ی این پیاده راه بود که بی شک باعث تاسف، عدم امنیت و سلب آسایش شهروندان است.
  از منظری واقع گرایانه به این وقایع بیندیشیم ، خواهیم یافت که تاحد زیادی نقش عدم توجه مسئولین، کم توجهی و کم کاری سازمان های فرهنگی و عدم اعتنای نهادهای قانونگذاری و بازدارندگی انتظامی به دید ناهنجاری در این مسائل کمرنگ نخواهد بود و از سویی بی علاقه گی مردم، انتزاعی شدن این چنین مسائل در جامعه و نگاه ارزشی به این دست مسائل باعث بروز چنین وقایع نه چندان جاب در سطح معابر و گذرگاه های شهری گرشگر و جهانگردپذیر همانند شیراز می شود.
  البته به اعتقاد من نمی توان مسائل معیشتی و اقتصادی را در بروز این نا به هنجاری را دست کم گرفت. اما می توان با استفاده از تجربیات کشورهای پیشرفته، استفاده از نوین وسایل حمل و نقل عمومی و آگاهی بخشی مردم تا حدی نسبت به رفع این دست از معضلات اقدام نمود.
  محمد دردانی

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 8. من شیرازی

  امیرجان تعداد طبقات هتل نیایش پارسه که قرار بود 47 طبقه باشه چی شد اونم آب رفت شد31 طبقه حتما 6 طبقشم زیر زمین هست کی ما شاهد برج های بلند خواهیم بود

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 9. امیرم

  من شیرازی جان
  ساخت هتل نیایش پارسه در مرحله گودبرداری و فونداسیون هست و در مورد تعداد طبقات اطلاع دقیق ندارم .

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 10. تیرازیس

  در حالی که در استان فارس در روز کوروش راه ارتباطی پاسارگاد و بستند فیلم سینمایی کوروش و شهرک سینمایی آن در ملایر !!! در حال ساخت می باشد !!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!

  http://www.baharnews.ir/news/150664/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85-%DA%A9%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%B4-%D8%AC%D8%B9%D9%81%D8%B1%DB%8C-%D8%AC%D9%88%D8%B2%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D9%85%D9%84%D8%A7%DB%8C%D8%B1

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 11. شیرازی

  سلام دوستان. كسی اطلاعی از شهر سلامت داره؟ پروژه طبق روال عادی در حال ساخته یا باز هم متوقف شده؟ همه ی اون چند میلیارد دلار سرمایه گذاری که جذب شده بود هنوز هم هست یا همه ی سرمایه گذاران طبق معمول فرار کردند؟

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 12. امیرم

  خانه سازهای سنتی در شیراز افتتاح شد

  همزمان با روز جهانی صنایع دستی در مراسمی با حضور مسئولین استان فارس، خانه سازهای سنتی در شیراز افتتاح شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، صبح امروز یکشنبه 20 خرداد ماه طی مراسمی، با حضور محمد ابراهیم فروزانی معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس، مصیب امیری مدیر کل میراث فرهنگی فارس، رئیس و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر شیراز خانه سازهای سنتی در شیراز گشایش یافت.
  بنابراین گزارش، خانه سازهای سنتی با مجوز اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس در راستای تولید سازهای سنتی و با سرمایه گذاری فاطمه فخرایی هنرمند صنایع دستی، به صورت دائمی به بهره برداری رسید.
  گفتنی است افتتاح این خانه واقع در خیابان سیاحتگر زمینه اشتغال 15 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم را فراهم آورده است.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 13. امیرم

  آیین گشایش نگارخانه و کافه هنر گل و مرغ برگزار شد

  آیین گشایش نگارخانه و کافه هنر گل و مرغ در بزرگداشت روز جهانی صنایع دستی برگزار شد.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس، صبح یکشنبه 20 خرداد ماه، نگارخانه و کافه هنر گل و مرغ در شیراز و با حضور معاون گردشگری و امور زائرین استانداری فارس، مدیر کل میراث فرهنگی استان، رئیس و تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر افتتاح شد.
  بنابراین گزارش، در این نگارخانه دوره های آموزش صنایع دستی و هنرهای تجسمی با همکاری اساتید برجسته استانی و کشوری، همایش و نشستهای اهالی فرهنگ و هنر ونمایشگاه ها و حراج هنری برگزار می شود.
  همچنین در این مجموعه دائمی واقع در خیابان خلد برین که زمینه اشتغال 15 نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم را توسط علی تعبدی استاد و هنرمند کاشی هفت رنگ فراهم آورده است، محصولات صنایع دستی با رویکرد حمایت از کالای ایرانی آموزش، تولید و عرضه می شود.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *