تاریخ : پنج شنبه, ۳ مهر , ۱۳۹۹ Thursday, 24 September , 2020
3

بحث آزاد : خرداد ۹۵

 • ۱۳:۵۳
 • ۰۱ خرداد ۱۳۹۵

بازدیدکنندگان محترم شیراز ۱۴۰۰، لطفا سوالات و مطالب خارج از بحث خود را در این قسمت بیان کنید.21-800x600-300x199

با ورود به این لینک، وارد بحـث آزاد (اردی بهشت ۱۳۹۵) شوید.

لینک کوتاه : https://shiraz1400.ir/?p=27933

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 246در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۲۴۶
 1. نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس نهم
  الحاق فارس به خلیج فارس به زودی اجرایی می‌شود
  نماینده مردم لامرد و مهر در مجلس نهم، با اشاره به ابلاغ قبلی مصوبه الحاق فارس به خلیج فارس به دو استانداری هرمزگان و فارس گفت: عملا اجرای الحاق هیچ مشکلی ندارد، چون دیگر نیازی به مصوبه‌ و یا مجوزی ندارد.
  http://www.ilna.ir/بخش-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7-15/372959-%D8%A7%D9%84%D8%AD%D8%A7%D9%82-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D9%84%DB%8C%D8%AC-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3-%D8%A8%D9%87-%D8%B2%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D9%88%D8%AF

 2. جام جهانی کشتی فرنگی – شیراز؛

  نمره ۲۰ به مردم و مسئولین شیراز/ اولین حمله به مدال طلای المپیک
  http://www.mehrnews.com/news/3664157/نمره-۲۰-به-مردم-و-مسئولین-شیراز-اولین-حمله-به-مدال-طلای-المپیک

 3. نایب‌رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای شیراز:

  دریافت هزینه برای پارک خودرو بیش از ۳۰ دقیقه در شیراز
  خبرگزاری فارس: دریافت هزینه برای پارک خودرو بیش از ۳۰ دقیقه در شیراز

  نایب‌رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز گفت: بنابر تعریف در طرح «پارک هوشمند» تا نیم ساعت پارک خودرو در حاشیه خیابان رایگان و از نیم ساعت به بعد با توجه به زمان اشغال ارقامی از مالکان دریافت می‌شود.
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950301000372

  • سلام لطفا درباره مشاهیر علمی استان فارس یک مقاله بنویسید تو اینترنت گشتم هیچ مقاله کاملی درباره مشاهیر علمی فارس نیست درباره بروفسور محمد جمشیدی مشاور ناسا و دکتر قاسم اسرار عضو هیات مدیره ناسا وبروفسور همایون کازرونی سازنده اولین دست و با ی مصنوعی مکانیکی جهان هم لطفا بنویسین

 4. صدور ویزا در فرودگاه شیراز نیم ساعته شد
  http://shiraz.airport.ir/office/news/1005961

 5. امین جان چه خبر از پروژه های شهری؟؟ خیلی وقته دیگه دراین باره خبری تهیه نمیکنید. پروژه جدیدی شروع نشده؟ قبلی ها در چه حالن؟ هتل نیایش و برج تاریخ و برج های زند و … چی شد بالاخره؟ به خاطر همه زحمت هایی هم که میکشید ممنون…

 6. بودجه امسال ۳۰۰۰ میلیارد تصویب شده که رقم چشمگیری ‌ست. اما بودجه واقعی‌ ۲۰۰۰ میلیارد و ۱۰۰۰ میلیارد هم تکلیف شهرداری بر جذب سرمایه گذاری است. تجربه نشان داده پروژه‌های سرمایه گذاری و مشارکتی شهرداری عمدتاً مسکونی، و گاهاً اداری تجاری و پارکینگ هست و در این سالها پروژه چشمگیر تفریحی و گردشگری ایجاد نشده. کما اینکه همچنان برای تله کابین و پارک آبی و باغ پرندگان و… دنبال سرمایه گذار هستند که متاسفانه در این امر فرصت سوزی و زمان سوزی چندین ساله صورت گرفته. شهرداری خود اعتقادی به پول خرج کردن برای اماکن تفریحی ندارد. باید در این حوزه مسئولان شهرداری و شخص شهردار به معنای واقعی از خواب چندین ساله بیدار شوند.

  از طرفی‌ با این بودجه انتظار زیادی برای بهسازی محیط شهر وجود دارد، در حالیکه وضعیت آسفالت خیابانها اکثرا خراب و نابسامان است . در این ماه‌ها ندیدیم شهرداری نسبت به آسفالت جدید خیابانهای اصلی‌ یا فرعی اقدام کند و کم و کاستیهای آسفالت‌ها و فرش پیاده روها و نوسازی باغچه‌ها و…روز به روز بیشتر میشود.

  لازم است با بودجه فعلی‌ هرچه سریعتر نهضت آسفالت خیابانها و زیباسازی پیاده رو‌ها و مبلمان شهری آغاز گردد تا این تغییرات برای شهروندان محسوس باشد و محیط شهر روز به روز تمیز تر و زیباتر شود. شعار و مصاحبه کافیست . زمان به چالش کشیدن مسولان کم کار و بی‌ خیال فرا رسیده. ۲ ماه از سال ۹۵ هم سپری شد. شهرهای رقیب برای پیشرفت و توسعه شتاب گرفته اند . بهوش باشیم که دچار روز مرگی و کندی نشویم و از این غافله عقب نیفتیم.

  مسئولان شهر و شهرداری..جلسات بی‌ نتیجه و تکراری و این کمیسون و آن کمیسیون را تعطیل کنید و به سطح شهر بیایید، کمبود‌ها و ضعف‌ها را به چشم ببینید و حرفهای دل مردم و دوستداران واقعی شهر را بشنوید. تصمیمهای یکطرفه پشت دربهای بسته کافیست…اگر رسیدید سری هم به شهرهای دیگر بزنید…

 7. بله من اصلاح می‌کنم ، بودجه خالص ۳۰۰۰ میلیارد و بودجه پیشنهادی در بخش مشارکتی و سرمایه گذاری هم ۳۰۰۰ میلیارد جداگانه است. خب در این صورت واقعا سطح توقعات از شهرداری بالاتر است و با این بودجه افزایش سرعت پروژه‌های کلان و پروژه‌های بهبود محیط شهری باید کاملا نمایان باشه و به چشم شهروندان بیاد. با این بودجه میشود تحول واقعی در عمران و آبادانی شهر را محقق کرد.

 8. امیر جان
  قطعا تحولات عمرانی و فرهنگی و ورزشی و تفریحی خوبی در اینده شاهد خواهیم بود .

 9. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز:
  بیمارستان فوق تخصصی رسول اعظم(ص) در شرق شیراز راه‌اندازی می‌شود

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: فاز بعدی مجتمع درمانی رسول اعظم(ص) بیمارستان فوق تخصصی با گنجایش ۶۰۰ تخت درمانی است که به زودی راه‌اندازی می‌شود.

  بعدازظهر امروز به مناسبت میلاد حضرت مهدی (عج) سومین مجتمع خیریه درمانی تخصصی و فوق تخصصی حضرت رسول اعظم (ص) در شرق شیراز راه‌اندازی شد.

  محمدهادی ایمانیه، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در این مراسم با بیان اینکه با راه‌اندازی این مجتمع درمانی به ۳۰۰ هزار نفر از مردم منطقه شرق شیراز خدمات درمانی ارائه می‌شود، اظهار داشت: فاز بعدی این مجتمع درمانی که بیمارستان فوق تخصصی است با گنجایش ۶۰۰ تخت درمانی به زودی راه‌اندازی می‌شود.

  وی گفت: این مجتمع فوق تخصصی درمانی در کنار دیگر مجتمع درمانی شهید مطهری و درمانگاه امام رضا (ع) با به کارگیری از پزشکان فوق تخصص و اعضا هیئت علمی به بیماران خدمات درمانی ارائه می‌دهند.

  رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از راه‌اندازی فاز دوم این مجتمع درمانی در دو سال آینده خبر داد و افزود: امید است با همت خیرین سلامت استان به‌زودی این مجتمع فوق تخصصی درمانی افتتاح شود.

  مجتمع خیریه درمانی فوق تخصصی حضرت رسول اعظم (ص) در منطقه بولوار نصر جنب بوستان نماز با اعتبار بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان در مساحتی بالغ بر ۴هزار متر مربع راه‌اندازی شد.

  بانیان این مجتمع خیریه درمانی مرحوم جمشید امامی راد و سید مهدی موسویان هستند که با پرداخت مبلغی بالغ بر ۸ میلیارد تومان در ساخت این مرکز درمانی مشارکت داشتند.

 10. ی سوال داشتم؛اینکه شهرداری تو این دو سال چه کاره بزرگه عمرانی رو شروع کرده به ساخت؟فقط داریم پایان هر سال میبینیم که میگن چند صد میلیارد پروژه عمرانی در سال آینده!!!اما اخر کار در پایان سال خیلی هنر کنه چند تا مسجد در پارک ها و چند تا سالن ورزشی که پولشو از مردم میگیرن افتتاح میکنه!!تا کی باید منتظر سرمایه گذار بشینیم تا تله کابین بزنن تا کی باید منتظره سرمایه گذار بشینیم تا پارک ابی یا سالن مجلل در حده شیراز بزنن!!!این پول ها در پایان سال کجا میره؟هر ماه میگن قراره ۵۰ تا اتوبوس اضاف کنن خب الان از وقتی من یادمه قرار بوده ۵۰ تا اتوبوس بیارن الان اون ۱۰ تا اتوبوس کافی بود؟من نمیخوام شهرمو با اون کلانشهر شمالی مقایسه کنم ولی کافیه تو نت سرچ کنید سالن امام خمینی اصفهان ببینید چی میبینید!!!!!هر سال میبینم میگید قراره اخر سال سرمایه گذار بیاد برای فلان پروژه اما….

  • این حرف شما نهایت بی انصافی هست! چند نمونه از طرحها : پل شبدری جوادیه، مجموعه پلهای رودکی، مجموعه پلهای فرزانگان، طرح بزرگ توسعه حرم علی بن حمزه، پل انتهای شهرک سعدی، بوستان ۵۰ هکتاری مادر، پارک ۵۸۰ هکتاری دراک، پارک ۴۰۰ هکتاری بام شیراز و … و البته پروژه های بزرگی مانند پل کابلی، تخت جمشید، معلم، کشن و … که درحال ساخت هستند!

  • علی خان؛
   اون سالن امام خمینی که میفرمایید، سالن نیست. به اصطلاح مصلای نماز جمعه اصفهان است که جالبه بدونید سال های سال هست که دارن میسازن و سال به سال وعده میدن برای افتتاحش که تا الان عقب افتاده و در برخی مواقع ساختش با توقف روبرو شده. پس فکر نکنید اون مصلا در عرض ۲ سال ساخته شده که الانم فقط نمای بتنی ازش مونده. در حالی که شبستان جدید شاهچراغ در عرض ۲ سال بصورت شبانه روزی و با بهترین مصالح و مهندسین ساخته شد و باعث بهتر شدن وضعیت میدان احمدی سابق شد که میدان احمدی سابق دسته کمی از دروازه کازرون کثیف نداشت.
   الانم شبستان شاهچراغ جزو زیباترین و بزرگترین شبستان های کشوره.چرا اینها رو نمیگید؟
   شما وقت کردید یک بار درسطح شهر بچرخید، کارهای بزرگی که داره انجام میشه رو ببینید.. من منکر کم کاری ها و نواقص سطح شهر نیستم. صد در صد مشکلاتی هم در شهر وجود داره. اما اینه چشممون رو ببندیم و بگیم شیراز هیچ کاری نکرده و بقیه کردن بی انصافی و خنده دار هست.
   مجموعه پل های گلشن، رودکی، ولیعصر، صفوی و اولین بزرگراه دوطبقه شیراز و … . پل کابلی ولیعصر که از نماد های مهندسی ایران به شمار میاد و برای مهندسی شیراز یک افتخار محسوب میشود که شهرهای خاورمیانه از داشتن چنین پروژه ای بصورت کابلی، بی بهره بودن.
   دیروز هم از پل کابلی بازدیدی داشتم در حالی تعطیل رسمی بود،بازم داشتن کار میکردن و ستون رو بالا میبردن. وُرک تیوب ها ( لوله های متصل کننده کابل ها به پایلون) هم یکی پس از دیگری دارن نصب میشن و تا حدودا یک یا دو ماه آینده کابل ها هم از خارج وارد شیراز خواهند شد.
   توسعه شتابان مترو شیراز، و ساخت پارک شهر های بزرگ که در سطح کشور و خاورمیانه حرف برای گفتن دارن، همه از پیشرفت شهر هست.حال اگر میشه بازم قیاس کنید. مرسی.

 11. امین جان اطلاعی از ایجاد مسیرهای جدید پروازهای خارجی فرودگاه شیراز نداری؟ هر روزه اخباری مبنی بر اضافه شدن مسیرهای بین المللی جدید به سایر فرودگاههای بزرگ شنیده می شه ولی متاسفانه به نظر می رسه مسئولین فرودگاه شیراز در این رابطه برنامه ریزی خاصی ندارند و اگه به سایت فرودگاه شیراز نگاه کنید پروازهای بین المللی روزانه این فرودگاه حداکثر ۶ یا ۷ پرواز است که اصلا در شان پایتخت فرهنگی ایران نیست. امروز اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه هفته ای ۱۲ پرواز از روسیه به مشهد تهران و اصفهان برقرار می شه ولی باز هم خبری از شیراز نبود!!!!!!!!
  دو شرکت هواپیمایی روسیه مجوز ۱۲ پرواز به شهرهای ایران را گرفتند

  تهران-ایرنا- وزارت راه وشهرسازی اعلام کرد: هواپیمایی روسیه شرکت هواپیمایی «سیبیر» روسیه در حال انجام کارهای مقدماتی برای آغاز پروازهای خود از مسکو به چند شهر ایران از جمله مسیر مستقیم پایتخت این کشور (مسکو ) به مشهد است و دو شرکت این کشور مجوز ۱۲ پرواز را اخذ کردند
  http://www.irna.ir/fa/News/82084157/

  • خیر فرهاد جان اطلاعی ندارم. الان شاید خبری نباشه اما قطعا شیراز همانند گذشته سرآمد شهرهای ایران در پروازهای خارجی خواهد بود و با افتتاح ترمینال پروزهای خارجی در سال آینده این موضوع بسیار راحت تر خواهد بود

 12. با سلام
  میخواستم بدونم که آیا پارک آبی مانند موجهای خروشان ، موجهای آبی و سرزمین آفتاب مشهد در شیراز ساخته میشه یا نه ؟ آخه تا کی باید در حسرت ساخت این مکانهای تفریحی تو شیراز بمونیم ؟ چرا تو شهر به این بزرگی باکهن ترین تاریخ هیچ جای تفریحی مثل پارک و شهربازیهای مدرن ، آکواریوم ها ، باغ پرندگان پارک آبی وجود نداره ؟

  • دوست عزیز شیراز الان دوران گذار عمرانی خودشو داره سپری میکنه، عقب موندگی عمرانی شیراز اونقدر بوده که شهرداری فرصت رسیدگی به مکان های تاریخی رو “تا سال قبل” نداشته و الان کمبود پارکها و فضای سبز درخال جران هست و قطعا تا ۳ سال اینده انواع مکانهای تفریحی در شیراز ساخته میشه. پروژه های عمرانی و اماکن تفریحی دیر یا زود ساخته میشن، مهم اینه که شهرمون از پیشینه تاریخی برخورداره که خیلی از مناطق حسرت اون رو میخورن و به امید خدا شیراز تا سال ۱۴۰۰ در تمامی زمینه ها به پیشرفت و توسعه قابل ملاحظه ای رسیده.

 13. با سلام
  خوشا شیراز و وضع بی مثالش خداوندا نگه دار از زوالش
  شیراز قدیمی ترین شهر ایران و جهان با فرهنگ و تمدنی غنی و با مردمی خونگرم و مهمان نواز از گذشته تا کنون نقش بسیار مهمی در جهان ایفا کرده . این فرهنگ وتمدن وآثار باستانی زیادی که در شیراز وجود داره ( آثاری که خیلی از اونها هنوز کشف نشده و خیلی دیگرش رو بسیاری از ما هنوز موفق به دیدنش نشدیم ) همه نتیجه زحمات شبانه روزی پدران ونیاکان عزیز و گرانقدر ما بوده که برامون به ارث گذاشتن و ما اکنون کما بیش از اونها بهره برداری میکنیم . واقعا پدران ما انسانهایی هنرمند و با دانش بودن که تونستن این آثار گرانبها رو برای ما به ارث بذارن . آثاری چون تخت جمشید ، پاسارگاد ، تخت سلیمان ( قصرابونصر ) ، مجموعه زندیه ، تپه پوستچی و…………………… و بزرگانی چون سعدی شیرازی ، حافظ شیرازی ، ملاصدرا ، وصال و …………. و دلاورمردانی چون کورش ، داریوش ، کریمخان ، لطفعلی خان ، میرزای شیرازی ،عباس دوران ، مجید سپاسی و…………………… وشیر زنانی چون آتوسا ، آبش خاتون ، جهان ملک خاتون ، زینب شهده و……………… . واینها نمونه هایی اندک از بزرگیهای مهد فرهنگ و ادب و تمدن و هنر است . وحال ما باید میراث دار خوبی برای آنان باشیم . یاد آنها را گرامی بداریم وآثارشان را چونان چشم خود پاسداری کنیم و در جهت احیا و شناساندن آنان به جهانیان کوشا باشیم . اینها همه عالی هست اگر انجام شود . ولی برای بزرگی شیراز کافی نیست . ما باید اکنون خودمان نیز بیکار ننشسته و پا در جای پای نیاکانمان بگذاریم . ما هم باید برای فرزندان و نوادگانمان مایه افتخار باشیم و آثاری از خود به جا بگذاریم تا شیراز سرفراز در آینده نیز در صدر شهرهای جهان باشد و آثار به جای مانده از ما در تمام جهان زبانزد باشد . و فرزندانمان ما را به نیکی یاد کنند . پس بیایید با هم و برای شیراز عزیزتر ازجان نهایت تلاش خود رابکنیم و در خلق آثار خود آیندگان را نیز در نظر بگیریم تا آنان نیز چون ما از آثارمان بهره برداری مطلوبی داشته باشند . به امید سربلندی و پیروزی شیراز سرافراز .
  ای بلند سرفراز ، شیراز من ای شکوه نام تو در جان و تن
  ای تو مهر آریایی ، سرزمین پارسهایی تا ابد نامت بٌوًد آرام من

 14. ادمین جان، با این روند کندی که در طرح‌های عمرانی دیده میشه کاملا با نظر شما مخالفم. ۳، ۴ سال پیش که پًل دکتر حسابی‌ افتتاح میشد شهردار همین حرف شما را زد و گفت سال ۹۵ به اوج پیشرفت و شکوفایی شیراز خواهیم رسید. حالا هم شما میگی‌ سال ۱۴۰۰ چنین خواهد شد. شهرداری بی‌ رمق و کند کار میکنه و فرصت سوزی زیادی میکنه که نشانه حاکمیت مدیران نالایق بر این مجموعه است. وعده فردا و سال دیگه دادن یا وعده سال ۱۴۰۰ دادن برای فرار از فشار افکار عمومیست. شما از کجا تضمین میدی تا ۳ سال دیگه انواع و اقسام (!!) امکانات تفریحی در شهر ساخته می‌شه؟… ۵ سال است برای پارک آبی و تل کابین فقط فراخوان و آگهی میدهند. پس زیاد مطمئن نباش. البته آرزوی ما تغییر روش شهرداری و صورت بخشیدن به روند کارهاست. اما دورنمای ذهنی‌ ما اینو میگه که پروژه کابلی ولی‌ عصر یا تا پایان امسال افتتاح نمیشه یا نیمه تمام افتتاح می‌شه. ۳ سطحی معلم نیمه تمام افتتاح میشه. از تله کابین و لونا پارک مدرن در پارک دراک بهمن ماه خبری نخواهد بود، پارک آبی‌ بهمین شکل… احداث بزرگراه کوهسار به قدمت ۱۰ ساله رسیده و تونل‌های آن و پًل چمران قبل از افتتاح داره فرسوده میشه. پس بهتر است بجای قولهای بی‌ مبنا یا خیال پردازانه و احساسی‌ واقعیت را به مردم گفت و قول بی‌ دلیل نداد. اگر واقعاً کار مثبتی در عمل دیده بشه ما حامی‌ و اولین تمجید کننده خواهیم بود . اما دلخوش کردن به پست‌های اینترنتی و موج سازیهای مجازی و مصاحبه‌های مسئولان اسباب اتلاف وقت و عقب ماندگی بیشتر خواهد بود.

  • امیرجان من هم نگفتم اتفاق خیلی خاصی قراره بیفته! شما اگر یکبار به پارک دراک برید و حجم کارهای انجام شده رو از سال ۹۳ تا الان ببینید متوجه میشید شهرداری هم اونقدرها که فکر میکنید کاهل و تنبل نیست! موازی با این پروژه فاز ۲ پارک نماز اجرا شده که واقعا عالی هست، بوستان های شهروند، مادر و گلستان و پروژه بزرگ بام شیراز هم به همین شکل. طرح چنارراهدار هم هرچند کند، اما داره پیش میره.
   فراموش نکنیم این جهش عمرانی شیراز در بدترین شرایط رکود اقتصادی کشور و مشکلات مالی شهرداری اجرا شدند و هرچند کاستی های بوده و هست و بر اساس برنامه زمان بندی پیش نمیره اما کارهایی که درحال انجام هستند زیرساختین و باید چند دهه قبل انجام می شدند، اما شهرداری الان پای کار هست و داره شیراز رو به توسعه میبره.
   قطعا همیشه اونطور که دوست داریم شرایط پیش نمیره ولی اماکن تفریحی اشاره شده ساخته میشن.

 15. با احترام به نظر شما ، من تعبیر ” جهش عمرانی” را قبول ندارم. ۶ سال از کار علیرضا پاک فطرت به عنوان شهردار می‌گذره. دقت کنید ۶ سال … چند پًل و تقاطع ۲ یا ۳ سطحی که برخی‌ همچنان نیمه تمامند اوج کارهای ایشان است. پًل سازی ، پارک سازی و… مسئولیت معمولی شهرداریست و در ذات وظایف شهرداری قرار دارد و نمیشه لقب ” جهش عمرانی ” به آن داد. یعنی‌ اگر کسی‌ دیگه شهردار بود این ۶ سال می‌نشست و تماشا میکرد؟. یک طرح تفریحی و گردشگری شاخص نساختند. یک طرح زیباسازی مهم یا یک المان شاخص نساختند…مگر به یک مدیر چقدر باید زمان داد؟؟ ضمنا الان اول سال ۹۵ هستیم باعث تاسفه که بجای اینکه از شهرداری بخوایم در این ۱۲ ماه شهر را متحول بکنه مرتب بگیم در سال آینده چنین و چنان خواهد شد! اخه پارسال هم میگفتن سال آینده!… مهم اینه که امسال چه تحولی‌ خواهد شد . امسال بعد از ۱۰ سال پروژه کوهسار و بعد از ۵ سال پلهای کابلی ولی‌ عصر افتتاح میشه یا نه؟ امسال یعنی‌ ۱۲ ماه.! چرا مرتبا بگیم سال آینده؟

 16. از نظرات این صفحه کاملا ناامیدی مردم شیراز از عملکرد شهرداری مشهوده… شیراز ۱۴۰۰ عزیز این حرفا جز وعده چیز دیگری نیست. ۸۰ درصد پروژهای تفریحی از سه چهار سال پیش حرفش بوده و هنوز حتی شروع به ساخت هم نشده… پل ها و تقاطع هایی که شهرداری منتشو میذاره با بهترین کیفیت حتی تو شهرای کمتر توریستی درحال اجراست و هیچکس اینقدر در بوق و کرنا نمیکنه… فضای سبزی که در حال ساخت هست جبران از بین رفتن باغات شیراز در سال های گذشتست و با این عملکردی که از شهرداری شاهد بودیم حالا حالا ها نمیشه به تله کابین و شهربازی و … امید داشت….تا کی خودمونو گول بزنیم که بهترین شهردارو داریم؟!!!! بله شهردارمون از تمام ادوار گذشته شیراز بهتره ولی هنوز عملکردش در خیلی زمینه ها در شان شهری مثل شیرار نیست… تجربه هم نشون داده که پروژه های خیلی شاخص یا طرحشون تغییر میکنه یا ناقص اجرا میشن… منطقه تاریخی یک شهر شناسنامشه و توریست ها اون شهرو با توجه به بافت اون منطقه میشناسن… ما حتی بافت تاریخیمون که اینقدر غنی هست انگار خمپاره خورده!! خونه های فرسوده گلی و آجری در کنار آپارتمان های بدریخت و بی هویت! سازمان زیباسازی هم عملا یک اسمه و تا بجال مانند سازمان بدریخت سازی عمل کرده! نمونش پل زرگری که با این عظمتش و مکان عالی که داره باید به بهترین شکل زیباسازی میشد ولی الآن مثه مناطق پایین شهره… سرمایه گذار ها هم که همچنان در حال فرارن… مگر فقط شهر ما رکود اقتصادی و … داشت؟؟ سرعت پیشرفت شیراز خوبه ولی سرعت پیشرفت کلانشهر های دیگه خیلی بیشتره… شهرداری هنوز برادریشو ثابت نکرده… از صمیم قلب امیدوارم حرفایی که زدم اشتباه باشه و شیرازمون با سرعت درحال پیشرفت باشه

 17. پروژه های عمرانی در حال ساخت هستند و انشاالله که در موعدد مقرر افتتاح خواهند شد .
  تنها موردی که شهرداری قول ساخت ان رو داده ساخت تله کابین هست که شورای شهر هم تصویب نمود که خط یک تله کابین توسط شهرداری انجام شود که عنوان شد ردیف اعتباری جدا میخواهد . به همین منظور شورای شهر در بودجه ۹۵ مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد تومان بودجه برای کار در ارتفاعات و ساخت تله کابین تصویب کرد تا دیگه بهانه ای برای عدم اجرای تله کابین توسط شهرداری وجود نداشته باشه . به همین منظور پارسال مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان بابت مطالعات تله کابین هزینه شد . حالا تمام شیراز چشم انتظار اجرای تله کابین توسط شهرداری محترم میباشند .

 18. از عشق شیراز دارم میمیرم
  ۱۳۹۵/۰۳/۰۳ در ۹:۳۴ ق.ظ

  با سلام
  خوشا شیراز و وضع بی مثالش خداوندا نگه دار از زوالش
  شیراز قدیمی ترین شهر ایران و جهان با فرهنگ و تمدنی غنی و با مردمی خونگرم و مهمان نواز از گذشته تا کنون نقش بسیار مهمی در جهان ایفا کرده . این فرهنگ وتمدن وآثار باستانی زیادی که در شیراز وجود داره ( آثاری که خیلی از اونها هنوز کشف نشده و خیلی دیگرش رو بسیاری از ما هنوز موفق به دیدنش نشدیم ) همه نتیجه زحمات شبانه روزی پدران ونیاکان عزیز و گرانقدر ما بوده که برامون به ارث گذاشتن و ما اکنون کما بیش از اونها بهره برداری میکنیم . واقعا پدران ما انسانهایی هنرمند و با دانش بودن که تونستن این آثار گرانبها رو برای ما به ارث بذارن . آثاری چون تخت جمشید ، پاسارگاد ، تخت سلیمان ( قصرابونصر ) ، مجموعه زندیه ، تپه پوستچی و…………………… و بزرگانی چون سعدی شیرازی ، حافظ شیرازی ، ملاصدرا ، وصال و …………. و دلاورمردانی چون کورش ، داریوش ، کریمخان ، لطفعلی خان ، میرزای شیرازی ،عباس دوران ، مجید سپاسی و…………………… وشیر زنانی چون آتوسا ، آبش خاتون ، جهان ملک خاتون ، زینب شهده و……………… . واینها نمونه هایی اندک از بزرگیهای مهد فرهنگ و ادب و تمدن و هنر است . وحال ما باید میراث دار خوبی برای آنان باشیم . یاد آنها را گرامی بداریم وآثارشان را چونان چشم خود پاسداری کنیم و در جهت احیا و شناساندن آنان به جهانیان کوشا باشیم . اینها همه عالی هست اگر انجام شود . ولی برای بزرگی شیراز کافی نیست . ما باید اکنون خودمان نیز بیکار ننشسته و پا در جای پای نیاکانمان بگذاریم . ما هم باید برای فرزندان و نوادگانمان مایه افتخار باشیم و آثاری از خود به جا بگذاریم تا شیراز سرفراز در آینده نیز در صدر شهرهای جهان باشد و آثار به جای مانده از ما در تمام جهان زبانزد باشد . و فرزندانمان ما را به نیکی یاد کنند . پس بیایید با هم و برای شیراز عزیزتر ازجان نهایت تلاش خود رابکنیم و در خلق آثار خود آیندگان را نیز در نظر بگیریم تا آنان نیز چون ما از آثارمان بهره برداری مطلوبی داشته باشند . به امید سربلندی و پیروزی شیراز سرافراز .
  ای بلند سرفراز ، شیراز من ای شکوه نام تو در جان و تن
  ای تو مهر آریایی ، سرزمین پارسهایی تا ابد نامت بٌوًد آرام من

 19. امین جان چرا با گذشت بیش از دو ماه از سال جدید شهرداری هیچ پروژه ی شاخصی را شروع
  نمی کند؟ چرا خبری از پروژه های جدید نیست؟

 20. رمتین جان قبول دارم انتقاداتی به شهرداری شیراز وارده ولی با وجود احترامی که برای شما و نظرتون قائل هستم باید بگم که شما اگه تحقیق کنی در مورد شهرهای دیگه متوجه میشی که در تبریز و مشهد هیچیک از تقاطع های در حال ساخت شیراز نه وجود داره و نه در حال ساخت هست و در مورد اصفهان باید بگم که فقط تقاطع میدان استقلالشون در حد پروژه های شاخص شیراز هست و باقی پروژه های شاخص شیراز بزرگتر و زیبا تر از پروژه های اصفهان هست ولی در مورد تهران حرفی ندارم.
  در مورد پارک هم شما اگه اطلاعتتون در مورد کلانشهر های دیگه کافی بود متوجه میشدین که در زمینه ی توسعه ی فضای سبز شهری شیراز سرآمد باقی شهر های کشور هست.بطور کلی من بعنوان یه شیرازی قبول ندارم که کلانشهر های دیگه سرعت پیشرفت بیشتری داشته باشند من نمیخوام پر حرفی کنم و بیش از این صحبت کنم ولی حرف آخر من اینه که بنده تحقیقات زیادی در مورد انواع پروژه های شهری سایر کلانشهر ها دارم و با این دید اعلام میکنم توسعه ی شیراز نسبت به همه ی کلانشهر های کشور بیشتر بوده و شاید با سه کلانشهر دیگه ی کشور(بجز تهران) حتی قابل قیاس هم نباشه.کی گفته شهر های دیگه تبلیغ نمیکنن داشته هاشون رو شما برو ببین توی شهری مثل تبریز میخوان تازه شروع به ساخت یه پارک ۱۵۳ هکتاری بکنن بدروغ میگن بزرگترین پارک کشوره حال آنکه ما در شیراز در آستانه ی بهره برداری از ۵۸۰ هکتار از پارک ۱۰۰۰ هکتاری دراک هستیم و نگفتیم بزرگترین پارک کشور.در آستانه ی افتتاح بزرگترین شهر بازی خاورمیانه هستیم ولی تبلیغ زیادی واسش نکردیم،در آستانه ی ساخت اولین پل شیشه ای کشور ویکی از عریضترین پل های شیشه ای جهان هستیم و تو بوق و کرنا نکردیم ویا در مورد اصفهان یه میدان امام علی شونو احیا کردن با وجود اینکه پروژه ی بزرگ و خاصی هم نیست سه بار لاریجانی رو به اصفهان کشوندن . خوبه انصاف داشته باشیم.دوست عزیز اگه از نظر شما شهرهای دیگه تبلیغی واسه شهرشون نمیکنندواسه اینه که چیزی واسه تبلیغ ندارن.وگرنه شما برو توی سایت تبریز مدرن حتی در مورد آسفالت یه خیابون و ساختن چنتا ایستگاه تاکسی و احداث یه دوربرگردون ساده پست میذارن و تبلیغ این چیزا رو میکنند.

  • دوست عزیز شهربازی، پل شیشه ای و … اگر در شیراز ساخته بشن خودش یک تحول عظیم هست ولی مشکل اینجاست که چند ساله این طرحا همش رو کاغذه و وعده میدن به زودی… پس این ” به زودی” چه زمانی میرسه؟؟؟ بله اگر این طرحایی که قراره تو شیراز ساخته بشه واقعا اجرایی بشه ما یکی از توسعه یافته ترین شهرا خواهیم بود ولی حرف من این هست که چندین ساله این پروژه های عظیم یا لغو میشن یا ناقص و بدترکیب اجرا میشن… درباره پل و تقاطع مشهد و تبریز واقعا پیشرفتی نداشتن ولی اصفهان و حتی اهواز بسیار عالی کار کردن… نمیگم از شیراز وضع بهتری دارن چون اینطور نیست و شاید حجم پروژه های ما بیشتر هم باشه ولی متاسفانه پل های ما یا ناقص افتتاح شدن و یا بی نهایت زشت که چهره منطقه شون رو هم خراب کردن…. در صورتی که در اهواز و اصفهان به زیباسازی پل ها بینهایت اهمیت داده میشه و واقعا عالی نورپردازی می شن که باید بهشون تبریک گفت… درباره فضای سبز ما بوستان ها و باغات زیادی داریم که واقعا عالیه ولی شهرداری عملا به استفاده از درختان انبوه برای زیباسازی شهر اعتقادی نداره… و اکثر خیابون ها بی درخت و بی روح به نظر میرسن( با این که درخت دارن ولی انبوه نیست) .به خاطر همین با وجود این که سرانه فضای سبز شیراز زیادتر از جاهای دیگست شهر های دیگه سرسبز تر به نظر میرسن. در کلانشهر های دیگه پروژه های تفریحی ساخته شدن و یا درحال ساختن ولی در شیراز باز هم جز طرحایی روی کاغذ خبری از پروژه تفریحی نیست… حرف من رقابت با شهرای دیگه نیست چون نه قراره شیراز مثله شهرای دیگه بشه و نه شهرای دیگه میتونن مثل شیراز باشن. حرف من فقط عمل نکردن مسوولان به تعهداتشونه و این که وظایف خودشون رو جوری جلوه میدن که انگار به ما لطف کردن!! این که میگید توسعه شیراز بیشتره از چه نظر میگید؟؟ بله ما از نظر عمرانی تو این چندسال پیشرفت خوبی داشتیم ( هر چند هنوز برای شیراز کمه) ولی از نظر فضا های تفریحی ،گردشگری ، ورزشی بسیار کم کاری صورت گرفته… و این که شهرهای دیگه هم چنین پروژه هایی نداشته باشن باز هم کوتاهی مسوولان شیراز رو توجیه نمیکنه… همچنین در جذب سرمایه گذار واقعا شهر ما داره بد عمل میکنه… از این جهت میگم که با وجود گذشت چندین سال شهرداری هنوز در به در به دنبال سرمایه گذار برای اجرای طرحاست!!!! ( با توجه به گفته های خودشون) و این که چرا پروژه های عظیم لغو میشن یا همیشه به صورت پیشنهاد میمونن؟؟ پروژه هایی چون شهر عتیق، کوه نور، تجارت جهانی، برج تاریخ، برج آتی ساز و … و حتی پروژه هایی که از نظر طرح خوبن تغییر میکنن مثل پارکینگ خلدبرین و… همه اینا باعث میشه واقعا امیدمون رو به اجرای طرحای عظیم از دست بدیم… امیدوارم حداقل پارک دراک چیزی فراتر از یه پارک معمولی افتتاح بشه چون افتتاح ناقصش واقعا تیر خلاصه…

 21. امین عزیز هیئت بلند پایه ای که قراره هفته ی آینده از هند به شیراز بیاد همین نخست وزیر هند و هیئت همراهش هست که یکی دو روز پیش وارد تهران شد؟ واسه چی میخوان بیان شیراز؟برای انعقاد قرارداد سرمایه گذاری هست یا فقط واسه ی گردشه؟

 22. ارتفاعات شیراز؛ گنج نهفته گردشگری شهر است
  بسته های سرمایه گذاری برای ارتفاعات توسط شهرداری آماده شده است
  http://tamashanewspaper.ir/ShowPage.aspx?D=950303&P=14.jpg&AD=950303

 23. جناب شهر راز

  فرمودید در آستانه‌ افتتاح بزرگترین شهر بازی خاورمیانه و یکی‌ از عریضترین پلهای شیشه‌ای جهان هستیم! میشه لطفا جزئیات و مکان اونها را برای آگاهی‌ کاربران معرفی‌ کنید؟! اگر منظور شهربازی پارک دراک و پًل شیشه‌ای علی‌ بن حمزه هست که باید گفت هنوز در عمل کاری اجرا نشده، میتونید از محل بازدید کنید. ظاهراً از زبان شما حرفهایی می‌شنویم که از زبان خود شهردار هم نشنیده ایم! وقتی‌ میفرمایید در آستانه‌ افتتاح قاعدتاً باید ۲، ۳ ماه دیگر افتتاح بشه. امیدواریم چنین باشه… اما متاسفانه حرفهای شما مبالغه آمیز است.

 24. جناب شهرراز ، شما مطمعنی وضعیت پروژه های عمرانی شیراز از تبریز و مشهد بهتره؟؟ از زمان سکانداری آقای پاک فطرت( که واقعا زحمت کشیده و تک و تنها کلانشهررررر شیراز رو از خمودگی و خواب سنگین تا اندازه ای بیدارکرده ) بجز چند تا پل و تقاطع غیر مهندسی چه کاری انجام شده؟؟مگه پروژه عمرانی فقط شامل پل و تقاطع که عمدتا ظاهرسازى وبرای سرپوش گذاشتن برمشکلات عدیده شهر ساخته شده اند ،میشه؟؟بهسازی پیاده رو ،باغچه ها و جوی های آب، خارج کردن رودخانه خشک ازاین وضعیت اسفناک (لااقل جمع آوری زباله ها و خاروخاشاک و مسطح کردن بستر رودخانه) نظارت برنماهای ساختمانها و جمع آوری تابلوهای بسیارقدیمی مغازه ها که سالیان ساله رو دیوار شهر آویزون هستن ،اجرای طرح ترافیک، ساماندهی کردن جمع آوری زباله ها و قرار دادن سطل های زباله بزرگ( که ازساده ترین کارها میباشد) ،جمع آوری متکدیان و معتادان سیار و دستفروشان و مشاغل مزاحم و تجمیع مشاغل مزاحم مانند آهن فروشان سنگ فروشان و غیره در مکان های مشخص ، ساماندهی و نظافت اطراف آثار تاریخی( لااقل درمسیر تردد گردشگران وتوریستها) آبیاری و هرس به موقع و آفت زایی درختان سطح شهر (نه اینکه به اسم هرس بیان درختو از تنه قطع کنن!!) ، قرار دادن پلهای عابرپیاده در مکان های واقعا ضروری و رفع ایرادات آن که باعث عدم رقبت مردم دراستفاده از آنها شده ، ساماندهی کردن زمین های خالى و پر از خار وخاشاک سطح شهر مانند قسمتی از معال آباد ،بلوار مدرس روبرو ترمینال کاوه، بلوار زند روبرو خیابان خیام ،بلوارگلستان و بسیاری مورد مشابه دیگر سطح شهر که زمین مدتهاست خالى و بلااستفاده مانده و چهره کلانشهرو روستایی کرده ، نظارت بر دیوارنویسی و جمع آورى تبلیغات وبرچسب های بسیار قدیمی دیوار سطح شهر ،ساخت تندیس مشاهیر وشاعران معروف شیراز ،ساماندهی مشاغل و پراکندگی متناسب آنها درسطح شهر که باید بنا به موقعیت تجاری تفریحی توریستی و غیره آن منطقه در سطح شهر پراکنده باشن (بعنوان مثال تجمع قدم به قدم انواع بانکها و یا فست فود فروشیا دریک خیابان و عدم وجود یکی از آنها در خیابانی دیگر)، بلعکس مورد قبلی تجمع ادارات و مراکز درمانی دریک منطقه مشخص و بسیاری موارد ریز و درشت دیگر از این دست که هیچگاه با چهار تا پل نمیشه پنهانشون کرد هم جز وظایف شهرداری و پروژه عمرانی محسوب میشن..

  • شما تا حدودی درست میگی من نگفتم هیچ انتقادی وارد نیست حرف من اینه که شما باید شهر های دیگه وکار هایی که توی اون شهر ها انجام شده رو هم ببینید مثلا یکی از نظارت هایی که شهرداری میکنه نظرت بر حاشیه نشینی هست.شیراز امروزه با وجود اینکه بیشترین درصد مهاجر پذیری رو بین همه ی کلانشهر های کشور داره ولی کمترین درصدحاشیه نشین رو نسبت به همه ی کلانشهر های کشور داره همین تبریز و مشهد بترتیب۵۰۰ هزار و یک میلیون حاشیه نشین دارن درصورتی که شیراز با کمترین درصد حاشیه نشینی دارای ۲۰۰ هزار حاشیه نشین هست.
   بحث فضای تفریحی بطور جدی از اواسط سال ۹۳ دنبال شد بدلیل کمبود شیراز در پل و تقاطع شهرداری نتونست هزینه ی قابل توجهی در مباحث دیگه داشته باشه ولی از سال ۹۳ تا الآن پروژه های تفریحی و گردشگری خوبی شروع شده .بحث تابلو های مغازه ها و مبلمان شهری هم بتازگی وارد بحث جدی در شورا شده و شورا تصمیم داره کارهای اساسی واسه ساماندهی تابلو های مغازه ها بکنه.من نگفتم شهرداری توی همه ی زمینه ها کارش درسته فقط گفتم نسبت به باقی کلانشهر ها بهتر بوده که هست.مرغ همسایه اکثر وقتا غازه چون شهرهای دیگه واستون تازگی دارن ولی وقتی مشکلات اونا رو با شهر خودتون مقایسه میکنید متوجه میشید که کاملا در اشتباهید.

  • این متن در جواب امیر کامیار عزیز هست :در این بوستان کل مسیر اصلی سنگ چین شده، مسیر دوچرخه سواری و پیاده روی ایجاد شده. چندین سایت آلاچیق ساخته شده. مسیر هدایت آبهای سطحی ایجاد شده. چندین دریاچه،‌آبشار و آبنما ساختن،‌ المانهای مختلفی درحال نصب هست. کاشت درخت در حجم وسیعی انجام شده . تونل سبز بوستان درحال ساخت است . یک مسیر صخره نوردی طبیعی هم در دست احداث هست غیر از اینادر پارک ۵۸۰ هکتاری دراک در موقع افتتاح موارد زیر هم افتتاح خواهند شد :
   ۱ – پارکینگ
   ۲ – ایستگاه اتش نشانی
   ۳ – رستوران
   ۴ – کافی شاپ
   ۵ – باغ گیاهان دارویی
   ۶ – باغ درختان میوه
   ۷ – زمینهای ورزشی
   ۸ – برکه ماهیگیری
   امیوارم تا اخر سال با توجه به اینکه دستگاه های شهربازی خریداری شده شهربازی هم افتتاح شود .
   در فاز بعدی ساخت هتل کوهستان و پیست اسکی چمنی و تله کابین و باغ وحش و باغ پرندگان و… افتتاح خواهند شد سال گذشته هم فراخوان ساخت مجسمه ی انسانی بااندازه ی ۵۰ برابر انسان عادی واسه ی این پارک دادن.طرح علی بن حمزه هم یه طرح سه ساله هست قرار نیست که پل شیشه ای رو وسط اینهمه عملیات عمرانی بزنن که چی بشه شما بذار اگه پل شیشه ای دو سه سال دیگه با کل طرح افتتاح نشد بعد اونوقت بگید پلی درکار نیست.این کارا با این حجم وسیع از عملیات های دیگه ی عمرانی که در جای جای شهر مشهود هست که البته بیشترشونم تقاطع،پل و بزرگراه هست، در کجای ایران توی چند سال اخیر انجام شده؟اینم بگم که من نه کارمند شهرداریم نه وابسته به شهرداری من یه شهروند شیرازی و دانشجویی با تحقیقاتی در این زمینه ها هستم.

  • یه مورد مهم دیگه هم هست.مترو کم هزینه نداره درسته که مشهد و تهران از این نظر از شیراز جلوترن ولی هر شهری یه نقاط قوت و یه نقاط ضعفی داره قرار نیست مشهد کلا از شیراز عقبتر باشه و منم این حرفو نمیزنم.
   ولی چیزی که مشخصه شیراز با اینکه عملیات ساخت متروش دو سال بعد از تبریز و اصفهان شروع شد ولی یکسال قبل از این شهر ها مترو دار شد.و الآن ۱۰.۵ کیلومتر خط فعال داره که ۱۵ ساعت خدمات رسانی میکنه و اصفهان و تبریز فقط ۸ کیلومتر مترو دارن که فقط ۸ ساعت در شبانه رو زفعالیت دارن.از لحاظ کیفیت انجام کار هم باید بگم من متروی شیراز،تهران،مشهد و اصفهان رو سوار شدم و از این نظر کیفیت ایستگاه ها و خطوط مترو در شیرازفقط در حد تهران بود و بسیار بهتر از مشهد و اصفهان بود.

 25. امین جان زمان بهره برداری از شهر سلامت و بیمارستان ۱۳۰۰ تخت خوابی کره ای ها اعلام شده؟آیا تا سال ۱۴۰۰ به بهره برداری میرسه؟

 26. در مورد مترو هم که پر هزینه ترین عملیات عمرانی شهرداری کلانشهر ها هست تحقیق کنید شیراز با اینکه دو سه سال بعد از تبریز و اصفهان عملیات ساخت مترو رو شروع کرد ولی یک سال زودتر مترو دار شد و ۱۰.۵ کیلومتر خط مترو با ۱۵ ساعت فعالیت داره ولی دو کلانشهر دیگه ۸ کیلومتر خط مترو با ۸ ساعت فعالیت دارن.

 27. بازدید خبرنگاران خارجی از صنعت فرش فارس

  ۱۴ خبرنگار خارجی از صنعت فرش فارس بازدید کردند.
  عامل توسعه خوشه فرش فارس گفت: ۱۴ خبرنگار خبرگزاری و شبکه های تلویزیونی و رادیویی روسیه، اسپانیا ، آمریکا، چین ، فرانسه، انگلیس، آلمان و هلند برای مستند سازی از پشم ریسی تا فرش بافی فرش اصیل قشقایی به یکی از مناطق عشایری شیراز آمدند.
  محمد امین هدف از برگزاری این برنامه را معرفی فرش اصیل ایرانی به دنیا برشمرد.
  وی ادامه داد: هم اکنون فارس ۵۰۰ هزار متر مربع فرش تولید می کند که با ارز آوری ۷۰ میلیون دلار در سال یک پنجم سبد صادرات این محصول را در ایران پر می کند.
  عامل توسعه خوشه فرش فارس افزود: در حال حاضر کشورهای هند و پاکستان طرح و نقش فرش اصیل قشقایی را کپی می کنند و موجب اشباع بازار صادرات می شوند.
  محمد امین اظهار امیدواری کرد: با این مستند های خبری مردم دنیا فرش اصیل فارس را بهتر بشناسند.
  عامل توسعه خوشه فرش فارس اظهار کرد: فارس ظرفیت تولید و صادرات سالانه هزار متر مربع فرش را دارد .

 28. باسلام
  همونطور که در جریان هستید ، تیم نفت تهران میخواد امتیازش رو واگذار کنه . لطفا اطلاع رسانی کنید که تیمهای برق ، برق نوین ، فجر سپاسی یا شهرداری امتیاز این تیم رو بخرن . تا کی باید در حسرت لیگ برتر باشیم . قدیمی ترین و پرطرفد ارترین تیم ایران داره از یادها میره . پس تا این اتفاق نیافتاده زودتر دست به کار بشین . خواهش میکنم ….. خواهش میکنم …… التماس میکنم

  • دوست عزیز تیم های فعلی شیراز واسه چی باید امتیاز نفت تهران رو بخرن؟واسه اینکه یه سال لیگ برتر باشن بعد پولشونو دور بریزن دوباره سقوط کنند؟یا واسه اینکه این امتیاز رو بسوزونن؟
   بنظر بنده به شورای شهر اطلاع بدین تا تصویب بکنه شهرداری شیراز این امتیاز رو بخره تا یه تیم جدید شیراز بنام شهرداری شیراز تازه نفس و با قدرت توی لیگ برتر بمونه و یه تیم مدعی بشه!
   امین جان عاجزانه خواهشمندم تا دیر نشده این مورد رو اگه صحت داره به شورای شهر و شهردار محترم انتقال بدین تا با وجود سود آوری قابل توجهی که تیم های لیگ برتری واسه مالکینشون دارن هم شیراز تیم قوی لیگ برتری داشته باشه و هم یه درآمد پایداری واسه شهرداری باشه و نام شهرداری شیراز تا زمانی که چنین تیمی در اوج هست بدرخشه.
   لطفا نظرت رو اعلام کن،امین!؟!؟
   فرصت خوبی هست.

 29. جناب شهر راز

  فرمودید : ” در آستانه‌ افتتاح بزرگترین شهر بازی خاور میانه هستیم” ….بعد به پارک دراک و آلاچیق و درختکاری و ابنما استناد می‌کنید؟!! ظاهرا در نظر شما تفاوت شهر بازی و پارک کوهستانی روشن نیست. ادعای افتتاح قریب الوقوع بزرگترین شهر بازی خاورمیانه کاملا مبالغه آمیز است. چرا هنوز ساخت آن پیشرفتی ندارد و جزئیات آن اعلام نشده که بتوان تشخیص داد بزرگترین در خاورمیانه است یا نه! لطفا جو کاذب ایجاد نکنید.

  • لطفا کل کامنتی رو که نسبت بهش انتقاد دارید بخونید نه همون اولش رو،توی همین سایت و همچنین کامنت بنده بر اینکه دستگاه های شهر بازی خریداری شده تاکید شده و حتی این امیدواری وجود داره که تا پایان امسال شهربازی افتتاح بشه ولی اینکه تا حالا چرا کاری واسه ساخت شهر بازی انجام نشده برمیگرده به پاسخ صحبت شما در مورد پل شیشه ای،آخه چطور بدون اینکه پارکی ساخته بشه توش وسایل شهربازی پیاده کنند، توی کجای دنیا اول شهربازی میزنن بعد پارک میسازند.این کارایی که توی پارک دراک عرض کردم انجام شده شرایط لازم واسه شهر بازی رو فراهم میکنه والا شهرداری شیراز خیلی خوب عمل کرده که تونسته قبل از فراهم کردن زیرساخت ها سرمایه گذار واسه شهربازی جور کنه بعد شما میگی چرا قبل از فراهم کردن زیر ساخت های پارک ،شهربازی رو شروع نکردن؟.فقط سال گذشته ۳۰ میلیارد تومان واسه این پارک هزینه نشده که کسانی همچون شما بخوان این کارا رو زیر سوال ببرن.انتقاد خوبه،لازمه،سازنده است،ولی بشرطی که از روی علم و آگاهی باشه من نگرانی شما شهروند دلسوز شیرازی رو درک میکنم ولی توقعات غیر منطقی تونو نه.

   • ایکاش میشد بعضیا دراین سایت فقط از داشته ها صحبت کنن نه از پروژه هایی که در آینده قراره افتتاح بشن چون تقریبا همه ما قبلا بارها سرکار رفته ایم و عده ای (بخش خصوصی و دولت) با وعده های پوچ وبی سرانجام و احتمالا با نیات خاص مانند مشهور شدن ، دریافت بودجه ،وام وکلی مسایل پشت پرده دیگر با کلی هیایو ، سرو صدا راه انداختن و آخرشم جز یک تابلو رنگ و رو رفته درمقابل پروژه و نامه نگاری ها و جنگ وجدل های اداری ،اتفاق دیگری نیافتاده وچیزی نصیب شهر نشده..این بزرگترین شهربازی خاورمیانه دیگه آخرش بود!! وقتی بهترین شهربازی شیراز یعنی لوناپارک با دستگاهای قدیمیش مربوط به ۳۰سال قبله ،قراره با یک جهش از فقیرترین شهر از لحاظ شهربازی به بهترین درخاورمیانه برسیم !!جالبتر اینکه این رو خود شهرداری هم اعلام نکرده چون اگه واقعیت داشت (حتی درحد صحبت و دلخوشی)خود شهرداری خوب بلده تبلیغات و تو بوق وکرنا کنه..درعین حال امیدوارم اینبار اشتباه کرده باشم وبزرگترین شهربازی خاورمیانه ساخته بشه.انشاالله

   • محمدجان موضوع شهربازی به وسیله مدیر پروژه دراک در برنامه شهرراز که در سایت هم قرار دادیم اعلام شد!

 30. نکاتی پیرامون یک جشنواره؛

  «سی‌راه» جشنواره‌ای که باید تکثیر شود
  http://www.mehrnews.com/news/3666429/سی-راه-جشنواره-ای-که-باید-تکثیر-شود

 31. شهرداری خرم آباد هم در حال احداث باغ پرندگان می‌باشد که فاز اول آن بزودی افتتاح و فاز‌های ۲ تا ۴ متعاقبا در حال ساخت است.( منبع خبر: خبرگزاری مهر، دیروز)

  دقت کنید حرف از تهران و اصفهان و مشهد نیست. این اتفاق داره در خرم آباد رخ میده. شهرهائی که بمراتب از نظر بودجه و گستردگی از شیراز عقبتر بودند هم به لزوم این امکانات تفریحی پی‌ برده اند. امیدوارم در شیراز هم بالاخره شهردار به خودش بیاد و تا پایان امسال اتفاقی‌ عملی‌ بیفته. نه اتفاق روی کاغذ و بسته سرمایه گذاری و اینجور زمان بهدر دادن ها….

 32. شهر راز جان
  مدت زمان بهره برداری از بیمارستان ۱۳۰۰ تخت خوابی ۴ سال عنوان شده است .

 33. امین جان یه سوال واسم پیش اومده:شهرداری شیراز هیچ مبلغی به بانک بدهکار نیست؟ یعنی تحقق بودجه های چند هزار میلیاردی از صفر تا صدش بوسیله ی درآمد های شهرداری شیراز محقق میشه یا به بانک ها هم بدهکار هستیم؟

 34. جناب شهر راز…ما انتظار نداریم شهربازی قبل از خود پارک افتتاح بشه. اتفاقا شما گفتی‌ در آستانه‌ افتتاح بزرگترین شهر بازی خاورمیانه هستیم.! که این مطلب کذب بود و برای همه روشن است و ما هم تعجب کردیم! اما انتظار اینکه شهربازی مجهز ، تله کابین و آکواریوم همزمان با افتتاح این پارک در بهمن ماه به بهره برداری برسه یک خواسته همگانی و منطقی‌ ‌ست. در غیر اینصورت عقب ماندگی‌ها همچنان پا بر جا می‌ماند.

  ضمناً تشخیص اینکه مطالبات ما از شهرداری منطقی‌ ‌ست یا غیر منطقی‌ بر عهده افکار عمومی ‌ست. ظاهرا شما خود را سخنگوی شهرداری میدونی‌!… مطالبات ما بسیار از این حد هم بالاتر است چون شیراز لیاقت رسیدن به قله پیشرفت و افتخار کشور را دارد. شما هم در مقامی نیستی‌ که برای مطالبات شهروندان شرط بذاری.

 35. سلام به همه دوستان و دلسوزان و عاشقان شیراز
  امروز تو سطح شهر بودم و از زیرگذر دلگشا رد شدم دیدم داشتن چراغ هایی برای نور پردازی به دیواره ها نصب میکردن،همچنین کمربندی جوادیه آسفالت شده بود و از اون حالت خرابی خارج شده بود و پل کمربندی جوادیه هم که روبروی بزرگراه آرین به کوهسار هست با سرعت خوبی داره پیش میره ،پل بزرگ ورودی کمربندی شرق شیراز هم پیشرفت خوبی داشت،و در آخر دور برگردون زیرگذر میلادو افتتاح کردن و یکی از بریدگی های تاچارارو بستن و نمیدونم چرا اون یکی دیگه که جلو پارک علوی هست هنوز بازه.
  با آرزوی داشتن شیرازی آباد

 36. باسلام
  ۱-باید عرض کنم که الان چند سال هست که آستان قدس رضوی داره با شهرداری مشهد همکاری میکنه و به همین خاطر هست که توی این چند سال مشهد پیشرفت فوق العاده ای داشته . مخصوصا در بحث مترو و مکانهای تفریحی و ورزشی .
  ۲- دیشب که داشتم از تاچارا رد میشدم دیدم که بریدگی دوم هم که باز بود بسته شده و ترافیکی وجود نداشت . فقط امیدوارم شهرداری فکری به حال چندتا میوه فروشی که اونجا هست بکنه که بعضی وقتا ترافیک بدی میشه . ماشینا چوبله پارک میکنن به جای دوبله .

 37. جناب امیر کامیار… رامتین بحث تبلیغات و بوق و کرنا رو کرد منم گفتم چنین طرح هایی در شیراز در حال اجرا هست ولی تبلیغ زیادی واسشون نشده.منظور من از در آستانه چیزی قرار داشتن اینه که بعد از سالیان طولانی شاید در حد چند دهه شیراز داره به جایگاه خودش میرسه و تا چند سال دیگه طرح های فاخری در اون افتتاح میشه در زمینه ی تفریحی و گردشگری.شما هم نمیخواد هی آستانه آستانه بکنی و ایراد الکی از من بگیری،هیچ ایراد دیگری بر صحبت های بنده وارد نبود که شما به یه آستانش گیر دادی؟ شما نکنه خودت رو همه فرض کردی که میگی بر همه کذب ادعای من روشنه.
  برای مطالبات شهروندان شرطی نگذاشتم. فقط نظر خودم رو گفتم تا شهروندانی که بعضی پیشرفت ها رو ندیدن تحت تاثیر منفی نگری های مطلق شما قرار نگیرند.اگه من فقط نقاط قوت شهرداری شیراز رو گفتم به این خاطر نیست که سخن گوی شهرداری هستم و به این خاطر نیست که نمیدونم شهر ما مشکلاتی رو هم داره صرفا دیدم شما در حد اغراق گیر دادی به کمبود ها گفتم داشته های راستین(ونه کذب) شیراز رو هم بگم تا شهروندان فکر نکنن دارن توی روستا زندگی میکنن.مطمئن باشید اگه یکی میومد صرفا میخواست از خوبی های شهرداری حرف بزنه و اگه جو سایت جوری بود که کمبود ها دیده نمیشد من خودم چنتا کامنت از کمبود ها میگذاشتم.

 38. لطفا از کسانی که با شهردار و شورای شهر ارتباط دارن میخوام که مسئله خرید باشگاه نفت تهران رو با شهردار در میان بگذاره . ممنون .
  شیراز واقعا نباز داره که یه تیم تو لیگ برتر فوتبال داشته باشه .

 39. میخواستم بدونم کار ورزشگاه پارس و همچنین سالن ۶ هزار نفری به کجا کشید ؟
  از مسئولان شهرداری تقاضا دارم حالا که دارید این همه سالن ورزشی میزنید در سطح شهر یکی یا دوتاش رو مدرن ودورتادور صندلی بسازید تا یه مقدار کلاس شیراز بره بالاتر . بابا یخورده به این چیزا توجه کنید .

 40. اگر نقاط ضعف بیان میشه و روی اون تأکید میشه به این دلیله که سالها برخی‌ عقب ماندگیها همچنان به قوت خود باقیست. در نقاط مختلف ایران امکانات تفریحی و گردشگری ساخته میشه ولی‌ در شیراز فقط حرف و بقول آقایان بسته‌های سرمایه گذاری بی‌ مشتری! ضمن اینکه بد قولی‌‌های شهرداری و کشدار کردن پروژه‌ها اعتماد شهروندان را سلب کرده…وقتی‌ خود علیرضا پاک فطرت در ابتدای سال خبر بد افتتاح نیمه کاره پروژه‌های معلم و تخت جمشید رو میده. و وقتی‌ سال جدید با آسفالت‌های خراب و جداول کثیف و رنگ نشده آغاز میشه، وقتی‌ ۲ روز پیش معصومی اعلام میکنه از بودجه ۳۰۰۰ میلیاردی فقط ۸ میلیارد به زیباسازی اختصاص داره، همه اینها ناامیدی در شهروندان ایجاد میکنه و با توجه به اینکه شهردار ۶ سال فرصت داشته اما اینک نه از المان‌های بزرگ و زیبا خبری هست، نه از نور پردازیهای چشم نواز، نه از زیبا سازی و تندیس شخصیت‌های فاخر، نه از تله کابین و باغ گل‌ها و پرندگان، نه از آکواریوم و دلفیناریوم، نه از خطوط BRT ،و… پس عملکرد متوازنی نداشته است. این انتقادات هم برای این است که شاید شهردار و تیم همراه تغییری جدی در نگاه و عملکرد خود بدهند. وگرنه نوک انتقادات بیش از پیش بسمت ایشان نشانه خواهد رفت. سال ۹۵ هم تمام نشه و سال ۹۶ دوباره بگن کلی‌ بسته آماده کردیم و منتظر سرمایه گذاریم…

  • در این مورد موافقم باهات که پیشرفت متوازن نبوده ولی من بشخصه وقتی فکر میکنم میبینم به هر حال بودجه ی شهرداری توی این چند سال دوره ی پاکفطرت چندان حیف و میل نشده،قبول کن که قبل از پاکفطرت شیراز از نظر عمرانی اینقدر کمبود داشته که پاکفطرت نتونه خیلی روی مسائل دیگه متمرکز بشه ولی خوب توی این پنج شش سال خوب شیراز رو از نظر عمران شهری پیشرفت داد بنظر بنده پاکفطرت فرد کار بلدی هست و یک سالی هست که به مسایل تفریحی داره با توجه به اینکه عمران شهری رو پیش برد،توجه میکنه و عملا یه برنامه ریزی خوبی داره!باز تاکید میکنم که این نظر شخصی من هست.
   واسه این گفتم برنامه ریزی خوبی داره چون بنظر میاد یه پنج سالی رو عمرانی تمرکز کرد و پنج سال بعدی تا سال ۱۴۰۰ میخواد روی فرهنگی گردشگری کار کنه.البته مسایل عمرانی رو توی این پنج سال نباید رها کنه که این کار رو هم نمیکنه.
   سند ادعای منم اینه که امسال اولین سالیه که ۱۰۰۰ میلیارد واسه ارتفاعات(فضای سبز،وتفریحی)در نظر گرفته شده.فکر میکنم اگه بیشتر بهش فرصت بدن و همچنین اگه پیشبینی من در مورد برنامه هاش درست باشه بهتر از اون کسی نتونه از نظر گردشگری هم شیراز رو مثل خودش پیشرفت بده.حالا نظر خودت چیه؟ بنظر من خیلی اصولی پیش میره و کاری به حرف کسی نداره و با توجه به اولویت بندی ها پیش میره البته اینو نباید فراموش کرد که بخش مهمی از اینا تحت نظارت شورا امکان پذیر هست.

 41. در صورت امکان از مدیران سایت خواهشمندم گزارشی از وضع اسفبار پارکینگ زیر سطحی خلدبرین بذارید. ۲ سال پس از بهره برداری وضعیت این پارکینگ کاملا نیمه تمام و اسفبار است. نازک کاریها و نما سازیها کلا انجام نشده، آسانسور که اصلا راه اندازی نشده، راه پلّه‌ها کثیف و باقیمانده مصالح در آنها وجود دارد. چرا شهرداری با پروژه‌ها اینچنین می‌کند.؟ در واقع به نوع اجر خود را ضایع می‌کند. شهروندان شیراز لایق زیباترین و تمیزترین پروژه‌ها هستند. همچین وضعی در پارکینگ نشاط هم هست که همچنان نیمه تمام و فاقد نازک کاری و نما سازیست.

 42. امین جان چخبر از پروژه ی زندیه(میدان توپخانه)کار جدیدی واسش انجام دادن؟

 43. قطار شهری شیراز برای سرمایه گذران ۸ بسته آماده کرده است.
  http://www.khabarads.ir/jonoob/Jshau.php?View=06-95.3.5-www.khabarAds.com.jpg#

 44. نمایندگان رسانه های خارجی با ظرفیت های فارس در صنعت فرش دستباف آشنا شدند

  شیراز- ایرنا- نمایندگان شماری از رسانه های خارجی مقیم ایران در سفر به شیراز با ظرفیت های استان فارس در زمینه تولید فرش دستباف آشنا شدند.
  http://www.irna.ir/fars/fa/News/82088163/

 45. شهردار شیراز خبر داد

  بهره‌برداری از ۱۴ کیلومتر پایانی خط یک قطار شهری شیراز
  خبرگزاری فارس: بهره‌برداری از ۱۴ کیلومتر پایانی خط یک قطار شهری شیراز

  شهردار شیراز گفت: ۱۴ کیلومتر پایانی خط یک قطار شهری شیراز امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950304001656

 46. استاندار فارس:
  تاخیر در آغاز اجرای فاضلاب صدرا با تسریع در زمان اجرا جبران شود

  استاندار فارس گفت: ساخت تصفیه‌خانه شهر جدید صدرا پروژه‌ای ضروری و مهم برای این شهر است که باید تأخیر در آغاز اجرای آن با تسریع در زمان اجرا جبران شود.

  سید محمدعلی افشانی در آئین آغاز عملیات ساخت تصفیه‌خانه شهر جدید صدرا به پیگیری‌های انجام شده برای ساخت این تصفیه‌خانه اشاره کرد و اظهار داشت: وزیر نیرو تأمین ۳۵ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز این پروژه را پذیرفتند و در سال گذشته شش میلیارد تومان از این اعتبار به حساب شرکت آب و فاضلاب شیراز واریز شد.

  وی با اشاره به این که اجرای برخی از پروژه‌ها مانند مسکن مهر پیش از مطالعات کافی آغاز شده است افزود: مشکل اصلی در راستای ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب آماده‌سازی زمین و مسائل زیست محیطی بوده است.

  استاندار فارس تصریح کرد: روند پیگیری پروژه ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شهر جدید صدرا پروسه طولانی را طی کرده تا به زمین بلامعارض و آماده کار و تامین اعتبار رسیده است.

  افشانی با اشاره به اینکه فاضلاب شهر صدرا در گذشته مشکلات زیست محیطی زیادی داشته است خاطرنشان کرد: طرح ساخت تصفیه‌خانه شهر جدید صدرا باید با سرعت تأمین اعتبار و اجرا شود و فاضلاب وارد زمین نشود.

  وی با بیان اینکه با وجود بارندگی مناسب در برخی نقاط کشور، مناطق مرکزی ایران همچنان دچار خشکسالی است عنوان کرد: باید اعتبارات ویژه این موضوع به استان فارس تخصیص یابد تا استان در تابستان دچار مشکل تامین آب شرب نشود.

  استاندار فارس تأکید کرد: پایدارترین آب برای فضای سبز و مصارف صنعتی به ویژه برای مناطق کم آب مانند فارس استفاده از آب حاصل از تصفیه فاضلاب است.

 47. فرصت طلایی برای تیمهای شیرازی

  خریداران‌ نفت تا شنبه‌مهلت تحویل‌پاکت دارند

  متقاضیان وقت دارند تا پایان وقت اداری روز شنبه پاکت های پیشنهادی خود را به مسئولان مربوطه در باشگاه نفت ارائه دهند.

  حسین آل اسحاق در گفت و گو با سایت باشگاه نفت در مورد ادامه پروسه فروش امتیاز باشگاه نفت تهران گفت: همانطور که از طریق سایت باشگاه اعلام کرده بودیم راس ساعت ۱۶ امروز جلسه توجیهی با خریداران مختلف امتیاز باشگاه نفت تهران برگزار شد و تبادل اطلاعات به خوبی صورت گرفت. در ادامه این روند متقاضیان وقت دارند تا پایان وقت اداری روز شنبه پاکت های پیشنهادی خود را به مسئولان مربوطه در باشگاه نفت ارائه دهند.

 48. امین جان برای فضای سبز معالی آباد هیچ برنامه ای ندارن؟؟؟ اگر کمی به فضای سبز این منطقه اهمیت بدن واقعا زیبا میشه ولی الآن خیلی بی روحه. با توجه به کمبود فضا برای کاشت درخت میشه از درختان سرو (مثل انتهای ستارخان) یا درختان نخل تزئینی استفاده کرد که واقعا چهره این خیابون رو متحول میکنه. با توجه به این که شیراز از محدود شهرای ایرانه که برای زیبا سازی از درخت نخل تزئینی استفاده میکنه حتی میشه این درخت رو بومی و جزئی از هویت شیراز هم به حساب اورد.مگر این که معالی آباد رو هم بخوان دو طبقه کنن که بحثش جداست!!

 49. زیباسازی در شب به‌وسیله نور پردازی‌های مختلف و خلاقانه از جمله مواردی ‌ست که در شیراز به آن پرداخته نشده و متاسفانه شب‌های شیراز همچنان نیمه تاریک، بی‌ روح و خمود است. نمادها و مجسمه‌های نورانی بهمراه گوی‌ها و المان هایی از جنس نورهای رنگی‌ در شهرهای پیشرفته جهان مورد توجه است. البته من شخصا نمونه هایی از آنها را در مشهد و ارومیه دیدم…در همین زمینه نمایشگاهی در سیدنی برپا شده که پیشنهاد می‌کنم از این لینک خبرگزاری مهر ببینید.

  http://www.mehrnews.com/photo/3668647

 50. طبق مصوبه شورا قرار هست ۴۰۰ هکتار از فضای سبز ما بین همت شمالی و معالی اباد تبدیل به باغ پارک بشه . تاکنون ۱۰۰ هکتار ان توسط شهرداری تملک شده است و مابقی ۳۰۰ هکتار هم انشاالله تا چند سال اینده تملک خواهد شد و شیراز صاحب یک پارک بینظیر مرکزی خواهد شد .

 51. امین آقا تقاطع سه سطحی مطهری-قدوسی بکجا رسید،امسال شروع میشه؟تقاطع قصرالدشت و طبقاتی کردن خیابان همت چی؟این سه طرح کدوماشون امسال شروع به ساخت میکنن؟

 52. آرشیو هنر ایران در شیراز راه اندازی شود
  رییس سازمان اسناد و کتابخانه ملی به استاندار فارس پیشنهاد کرد: با هدف گردآوری، حفاظت و ارائه خدمات آرشیوی در حوزه فرهنگ و هنر، آرشیو هنر ایران با حمایت استانداری فارس در شیراز ایجاد شود.
  تابناک فارس به نقل از ایرنا:سیدرضا صالحی امیری که برای شرکت در نشست فصلی مدیران ستادی و استانی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به شیراز سفر کرده، ساعتی پیش با سید محمدعلی افشانی، استاندار فارس دیدار و گفت‌وگو کرد.

  مشاور رییس جمهور در این دیدار با تاکید بر ضرورت توسعه فرهنگ کتابخوانی و مدیریت کتابخانه‌های استان تاکید کرد مجمع کتابخانه‌های استان فارس تشکیل شود.

  صالحی امیری با اشاره به اینکه متاسفانه آمارهای دقیقی از تعداد کتابخانه‌های کشور وجود ندارد، ابراز امیدواری کرد: در قالب مجمع کتابخانه‌های کشور آمارهای قابل ارائه از تعداد کتابخانه‌های کشور ارائه و استانداردسازی خدمات کتابخانه‌ها انجام شود.

  وی با اشاره به نفایس خطی و اسناد تاریخی فراوان متعلق به استان فارس که در کتابخانه و آرشیو ملی موجود است پیشنهاد کرد: نمایشگاه میراث مکتوب و مستند فارس در شیراز برگزار شود.

  «»افشانی ضمن تقدیر از برنامه‌های مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس ابراز امیدواری کرد: گام‌های ارزنده‌ای برای توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی و حفاظت از میراث مکتوب استان فارس برداشته شود.

 53. سلام.من مطلبارو خوندم از ی عده واقعا بعیده ..اقا جان شیراز ی دوره رکود داشت ک خدارو شکر الان داره خودشو پیدا میکنه.یکم غیرت داشته باشید ترو خدا نسبت ب شهرتون استانتون.بخدا همهجا هر ایرادی هم داشته باشه شهرشون داد نمیزنن دم ب دقیقه.چرا شلوغش میکنید اخه.میدونم همه دلسوز شهرید این خوبه.ولی اینکه همش از صب تا شب بگیم شیراز فلانه شیراز مسئولش ایجوره ای ک نشد کاربخدا.ما جوونا صاحب ایده ایم خلاقیت نواوری .بابا طرح دارید نظر دارید برید بگید .اینکه هی بگید اصفهان فلان شد اصفهان بسان شد ک فایده نداره.اتفاقا پرانتز باز کنم شهرسازی اصفهان چندان هم منطبق با استاندارند نیس.اینو برا کسایی میگم ک دنیاشون اصفهانه.باهم باشید برا هم کار کنیم.شیراز ایشالله تا ۱۴۰۰ یکی از بهترین و زیباترین وکاملترین شهر ایرانه ودنیا هس حتی.کما اینکه الانم هس.بله ی سرسی کاستی هایی داره ولی داره کار میشه انصافا .ب حق باشید.برید ببینید نگا کنید.ضایع نکنیم.بابا جان میخاین شیراز پیشرفت کنه؟اقا اشغال نریزیم.یجا دیدیم اشغال ریختم پلاستیک برداریم جم کنیم.ده تا دیگم میبینن ای خودش میشه فرهنگ.میخاین پیشرف کنیم؟ماشین شخصی نیاریم بیرون.میخایم پیشرف کنیم؟تو کوچه هامون گلودرخت بکاریم.همه کارا رو ک نباس شهرداری و شورا انجام بده.خودمون خودمون بخدا مهمه.ب امید موفقیت همتون ومدیرای سایت.اطلاع رسانی کنید ب همه.اشکال نداره تبلیغ کنیم ولی تخریبی نباشه.شهرمونه غیرت داشته باشیم بسازیمش ایشاله.صبر هم ک داریم همه چی مهیاست برا ی شهر تمیز وشیک ومنظم.قربون همتون

 54. سلام
  این تونل سه کیلومتری اکبر آباد چی شد
  انگار اونم به تاریخ پیوسته!؟

 55. سلام
  به نظرم دلیل جابه جایی پروژه برج پردیس باغهای تاریخی مشکل تملک اون هست و دلیل اجرایی نشدنش هم نداشتن بازده مالی مناسب به نسبت ساخت مجتمع تجاری و مسکونی . این که در شیراز از نظر فضاسازی و نورپردازی و مکانهای تفریحی کار چندانی صورت نگرفته کاملا به جا و به حق می باشد . مثلا شهرهای اطراف و کشورهای همسایه باجمعیت های کمتر از پنج میلیونی ، میدان های اصلیشون اکثرا محل تجمعات مردم و دارای امکانات تفریحی متعدد مثل سالن اپرا و تئاتر و موزه و آبنماهای چند ده متری موزیکال و … هستند . بعد ما چند تا آبنمای موزیکال در حد مهدکودکای اونا گذاشتیم ته یه پارک هر از چند وقت یه بارم روشنشون می کنیم . دقت کنید نورپردازی خیابان زند هنوز مربوط به قبل از انقلابه و پیاده روش هم هرچند صد متر یه شکل و نمای بصری ساختموناش هم صدپله بدتر مثلا یه ساختمان آجری بازسازی کردن سر خیابان سعدی روبروش یه ساختمونه با نمای کامپوزیت بازسازی کردن و هر چند متر به همین ترتیب اون بانک صادرات با رنگ طلایی و زردش و ساختمونای فرسوده اطرافش رو که اصلا نگو !!!! نمیشد یه طرح جامع می دادید که تمام ساختمونهای اون منطقه با یک نمای خاص و مربوط به هویت ایرانی بازسازی بشن ، درآمد که کم ندارن !!!! تازه رسم معمولش هم همینه همه جای دنیا.
  تا اونجایی که من می دونم تمام شهر های توریستی دنیا ، اونقدری که به بافت تاریخی و توریستی و مراکز تفریحی و فرهنگیشون رسیدگی می کنن به اطراف رسیدگی نمی کنن ، اونوقت خیابان زند و خیابان زند باریک ما رو باید بزارن برای تست کمک فنر ماشینها ،هر تیکش هم که کنده کاریه!!تازه این جای خوبه و گرنه شما حساب کنید ما تو بافت قدیم یه پارک تمیز و مجلل و با طراحی و امکانات مربوط به بافت قدیم نداریم ، اون یکی دوتا پارک در حد پارک محله ای هم که هست واقعا در حد یه دست به آبه و فرار و شدن پاتوق معتادان و … ! ببینید چهارراه موشیر با یه فضاسازی ساده چقدر رنگ و لعاب گرفت …
  ورودی شهر از سمت دروازه قرآن هم که تا چندکیلومتری وارد شیراز نشید متوجه پیشرفت عمرانی شهر نخواهید شد . به نظرم حتما باید برای پیشرفت عمرانی و پل و حتی تونل در اون منطقه قدم هایی برداشته بشه مثل ورکدی صفه اصفهان ، آخه طراحی این منطقه هم مال نیم قرن پیشه .به نظرم از همون ورودی هم مونوریل های گردشگری مهمترن از تله کابین ، این مونوریلها میتونن گردشگران و توریست های درمانی رو از مناطق تاریخی بگذرونن و توی چندتا خط به مناطق تاریخی و فرهنگی مثلا ارگ و بازار ، نمازی و باغ ارم و آرامگاه حافظ به مرکز شهر برسونند .
  ایشالله که روزی شاهد اجرای این پروژه ها برای شهرمون باشیم و نه وعده های رنگین که میرن تو کشوی مدیران شهری و حسرتش فقط میمونه برای شهروندان شیرازی
  با تشکر

 56. مصطفی رحماندوست:شیراز مرکز ادبی کشور شود
  مصطفی رحماندوست گفت: در تهران جشنواره‌ها و رویدادهای مرتبط با ادبیات کودک و نوجوان بسیار وجود دارد، اما مقداری باید حرکت‎ها به طرف شهرهایی مانند شیراز باشد که ریشه‎های ادبی قوی‌تری دارند.
  به نقل از ایسنا:بهزاد مریدی در آیین پایانی دومین جشنواره کودک شیراز، بر لزوم توجه به تاثیرات تصویرگری بر ذهن کودک در آثاری که برای این گروه سنی منتشر می‌شود، تاکید کرد.

  او یاد استاد پرویز کلانتری – تصویرگر و نقاش – را گرامی داشت و تأکید کرد که نباید با تصویرگری خود، ذهن کودک را کهنه و از این دریچه مفاهیمی را منتقل کنیم. این حوزه به روانکاوی و واکاوی نیاز دارد.

  وی با این توضیح که خاطرات همه ما از کتب درسی متفاوت است، اما در واقع این خطری برای ذهن کودک است، تاکید کرد: این فرضیه که ذهن بشر زاینده و این ذهنِ زایشی است که امکان بازگشایش دریچه های متفاوت را ایجاد می‌کند، باید با دقت مورد استفاده قرار گیرد.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس افزود: اگر بخواهیم یک جانبه عمل کنیم، خسرانی بی بدیل است. چراکه ذهن مصنوعی ما این خسارت را بر کودک وارد آورده است.

  همچنین مصطفی رحماندوست – شاعر کودک و نوجوان – نیز گفت: اگر می‌خواهیم حرف اول علمی را در منطقه در سال ۱۴۰۶ بزنیم، نمی‌شود فرزندان‌مان کتابخوان نباشند.

  وی گفت: ترویج قصه‌خوانی یکی از راه‌های ارتقای کمی و کیفی سطح کتابخوانی است و بهترین سن قصه‌خوانی نیز دوره پیش از تولد کودک است.

  او با اظهار خرسندی از این‌که به‌خاطر بچه‌ها و نونهالان به شیراز آمده‌اند، خطاب به بزرگسالان گفت: در تهران جشنواره‌ها و رویدادهای مرتبط با ادبیات کودک و نوجوان بسیار وجود دارد، اما مقداری باید حرکت‎ها به طرف شهرهایی مانند شیراز باشد که ریشه‎های ادبی قوی‌تری دارند.

  این نویسنده، مترجم و مولف آثار کودک و نوجوان با ستایش احمد اکبرپور – دبیر علمی دومین جشنواره ملی ادبیات کودک شیراز – به ارسال ۷۰۰ اثر به این جشنواره اشاره و اظهار کرد: این تعداد اثر، اندک است. امیدوارم در آینده زمینه مشارکت بیشتر صاحبان استعداد در این عرصه فراهم شود.

  رحماندوست با بیان این‌که در ایران سالی ۱۰ هزار عنوان کتاب منتشر می شود، این شمارگان را بسیار پایین ارزیابی و اضافه کرد: این‌که متوسط آثار کودک و نوجوان ۵۰۰ جلد است برای جمعیت ما، زشت است که متوسط چاپ کتاب کم باشد.

  این شاعر با انتقاد از صداوسیما، گفت: نمی‌شود درباره کتابخوانی کاری انجام داد، اما رسانه ملی در آن نقشی ایفا نکند.

  او جشنواره ملی ادبیات کودک در شیراز را سرآغازی بر ترویج قصه‌گویی در خانواده‌ها دانست و گفت: ادبیات عامیانه شیراز و فارس زبان‌زد است به نحوی که مثلا قصه های بومی شهر اوز با شهر اقلید و قصه‌های بومی مرودشت با این دو بسیار متفاوت است. از این رو، این ادبیات بومی در غنا بخشیدن آثار نویسندگان و ادیبان این خطه موثر است.

 57. قربانی در پایتخت فرهنگ و تمدن کنسرت می دهد
  علیرضا قربانی در ادامه تور کنسرت‌هایش به استان فارس سفر خواهد کرد.
  به نقل از مهر: او طی روزهای نهم و دهم خرداد در تالار «حافظ» شهر شیراز روی صحنه می‌رود و قطعاتی از ساخته‌های فردین خلعتبری و مهیار علیزاده را اجرا می‌کند.

  بهنام ابوالقاسم، سامان صمیمی، نیلوفر محبی، میثم مروستی، آتنا اشتیاقی و بهتاش ابوالقاسم نوازندگانی هستند که در این کنسرت همراه علیرضا قربانی هنرنمایی خواهند کرد. ا

  ما برنامه علیرضا قربانی در شهر شعر و ادب فقط شامل این دو شب کنسرت نیست. او روز شنبه هشت خرداد جشن امضای آلبوم «دخت پری‌وار» را در شهر شیراز برگزار خواهد کرد. این خواننده موسیقی اصیل ایرانی از ساعت ۱۷ تا ۱۹ در مجتمع کتاب «شهر کاغذی» با مخاطبانش دیدار می‌کند.

  از سوی دیگر کنسرت آلبوم «دخت پری‌وار» به آهنگسازی مهیار علیزاده در پایتخت به دلیل استقبال مخاطبان برای دومین‌بار تمدید شد. سامانه فروش بلیت به تازگی برای روز ۲۳ خرداد هم فعال شده و به این ترتیب تعداد شب‌های اجرای «دخت‌ پری‌وار» در تالار وحدت به پنج شب رسید. در حال حاضر بلیت‌های چهار شب اول کنسرت به اتمام رسیده و بیش از پنجاه درصد ظرفیت شب ۲۳ خرداد هم تکمیل شده است. دست‌ اندرکاران این کنسرت تا کنون اظهار نظری درباره تمدید برنامه برای ششمین شب متوالی مطرح نکرده‌اند.

  اجراهای زنده آلبوم «دخت پری‌وار» با صدای علیرضا قربانی با کارگردانی هنری رضا موسوی روی صحنه خواهد رفت و تیم اجرایی کنسرت مشغول برنامه‌ریزی برای اجرایی با جلوه‌های بصری ویژه هستند.

 58. میزبانی آثار بزرگان نقاشی و گرافیک ایران در موزه گالری آب انبار وکیل در شیراز

  مدیر کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس از افتتاح و بهره برداری موزه گالری آب در آب انبار وکیل شیراز با مشارکت انجمن هنرهای تجسمی و سنتی فارس خبر داد .

  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس در مراسمی که شامگاه پنج شنبه در این موزه گالری برگزار شد دکتر مصیب امیری گفت : در جهان مدرن امروز نگاه به هنر و هنرمند تنها از منظر هنری نیست بلکه یک اقتصاد برآمده از هنر است که می توان با استفاده از آن اهالی هنر را بهره مند کرد .
  وی افزود : اینجا مکانی را مهیا کردیم تا مردم را با هنر و هنرمند بیشتر از قبل آشنا کنیم و آشتی دهیم .
  امیری اضافه کرد : حمایت از هنرمندان از اهداف این موزه گالری است و در این راستا هنرمندان کمتر شناخته شده می توانند آثار هنری خود را برای ارایه به این موزه گالری بیاورند .
  مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس با اشاره به آثار شاخص هنرمندان در این موزه گالری افزود : در این موزه گالری تعداد ۲۹ اثر از آثار هنرمندان نقاش و گرافیست در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است .
  وی ادامه داد : بازدید از این موزه برای علاقمندان به هنر نقاشی و گرافیک همه روزه صبح از ساعت ۹ تا ۱۴ و عصر از ساعت ۳۰/۱۶ تا ۲۱ در موزه آب انبار وکیل واقع در انتهای خیابان طالقانی ( ضلع شرقی ارگ کریم خان در مجموعه زندیه ) می باشد .
  در حاشیه این مراسم مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی و سنتی فارس نیز از آمادگی این موزه گالری در برپایی برنامه های متنوع فرهنگی و هنری خبر داد و گفت: در نخستین گام موزه گالری آب شیراز میزبان نمایشگاه آثار هنرمندان و استادان مطرح و برجسته ایران است که به استاد منوچهر معتبر، استاد بهرام دبیری، استاد محمد حمزه، استاد ابراهیم حقیقی و استاد حسین ماهر اختصاص دارد.
  هادی ستایش با بیان اینکه در این نمایشگاه که به میزبانی انجمن هنرهای تجسمی و سنتی فارس و موزه گالری آب برگزار می شود چندین اثر به روی دیوار این بنای تاریخی رفته است، افزود: در این نمایشگاه از منوچهر معتبر، بهرام دبیری، محمد حمزه و حسین ماهر هر یک، ۳ اثر و از استاد ابراهیم حقیقی ۵ تابلو حاوی نقاشی خط و ۱۲ اثر از مجموعه عکاشی های این استاد گرافیک و طراحی ایران به نمایش گذاشته شده است.
  وی در بخش دیگری از سخنانش از برپایی کارگاه نقاشی با حضور استادان دانشکده های هنر شیراز در این موزه گالری نوپا خبر داد و عنوان کرد: عصر جمعه هفتم خرداد با حضور چهره های برجسته و برتر نقاشی ایران از ساعت ۹ تا ۱۶ این کارگاه تخصصی برگزار می شود و در ادامه نیز از ساعت ۱۶ نشست علمی تخصصی نقاشی و گرافیک با حضور استادان مذکور در تالار حکمت دانشگاه شیراز برپا خواهد شد.
  مدیرعامل انجمن هنرهای تجسمی و سنتی فارس به مراحل بازسازی آب انبار وکیل شیراز هم اشاره کرد و گفت: در جریان تجهیز و به سازی این بنای تاریخ و تبدیل آن به موزه گالری آب دست کم ۶۰۰ میلیون ریال هزینه صرف شد که توسط انجمن هنرهای تجسمی و سنتی فارس و بخش خصوصی تامین گشت.
  ستایش با اعلام اینکه کار تجهیز آب انبار وکیل برای تبدیل شدن به موزه گالری از بهمن سال گذشته آغاز شد، افزود: این موزه گالری ظرف کمتر از سه ماه آماده بهره برداری شده است.
  وی ادامه داد: فضای موزه گالری آب شیراز قابلیت برپایی برنامه هایی نظیر نمایشگاه های هنری، کنسرت موسیقی و اجرای تئاتر دارد.

 59. امیر آقا بنده با شما کاملا موافقم شیراز از چند سال پیش تا الآن بطور چشمگیری با شتاب زیاد و با کیفیت پیشرفت کرده،واسه این میگم با کیفیت که بعضی دوستان شاید بگن پیشرفت شیراز در زمینه های مختلف چشمگیر بوده ولی با کیفیت نبوده که البته هست.یکی از زمینه های کیفیت پروژه ها، مهمترین پروژه ی شهری کلانشهر ها(مترو هست)در بالا اشاره شده که متروی شیراز بسیار با کیفیت تر از شهر های دیگه هست که متاسفانه یا بدلیل کمبود آگاهی یا بدلیل منفی دادن دوستان غیر شیرازی مورد مخالفت دوستان قرار گرفته که بد نیست بدونید((میانگین))سرعت متروی شیراز در مقایسه با باقی کلانشهر ها چگونه هست که در زیر اشاره شده:
  خط پنج تهران ۶۲ کیلومتر بر ساعت
  شیراز ۶۰ کیلومتر بر ساعت
  مشهد ۳۶ کیلومتر بر ساعت
  خط ۱،۲،۳،۴ تهران ۳۵ کیلومتر بر ساعت
  تبریز۳۲ کیلومتر بر ساعت
  و اصفهانم هرچی سرچ کردم ندیدم ولی چیزی که مشخصه کیفیت مترو در اصفهان هم از شیراز کمتره چون تجربش کردم.
  شما تفاوت چشمگیر در میانگین سرعت خطوط شهر های دیگه رو که ببینید متوجه میشید که شیراز در زمینه ی مترو بنظرم از تبریز و اصفهان که سهله از مشهد هم پیشرفته تر هست البته با علم به این موضوع که متروی مشهد زودتر از شیراز به بهره برداری رسید.من به پاکفطرت ایمان دارم و مطمئن هستم اگه کاری واسه شیراز انجام نداده حتما نمیتونسته انجام بده و هیچگاه واسه خودشیرینکی و توی چشم اومدن کیفیت رو فدای کمیت نمیکنه همونطور که وقتی شهردار شیراز شد دستور داد بخش هایی از پل معالی آباد بدلیل کیفیت پایین تخریب و بازسازی بشه.بهر حال هرکسی نظر خودش رو داره(درست یا غلط)نظر همه ی دوستان محترم هست.

 60. صداوسیما از قوم لر استان فارس معذرت خواهی کرد
  http://www.shahrekhabar.com/analysis/1464438660423126

 61. شهردار اصفهان خبر داد:

  اصفهان میزبان شهردار وین می شود
  http://www.mehrnews.com/news/3670503/اصفهان-میزبان-شهردار-وین-می-شود

 62. ساخت هتل قصردشت ( شاهد ) با اجرای اسکلت فلزی شروع شده است . درجه این هتل چهار ستاره می باشد .

  • ساخت هتل چه منفعتی برای مردم و شهر داره؟سودش میره تو جیب هتل ساز تفریحشم واسه مسافری که میره هتل.. حالا چه فایده ای واسه ما داره نمیدونم!؟ شیرازشده شهر مجتمع تجاری تفریحی فست فود، بیرون بر و هتل..والا سرمایه گذاری فقط اینا نیست سرمایه دار بیاد کارخونه وتولیدی بزنه تا هم بیکاری کم شه هم سرمایه جذب شهر بشه تازه ثوابم داره نه اینکه مدام هتل و مجتمع تجاری تفریحی و رستوران بزنه شیراز ازاینا اشباع شده هرچیزی اندازه ای داره

   • این دیگه از اون حرفا بود!‌هتل ساز مگه جز مردم همین شهر نیست؟ همین هتل چند نفر از شیرازی ها رو سرکار میبره؟ بعد این گردشگران رستوران و خرید نمیرن؟ صاحبان رستوران ها و مغازه ها همشهری ما نیستن؟ کاش قبل از صحبت کردن کمی فکر کنیم!

   • باتمام احترامی که برای نظر ادمین و منفی دهندگان قایلم بایدعرض کنم براساس منطق ازنظر اشتغال یک هتل معمولی باحدود ۳۰تا۴۰ پرسنل که دریک محیط بسته و بدون تولیدخاصی مشغول به کارن بهیچوجه بایک واحدتولیدی یاصنعتی معمولی که حدود ۷۰-۸۰ پرسنل کاری وفعال فقط بصورت مستقیم و دوبرابر این تعداد بصورت غیرمستقیم مشغول به کارن وحتی تولیداتشون هم باعث اشتغال وفعال کردن یک واحددیگه میشه، اصلا قابل مقایسه نیستن ..بجز اشتغال از مبحث سودآوری هم طبیعتا همینطوره.. ضمن اینکه فروش مغازه دار ارتباطی با هتل نداره!!خیلیا باماشین شخصی میان مسافرت و یکی دو روزه خریدشون میکنن و برمیگردن وهتل نمیرن! درمجموع بنده مخالف ساخت هتلو مجتمع تجاری تفریحی و رستوران وفست فود و بیرون بر نیستم .طبیعتا هرشهری به اینا احتیاج داره ولی هرچیزی یه حدی داره نباید سرمایه گذار توفکرش فقط اینا باشه پیشرفت باید متوازن و درتمام امور باشه بنظرم ازنظر هتل خیلی جلو هستیم و باید نگاه سرمایه گذار به قسمت های دیگه هم باشه که البته این وظیفه شهرداری هست که خط مشی مشخص کنه که سرمایه گذار فقط دنبال مشاغل و در آمد زایی راحت نباشه

   • من از این منطقی که میفرمایید سر در نمیارم محمدجان! چون الان گردشگری در بین ۳ صنعت پررونق و درآمدزای جهان هست که ساخت هتل و داشتن رستوران و مراکز خرید مناسب از ملزومات اون هست. ضمن اینکه هزینه ایجاد یک واحد صنعتی که برای ۷۰ نفر ایجاد اشتغال کنه به هیچ وجه با هزینه ساخت یک هتل که برای ۷۰ نفر ایجاد اشتغال کنه قابل مقایسه نیست و اگر شرایط سیاسی کشور دارای یک تعادل نسبی باشه میشه به خوبی از این صنعت بهره برداری کرد و به درآمد خوبی رسید و الان ظرفیت ۷۰ درصد هتلهای شیراز تکمیل هست. اما صنعت به پارامترهای مختلفی وابسته هست و الان هم بخش زیادی از کارخانه های شهرمون در رکود و تعطیلی به سر میبرند.

   • این چیزایی که شما ازشون نام بردی نقاط قوت شیراز هست و جز امکانات اقامتی و تفریحی شهر هست که همه ی شهر ها آرزوشو دارن بعد شما میگی چرا هتل و تجاری تفریحی و رستوران داریم
    ؟؟؟

   • دوست عزیز.
    زدن کارخونه به ظاهر خوبه.اما با توجه به شرایط فعلی اقتصادی ایران، شما چه کارخونه ای مد نظرت هست؟
    الان کارخونه های ایران کلا یا آلودگی تولید میکنن،یا آشغال تولید میکنن یا ورشکسته هستن، تک و توک موفق هستن که اگر اونم سرش دبه درنیارن و پولی بالا نکشن.
    در شهرک صنعتی و یا اطراف شیراز به اندازه کافی کارخونه وجود داره، مخصوصا صنایع غذایی. مثل رامک- دایتی-مهرام-صدک-ب آ-پگاه-دمس و … و کارخانه ها و شرکت های تولیدی.
    خیلی وقتها واحد های تولیدی و کارخونه چه بزرگ و چه کوچیک ساخته میشه، خیلی ها نه حوصله کار کردن دارن و نه دلشون میسوزه.همین که بیمه ابوالفضل پشت پیکان و پرایدشون نوشته شده کافیه براشون.
    بهتره الان با توجه به گشایشی که در روابط بین الملل ایران شده، گردشگری رو دو دستی بچسبیم و امکانات گردشگری و توریستی مون رو ببریم بالا.

 63. یه پدیده جالبی که جدیدا بین ما شیرازیا رسم شده انداختن تقصیر همه چیز برگردن مهاجرهاست!! اگه یه کار خوب انجام بشه حتما شیرازی اصیل بوده واگه بد باشه حتما مهاجر بوده و غیر شیرازی!!! من خودم شیرازی الاصل هستم با این وجود وقتی اینطور کامنتا رو میخونم واقعا خندم میگیره… اگر قرار به این باشه که شهر مهاجرپذیر پیشرفت نکنه پس دلیل پیشرفت دوبی و پاریس و لندن و لس انجلس و حتی تهران چیه؟؟؟!! فراموش نکنیم که شیرازیا همیشه به مهمان نوازی مشهور بودن و با این حرفا این مهمان نوازی رو زیر سوال میبریم… و البته چه پیشرفت کنیم چه عقب بمونیم حاصل کار جمعی همه شهروندانه و تنها یه گروه مسوول نیستند…

 64. والله سرمایه به هر شکلی‌ وارد شیراز بشه خوبه. حالا چه هتل ساز شیرازی باشه چه غیر شیرازی فرقی‌ نداره. ما همین الان تا آسمون ادعای شهر گردشگری داریم ولی‌ هتل هنوز خیلی‌ کم داریم.

  افزایش تعداد هتل‌ها حرکت به سمت توسعه پایدار هست. خوب طبیعیه که باید جاذبه‌های گردشگری و تفریحی هم روز به روز بیشتر بشه، امکانات تفریحی جدید ساخته بشه . ولی‌ کسی‌ بفکر این مقوله نیست. نه شهرداری نه میراث. جناب پیر خرابات شما ایده ال‌ها رو در نظر میگیری یعنی‌ هم توسعه گردشگری ، هم توسعه صنعتی‌، هم توسعه تولید و… اما متاسفانه سالهاست از این ایده ال‌ها فاصله گرفته ایم. توسعه صنعتی‌ شیراز و فارس حال خوشی‌ ندارد. برای گردشگری هم کار خاصی‌ نکرده اند .هتل واقعا کم داریم. شهرداری به امکانات تفریحی بی‌ اعتناست. باید هرچه زودتر به جایی برسیم که همینطور که میگن بریم شیراز حافظ و سعدی و تخت جمشید رو ببینیم ، بگن میریم که بزرگترین لونا پارک ایران، بهترین تله کابین کشور، بهترین باغ گلهای ایران و… رو هم در شیراز ببینیم.

  اگر بعضی‌ هتلهای شهر پر نمیشوند به این دلیله که در ۳۵ سال اخیر جاذبه جدید گردشگری و تفریحی ایجاد نکرده‌ایم.

 65. بازی فینال جام حذفی امسال که در خرمشهر برگزار شد بازی ساعت ۲۱ انجام شد تا گرمای هوا بر بازی تاثیر چندانی نداشته باشد .
  بازی فجر با نفت ابادان در گرمای سوزان ابادان برگزار کردند تا همه چیز به نفع نفت ابادان باشه . جالبه که بازی فجر با نفت ابادان تاثیری در بقیه بازیها نداشت که بخواهند بازیها رو همزمان برگزار کنند .
  زمانی که گوینده اعلام کرد که جایگاه فجری ها رو ابادانیها گرفتند و رئیس سازمان لیگ هم کاری نکرد معلوم بود که چه خواهد شد .
  حداقل رئیس هیئت فوتبال فارس اگر تعصب به تیم شهرش داشت برای حمایت از فجر باید به ابادان میرفت .

 66. رئیس اتاق بازرگانی شیراز:
  همکاری‌های استان فارس و هند در حوزه گردشگری و معادن توسعه می‌یابد

  رئیس اتاق بازرگانی شیراز گفت: استان فارس در حوزه گردشگری، معادن و کشاورزی ظرفیت خوبی برای تبادل همکاری با کشور هند دارد.

  فریدون فرقانی پیش از ظهر امروز در نشست مشترک تجاری با حضور هیئت تجاری هند و فعالان اقتصادی استان فارس با بیان اینکه استان فارس در حوزه گردشگری، معادن و کشاورزی ظرفیت خوبی برای تبادل همکاری با کشور هند دارد اظهار داشت: اتاق‌های بازرگانی ایران و هند باید رابطه فعالان اقتصادی این دو کشور را ساماندهی کنند و موانع پیش روی تجارت این دو کشور که در گذشته وجود داشته را بردارند.

  وی اظهار امیدواری کرد که حضور هیئت تجاری هند در شیراز سبب ایجاد ارتباط بیشتر تجاری بین فعالان اقتصادی دو کشور شود و گفت: با توجه به روند رشد اقتصادی کشور هند این کشور در آینده‌ای نه چندان دور به یکی از قدرت‌های اقتصادی جهان تبدیل می‌شود.

  رئیس اتاق بازرگانی شیراز بندر چابهار را یکی از دروازه‌های تبادلات تجاری بین ایران و کشور هند عنوان و بیان کرد: اتاق بازرگانی شیراز با حدود ۲ هزار عضو فعال آمادگی خود را برای افزایش همکاری با کشور هند اعلام می‌کند.

  وی عنوان کرد: همجواری استان فارس با ۶ استان دیگر، موقعیت مناسب آن در جنوب غرب ایران و همچنین منطقه ویژه اقتصادی این استان که از پرداخت مالیات و عوارض گمرکی معاف همه و همه ظرفیت‌هایی است که می‌تواند شروع خوبی برای فعالیت آینده تجار هند در ایران باشد.

  فرقانی با تاکید بر برگزاری دوره‌ها و نشست‌های تخصصی برای فعالان اقتصادی دو کشور افزود: هر دو طرف باید این نکته را در نظر داشته باشند که ارتباط تجاری بین ما باید به صورت برنده برنده باشد.

  نماینده هیئت تجاری هند نیز در این نشست با بیان اینکه ایران و هند در پی گسترش مناسبات تجاری با یکدیگر هستند و چنین نشست‌های نیز برای تحقق همین هدف برگزار میشود گفت: ما به دنبال این هستیم که تبادلات تجاری خود را از طریق بندرچابهار افزایش دهیم.

  وی با بیان اینکه کشور هند در زمینه ساخت دارو، داروهای گیاهی، نفت و مواد نفتی کشوری توانمند است افزود: هند مواد خام را از کشورهای دیگر وارد پس از فرآوری به کشورهای اروپایی صادر می‌کند.

 67. آمادگی صنایع دستی استان فارس برای ثبت جهانی خاتم و قلمزنی مکتب شیراز

  رئیس اتحادیه تعاونی‌های صنایع دستی استان فارس با اشاره به سابقه هنرهای خاتم و قلمزنی مکتب شیراز گفت: امید است که به زودی مراحل ثبت جهانی این دو رشته صنایع دستی سرعت گیرد.

  سلمان گورنگی با اشاره به اینکه منبت آباده با همت هنرمندان این شهر در یک قدمی ثبت جهانی قرار گرفته است، اظهار داشت: ثبت جهانی خاتم و قلمزنی مکتب شیراز نیز در دست اقدام و پیگیری است.

  وی با بیان اینکه خاتم شیراز هنری یادگار مانده از دوران ایلخانی است، گفت: قلمزنی و خاتم از هنرهای مکتب هنری شیراز است که همراه با دیگر مکاتب هنری در دوره ایلخانی شکل گرفت و در زمان زندیه به اوج خود رسید.

  رئیس اتحادیه تعاونی‌های صنایع دستی استان فارس افزود: مکتب هنری شیراز یکی از مکاتب منحصر به فرد است که با وجود تاثیرگذاری بر دیگر مکتب‌ها خود تاثیر نگرفته است و هنرهای به جای مانده از ان دوران بسیار قابل توجه و اهمیت هستند.

  گورنگی خاطرنشان کرد: برای ثبت جهانی یک اثر ابتدا باید ثبت منطقه‌ای، جغرافیایی و ملی شود که روند ثبت ملی خاتم سرعت گرفته است اما رشته قلمزنی هنوز مراحل ثبت جغرافیایی را می‌گذراند.

  وی تصریح کرد: برای ثبت جهانی یک اثر شاخصه‌هایی چون تائیدیه تیم تخصصی یونسکو، استاندارد بودن اثر، همگون بودن با طبیعت و محیط زیست، هویت کارگاهی، ضربه نزدن به حقوق بشر و غیره باید رعایت شود.

  رئیس اتحادیه صنایع دستی استان فارس با اشاره سابقه هنرهای دستباف در این استان بیان کرد: اتحادیه طراحان و تولیدکنندگان فرش استان فارس در یک ماه آینده مراسم نشان جهانی فرش قشقایی و گبه را برگزار می‌کنند.

 68. مدیرکل بازرسی شهرداری شیراز:
  اجرای پل کابلی ولیعصر (عج) در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است
  علیرضا جمشیدی در حاشیه بازدید از روند اجرایی پل کابلی ولیعصر (عج)، با اشاره به اینکه پیشرفت واقعی پروژه حدود ۷۵ درصد تخمین زده شده، یکی از مسائل و مشکلات اجرای این پروژه را مباحث تملک و معارضین عنوان کرد و اظهار داشت: امیدواریم طبق پیش‌بینی و تعهد پیمانکار، پروژه پل کابلی تا پایان سال ۹۵ به بهره‌برداری برسد.
  وی با بیان اینکه پروژه پل کابلی ولیعصر (عج) شیراز یکی از بزرگترین پل‌های کابلی در سطح کشور است، خاطرنشان کرد: اجرای چنین پروژه‌هایی توسط مهندسان داخلی از افتخارات کشور بوده و از اقدامات مهم شهرداری در راستای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی به‌شمار می‌آید.
  مدیرکل بازرسی شهرداری شیراز در پایان از تمامی افرادی که در این پروژه به صورت فعال در حال فعالیت هستند و همچنین شهروندان ساکن در این منطقه به خاطر صبر و تحملی که تاکنون داشته‌اند تشکر کرد.

  • دو سؤال داشتم:
   ۱-این پروژه چه ربطی به اقتصاد مقاومتی داره؟
   ۲-گفته بودن بزرگترین پل کابلی کشور هست،الآن شد یکی از بزرگترین پل های کابلی کشور؟

 69. شهردار منطقه ۶ شیراز خبر داد؛
  اجرای بیش از ۵۰ پروژه عمرانی در منطقه ۶ شیراز در سال جاری
  شهردار منطقه ۶ شیراز گفت: امسال شاهد تحول عمرانی در محدوده این منطقه خواهیم بود که با اجرای بیش از ۵۰ پروژه عمرانی در سال جاری شهروندان آسایش و آرامش را در این منطقه بیش از پیش احساس خواهند کرد.
  اسماعیل صالحی اظهار داشت: در سال ۹۴ با همت شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز و تلاش کارکنان این منطقه پروژه‌های عمرانی، فرهنگی و ورزشی بسیاری اجرا شد و امسال این نهضت عمران با اجرای بیش از ۵۰ پروژه عمرانی ادامه خواهد داشت.
  وی افزود: شهرداری منطقه ۶ با هدف افزایش سرانه فضای سبز اقدام به ساخت ۷ پارک محله‌ای از جمله پارک شهید گودرزی در فرهنگ‌شهر و پارک محله‌ای تاکستان، پارک حاشیه‌ای کوچه کاج خیابان ایمان جنوبی و تعدادی دیگر کرده است.
  شهردار منطقه ۶ شیراز ادامه داد: همچنین پارک ۳ هکتاری در کوی وحدت واقع در پشت بیمارستان بعثت احداث خواهد شد.
  صالحی با اشاره به ساخت اماکن فرهنگی در این منطقه گفت: سال قبل اقدام به ساخت چندین فرهنگسرا کردیم و امسال با توجه به نقش مساجد در ارتقای سطح معنوی و فرهنگی مردم نسبت به ساخت یک مسجد با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان اقدام خواهیم کرد.
  وی افزود: در راستای ارتقای سطح نشاط و سلامتی شهروندان نیز ساخت ۳ پیاده‌رو سلامت از جمله پیاده‌راه‌های کوچه شهید رمضانی، کوچه منبع آب قصردشت و پیاده‌راه باغ علیشاهی در بلوار میرزای شیرازی در دستور کار منطقه قرار گرفته است.
  شهردار منطقه ۶ شیراز ادامه داد: در راستای ارتقای کیفیت و همچنین از نظر زیبایی بصری، ضوابط ویژه‌ای برای ساخت پیاده‌روها در این منطقه تدوین که براساس محورهای اصلی و فرعی شناسایی شده و طراحی آنها در دستور کار قرار گرفته است.
  صالحی خاطرنشان کرد: این اقدامات به‌منظور تسهیل عبور و مرور شهری و به‌ویژه استفاده افراد سالخورده و عزیزان معلول و کم‌توان حسی حرکتی و با تحقق شعار “شهری قابل دسترس برای همه” انجام خواهد شد.
  وی افزود: اولویت‌دهی به بهسازی و زیباسازی معابر اصلی و تهیه طرح یکپارچه و مصوب برای معابر فرعی به‌منظور ارائه به مالکان و سازندگان ساختمان‌های نوساز در منطقه باید حاکم بر این نهضت باشد.
  شهردار منطقه ۶ شیراز از اجرای فاز نخست لوله‌گذاری بلوار شاهد به‌عنوان یکی دیگر از پروژه‌های سال جاری این منطقه یاد کرد و گفت: در راستای رفع مشکلات ترافیکی این منطقه، تاکنون اقدامات قابل توجهی صورت گرفته که به عنوان نمونه می‌توان به بلوار شهید کسایی، بلوار اندیشه و ۱۴ متری بهاران اشاره کرد.
  صالحی ادامه داد: در سال جاری این روند به‌منظور رفع ترافیک معالی‌آباد، یک مسیر جایگزین از بلوار شهید کسایی در فرهنگ‌شهر در نظر گرفته شده که فاز نخست آن تا خیابان پزشکان اجرا می‌شود و تا پایان سال جاری نیز فاز بعدی پروژه اجرا و مسیر بلوار شهید کسایی تا خیابان خلبانان به بهره‌برداری خواهد رسید.
  وی در ادامه به اجرای بیش از ۱۵ طرح هندسی در سطح منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: ساخت المان و همچنین محوطه‌سازی در جوار مزار شهدای گمنام واقع در گلدشت معالی‌آباد، بوستان امام رضا (ع) در دستور کار قرار گرفته که به‌زودی عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.
  صالحی با اشاره به ادامه اجرای عملیات آسفالت معابر در سطح منطقه خاطرنشان کرد: اجرای کامل آسفالت کوچه‌های شهرک جوادیه به اتمام رسیده و آسفالت معابر و کوچه‌های محلات منطقه به‌صورت شبانه‌روزی در حال اجرا است.

 70. سلام
  به نظرم دلیل جابه جایی پروژه پردیس باغهای ایرانی مشکل تملک اون هست و دلیل اجرایی نشدنش هم نداشتن بازده مالی مناسب به نسبت ساخت مجتمع تجاری و مسکونی . این که در شیراز از نظر فضاسازی و نورپردازی و مکانهای تفریحی کار چندانی صورت نگرفته کاملا به جا و به حق می باشد . مثلا شهرهای اطراف و کشورهای همسایه باجمعیت های کمتر از پنج میلیونی ، میدان های اصلیشون اکثرا محل تجمعات مردم و دارای اکانات تفریحی متعدد مثل سالن اپرا و تیاتر و موزه و آبنماهای چند ده متری موزیکال و … هستند . بعد ما چند تا آبنمای موزیکتل در حد مهدکودکای اونا گذاشتیم ته یه پارک هر از چند وقت یه بارم روشنشون می کنیم . دقت کنید نورپردازی خیابان زند هنوز مربوط به قبل از انقلابه و پیاده روش هم هرچند صد متر یه شکل !!!!
  تا اونجایی که من می دونم تمام شهر های توریستی دنیا ، اونقدری که به بافت تاریخی و توریستی و مراکز تفریحی و فرهنگیشون رسیدگی می کنن به اطراف رسیدگی نمی کنن ، اونوقت خیابان زند و خیابان زند باریک ما رو باید بزارن برای تست کمک فنر ماشینها ،هر تیکش هم که کنده کاریه!!تازه این جای خوبه و گرنه شما حساب کنید ما تو بافت قدیم یه پارک تمیز و مجلل و با طراحی و امکانات مربوط به بافت قدیم نداریم ، اون یکی دوتا پارک در حد پارک محله ای هم که هست واقعا در حد یه دست به آبه و فرار و شدن پاتوق معتادان و …
  ورودی شهر از سمت دروازه قرآن هم که تا چندکیلومتری کارد شیراز نشید متوجه پیشرفت عمرانی شهر نخواهید شد . به نظرم حتما باید برای پیشرفت عمرانی و پل و حتی تونل در اون منطقه قدم هایی برداشته بشه مثل ورکدی صفه اصفهان ، آخه طراحی این منطقه هم مال نیم قرن پیشه .به نظرم از همون ورودی هم مونوریل های گردشگری مهمترن از تله کابین ، این مونوریلها میتونن گردشگران و توریست های درمانی رو از مناطق تاریخی بگذرونن و توی چندتا خط به مناطق تاریخی و فرهنگی مثلا ارگ و بازار ، نمازی و باغ ارم و آرامگاه حافظ به مرکز شهر برسونند .
  ایشالله که روزی شاهد اجرای این پروژه ها برای شهرمون باشیم و نه وعده های رنگین که میرن تو کشوی مدیران شهری و حسرتش فقط میمونه برای شهروندان شیرازی

 71. فرهاد جان یکم خرداد یه کامنت همینجا گذاشتی مبنی بر اینکه در خلأ مجلس نهم و دهم استانمون به خلیج فارس متصل میشه و گفتی نیازی به مصوبه ی جدیدی نداره،حالا چی شد خلا مجلس نهم و دهمم داره تموم میشه.به خلیج فارس متصل شدیم یا نه؟لطفا اگه کسه دیگری در این زمینه اطلاعات داره ما رو هم در جریان بذاره.با تشکر.

  • شهر راز عزیز الحاق استان فارس به خلیج فارس مصوبه قانونی شورای عالی امنیت ملی کشور که به تأیید رهبر هم رسیده است دارد و متاسفانه زمان اجرای این مصوبه به دلیل اعتراضات وسیعی که به دلیل تحریک نابجا مردم استان هرمزگان از ناحیه آنها شد و همچنین عدم حمایت قاطع نمایندگان مجلس استان فارس و کوتاهی استاندار وقت استان فارس این مصوبه مسکوت شد که باید منتظر بود که نمایندگان مجلس دهم و استاندار فعلی چه اقداماتی را در این زمینه انجام خواهند داد

 72. باید به حال شورای شهر شیراز و لفکار پوسیده حاکم بر آن گریست!!

  شورای شهر شیراز به استفاده از توان علمی دانشگاهیان رأی نداد
  خبرگزاری فارس: شورای شهر شیراز به استفاده از توان علمی دانشگاهیان رأی نداد

  شورای اسلامی شهر شیراز به طرح تعدادی از اعضای خود مبنی بر عقد تفاهم‌نامه برای استفاده از ظرفیت‌های علمی دانشگاه شیراز رأی نداد تا حوزه‌های کارشناسی شورا و شهرداری همچنان در دایره محدود نیروهای داخلی باقی بماند.
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950310001429

 73. در سالجاری ۱۱۶ هزار گردشگری خارجی به شیراز سفر کرده اند

  شیراز- ایرنا- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۱۱۶ هزار گردشگر خارجی به شهر شیراز سفر کرده و در این شهر اقامت کردند.
  http://www.irna.ir/fars/fa/News/82094873/

 74. شهردار منطقه یک شیراز:
  فاز ۲ باغ هنر اسلامی ایرانی شیراز احداث می‌شود
  http://fars.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=39265

 75. بازم یک آبرو ریزی دیگه از اقای حق دل یکی از اعضای شهر شیراز که در سایت ها خبری منتشر شد واقعا دوستان این اخبار رو جدی بگیرید این افراد نه تنها با کوته فکری خود به پیشرفت شیراز بلکه به نام شیراز هم ضربه می زنن
  اظهارات عجیب عضو شورای‌شهر شیراز درباره ازدواج بانوان‌ایرانی با اتباع‌خارجی!
  عضو شورای‌شهر شیراز در اظهاراتی عجیب گفت: درحالی‌که مردان ایرانی زیر بار مسئولیت ازدواج نمی‌روند باید از مردان اتباع‌خارجی که با زنان ایرانی ازدواج می‌کنند تشکر کرد.

  به گزارش انتخاب، محمد حق‌نگر عصر امروز در صحن علنی شورای شهر شیراز طی اظهاراتی عجیب، ازدواج مردان افغان با زنان‌ایرانی را تایید کرد و افزود: باید از آنان تشکر کرد که می‌آیند و زنان ایرانی را می‌گیرند.

  او که به ارائه طرح‌های عجیب و غریب در شورا معروف است، تاکید کرد: باید ممنون باشیم زمانی که مردان ایرانی به بحث ازدواج ورود نمی‌کنند و رغبتی به این امر نشان نمی‌دهند و زیر بار مسئولیت نمی‌روند مردان افغان زنان ایرانی را می‌گیرند.

  به دنبال سخنان این عضو شورا، خبرنگاران و بعضی حاضران در صحن شورای‌شهر به این اظهارات اعتراض کردند که این امر موجب شد حق‌نگر در جمع خبرنگاران حاضر شود و ضمن عذرخواهی سخنانش را این‌گونه تصحیح کند: منظور بنده این بود که در وانفسایی که جوانان به امر ازدواج تن نمی‌دهند چه اشکالی دارد جوانان متدین افغان بیایند و با زنان‌ایرانی ازدواج کنند.

  یاد آور می‌شود بحث ازواج مردان اتباع‌خارجی با زنان‌ایرانی از سالیان پیش موجب ایجاد معضلات بسیار بزرگی در جامعه شده که بجاماندن بچه‌های بی‌هویت در جامعه یکی از آن معضلات است و آثار آن را همه‌روزه در قامت بچه‌های کار در خیابان‌ها و چهارراه‌ها شاهد هستیم.

  حال چگونه است یک عضو شورای شهر تا به این حد مسایل را سطحی می‌بیند و هیچ‌یک از این مشکلات را نمی‌بیند و آشکارا به جامعه بانوان توهین می‌کند؛ هر چند با تذکر و اعتراض کمال پاک‌فطرت یکی دیگر از اعضای شورای‌شهر شیراز، حق‌نگر مجبور به عذرخواهی از همان تریبون شد.
  منبع: ایلنا
  http://entekhab.ir/fa/news/272278/%D8%A7%D8%B8%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D8%AC%DB%8C%D8%A8-%D8%B9%D8%B6%D9%88-%D8%B4%D9%88%D8%B1%D8%A7%DB%8C%E2%80%8C%D8%B4%D9%87%D8%B1-%D8%B4%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%B2-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%A7%D8%B2%D8%AF%D9%88%D8%A7%D8%AC-%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%88%D8%A7%D9%86%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D8%AA%D8%A8%D8%A7%D8%B9%E2%80%8C%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C

 76. شهر راز جان
  پل کابلی شیراز بزرگترین پل کابلی درون شهری ایران هست . و پلهای درون شهری رو نباید با پلهای برون شهری مقایسه کرد . بزرگترین پل کابلی برون شهری مربوط به پل کابلی ما بین بندرعباس و قشم میباشد .

  • فکر کنم اون پلی که مد نظر شما هست پل بین بندر پهل و قشم هست نه بندر عباس، و با توجه به اینکه درآمد زیادی از راه حمل و نقل مسافر توی این مسیر به لندینگراف ها میرسه این پل در مراحل ابتدایی متوقف بشه تازه اگه ساختش متوقف هم نشه حد اقل ده سال یا بیشتر ساختنش طول میکشه البته ما عید امسال رفتیم قشم و این پروژه در مراحل ابتدایی متوقف بود و کسی روش کار نمیکرد.یعنی بعد از اون پل، ولی عصر بزرگترین پل کابلی کشور هست؟توی مشهد و اهواز و تبریز پل های. کابلی بزرگتری نیست؟

 77. متاسفانه با خواندن خبر زیر می توان فهمید که اعضای نابغه شورای شهر شیراز به جای بررسی راهکارهایی برای جذب سرمایه گذار خارجی و مطرح کردن نام و آوازه پایتخت فرهنگی وقت خود را صرف چه مواردی می کنند!!!!!!!!
  اظهارات یک عضو شورای شهرشیراز درباره ازدواج زنان ایرانی با افغان ها

  شیراز- ایرنا- یک عضو شورای اسلامی شهر شیراز گفت: باید از آن دسته از اتباع افغانستان که با زنان ایرانی ازدواج می کنند، تشکر کرد.
  http://www.irna.ir/fars/fa/News/82095223/

 78. بررسی زمینه‌های مشارکت ایران و کره برای احداث شهرک سلامت شیراز
  http://fars.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=39270

 79. مدیرکل راه و شهرسازی فارس عنوان کرد:
  تلاش برای خروج پروژه آزاد راه شیراز اصفهان از رکود/
  تخصیص ۴۸ درصدی اعتبارات
  http://fars.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=39273

 80. با مشارکت شرکت دوو صورت می‌گیرد

  اجرای پروژه بین‌المللی نخستین شهر توریستی سلامت ایران در شیراز
  خبرگزاری فارس: اجرای پروژه بین‌المللی نخستین شهر توریستی سلامت ایران در شیراز

  استاندار فارس از آمادگی شرکت دوو برای مشارکت در سرمایه‌گذاری و اجرای پروژه بین‌المللی نخستین شهر توریستی سلامت ایران در شیراز خبر داد.
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950311000857

 81. دوو، شهرک سلامت ۳.۵ میلیارد دلاری شیراز را می سازد
  طی جلسه‌ای با حضور طرف‌های سرمایه‌گذار ایرانی و کره‌ای و مدیران ارشد استان فارس، ابعاد مختلف احداث شهرک سلامت در شیراز بررسی شد.
  به نقل از ایسنا:استاندار فارس در جلسه بررسی ابعاد سرمایه‌گذاری مشارکتی ایران و کره‌جنوبی در شهرک سلامت شیراز که سه‌شنبه ۱۱ خرداد برگزار شد، گفت: سرمایه‌گذاری‌ در طرح‌های مختلف حتی در شرایط بسیار ایده‌آل و بدون هیج نوع تحریمی، زمان‌بر است؛ چرا که سرمایه‌گذار باید با مطالعه دقیق و طراحی کامل وارد عملیات اجرایی ‌شود.

  سیدمحمدعلی افشانی گفت: خوشبختانه تعهداتی که در جلسات قبل با حضور مدیران بخش‌های اجرایی جهت تعامل و همکاری در راه‌اندازی شهرک سلامت شیراز مشخص شده بود، امروز محقق شده است.

  وی با بیان اینکه استان فارس با پنج میلیون جمعیت مرکزیت پزشکی جنوب کشور را از گذشته تا امروز داشته است، افزود: دانشگاه علوم پزشکی شیراز در رشته‌های پیوند کبد و کلیه، قرنیه و کاشت حلزون در جایگاه مطلوبی در دنیا قرار دارد و در ایران نیز برترین‌ها تلقی می‌شود.

  استاندار فارس همچنین با اشاره به گذشته تاریخی، فرهنگی و تمدنی این استان، ظرفیت‌های گردشگری این استان در ابعاد مختلف را یادآور شد و خاطرنشان کرد: اهمیت موضوع توریسم در فارس و شیراز امروز بیش از گذشته نمود پیدا کرده و در واقع این مسائل بیانگر اهمیت ساخت هرچه سریعتر شهرک سلامت است.

  افشانی به سرمایه‌گذار کره‌ای اطمینان داد که مدیران همه دستگاه‌های اجرایی فارس از این حرکت حمایت خواهند کرد و با تاکید بر اینکه شهرک سلامت از پروژه‌های مهم و اولویت‌دار است، گفت: با توجه به شرایط پس از برجام، حضور دوو به‌عنوان یک شرکت معتبر کره‌ای در شیراز می‌تواند سرآغاز ورود سرمایه‌گذاران خارجی و داخلی بیشتر در آینده باشد.

  استاندار فارس همچنین مشارکت این شرکت کره‌ای با شرکت جهان پارس که جزو معتبرترین شرکت‌های سرمایه‌گذاری خصوصی در ایران است را دلیلی برای رغبت بیشتر برای اجرای پروژه‌های مشترک عنوان کرد.

  معاون اجرایی شرکت “دوو” نیز در ادامه این دیدار ضمن ابراز خرسندی از نخستین سفر خود به استان فارس و شهر شیراز گفت: امیدواریم با توجه به تجربه وسیعی که این شرکت در ساخت شهرک‌های مسکونی، توسعه‌ای و سلامت در بسیاری از نقاط دنیا دارد، در ساخت شهرک سلامت این استان نیز موفق شود.

  کیم(KIM) با بیان اینکه سرمایه‌گذاری‌های زیادی علاوه بر کره‌جنوبی در عربستان سعودی، ویتنام والجزایر در دستور کار این شرکت قرار گرفته است، گفت: طبق برنامه تعریف شده پس از بازدید محل اجرای شهرک سلامت شیراز، بررسی جزییات دقیق و کارشناسی این سرمایه‌گذاری را انجام خواهیم داد.

  معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری فارس نیز با بیان اینکه اجرای این پروژه می‌تواند پتانسیل‌های شهر شیراز را تقویت کند، افزود: این پروژه به لحاظ سرمایه‌گذاری بخش خصوصی جزو مهمترین پروژه‌ها با اعتبار ۳.۵ میلیارد دلار است.

  یدالله رحمانی افزود: فراهم کردن زیرساخت‌های شهرک سلامت از نکات مهم بوده و به جد در دستور کار قرار دارد و کار تملک محل اجرای پروژه نیز نهایی شده است.

  پس از اتمام این جلسه استاندار فارس در جمع خبرنگاران حاضر شد و با اشاره به زمان‌بر بودن اجرای پروژه‌های بزرگی مانند شهرک سلامت، گفت: تنها چند ماه از موضوع برجام گذشته و کسانی که بی‌اطلاع از جوانب مختلف سرمایه‌گذاری هستند، مشاهده و اجرای سریع پروژه‌ها را مطرح می‌کنند.

  افشانی با تاکید بر این مطلب که طراحی برخی از پروژه‌های بزرک قریب به یک سال طول می‌کشد، گفت: عملیات اجرایی پروژه طرح سلامت فارس نیز در صورت جمع‌بندی طرف کره‌ای، به صورت فازبندی شده تا پایان امسال انجام خواهد شد.

 82. امین جان از ساخت پارک آبی صدرا خبر جدیدی ندارید. آیا واقعا این پارک ساخته می شه و یا فقط در حد حرف باقی مانده است. اگه سری به سایت شرکت وحدت بتون فارس بزنید تصاویری از مراحل ساخت تعدادی ابنیه نامفهوم گذاشته که در حقیقت نوعی توهین به شعور مردم شیراز است و الان چندین سال است که این منطقه از شهرک صدرا زخمی شده و هیچ کار خاصی انجام نشده و هیچ مسئولی این شرکت را بازخواست نکرده است!!!
  http://www.vahdatbeton.ir/galleryshow2.aspx?id=112

 83. امین جان دو تا سوال داشتم ممون میشم پاسخ بدی. توی کانال تلگرام یه پیام مبنی بر مجزییات ساخت شهرک سلامت شیراز گذاشتی اولا قبلا گفته بودی با سرمایه گذاری ۴۰۰۰ هزار میلیارد تومان شروع به ساختش شده و یه شرکت سرمایه گذاری ایرانی میخواد بسازدش ولی الآن توی کانال گفته شده با سرمایه گذاری ۳/۵ میلیارد دلار که مبلغ بسیار بیشتری هست و توسط شرکت کره ای دوو ساخته خواهد شد.اگه میشه در این زمینه توضیح بده؟ودوما توی کانال گفته شده تا پایان سال بصورت جز به جز نقشه و مقدمات ساخت فراهم میشه در صورتی که قبلا گفته بودی پارسال شروع به ساختش شد. میخواستم بدونم یه شهرک سلامت دیگه قراره ساخته بشه یا سرمایه گذار قبلی انصراف داده؟

 84. اتصال استان فارس به دریا پس اززمینه سازی و آرام شدن اوضاع ، در مرحله نهایی خود است.باید فشارها روبیشتر کرد تا قال قضیه کنده شه و بریم تو دریامون شنا کنیم..

  http://pgnews.ir/module/news/99199/

  • جناب پیر خرابات اینکه خبر بدی بود.این نماینده اصرار بر الغای مصوبه داشت،بازم فکر میکنید اتصال استان فارس به خلیج تا ابد همنامش، قابلیت اجرایی داشته باشه؟ کسی هست که از جزییاتش با خبر باشه و خیال ما رو راحت کنه که وصل میشیم یا نه ؟

   • پیرخرابات،
    به نظر شما هم بدتون نمیاد فارس به خلیج فارس وصل نشه.خیالتون راحت. نمایندگان هرمزگان با تعداد اندکی که دارن هیچ کاری نمیتونن بکنن.این مصوبه به دنبال تایید مقام معظم رهبری و عالیترین مقامات ایران رسیده.۲ عدد نماینده که کاری نمیتونن بکنن.این کارشون یعنی ایستادگی در مقابل رهبر و ضربه به امنیت ملی .
    این مصوبه تمام شده و ابلاغ شده و الان استانمون ساحل دریا داره.

   • نه خیر.. اگه به بعضی قسمتهای صحبتهایش توجه کنید متوجه میشید که داره جهت خلاف آب شنا میکنه و الکی دلشون خوشه مثلا یه جایی سوالی در رابطه با قطعی شدن انتقال پارسیان به فارس ازش پرسیدن

  • انتخابات غرب هرمزگان (بندرلنگه) بطور کامل باطل شد و آقای زم زم نژاد در حال حاضر نماینده مجلس نمی باشند که بخواهند اظهار نظر کنند

 85. پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۷ به اصفهان میرسد.برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه بفرماییدhttps://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://pounezar.ir/47362/%25D9%25BE%25D8%25A7%25DB%258C%25D8%25AA%25D8%25AE%25D8%25AA-%25DA%25AF%25D8%25B1%25D8%25AF%25D8%25B4%25DA%25AF%25D8%25B1%25DB%258C-%25D8%25AC%25D9%2587%25D8%25A7%25D9%2586-%25D8%25A7%25D8%25B3%25D9%2584%25D8%25A7%25D9%2585-%25D8%25AF%25D8%25B1-%25D8%25B3%25D8%25A7%25D9%2584-2017-%25D8%25A8%25D9%2587-%25D9%2586%25D8%25B5&ved=0ahUKEwiBlv6g4obNAhVF2RoKHUVNAVYQFgghMAI&usg=AFQjCNGN7TSX-ZzWvJAuDxDoxxtbnlCP5Q
  من از مدیر سایت شیراز ۱۴۰۰ تقاضا دارم بجای اینکه مثل انتخاب تبریز ۲۰۱۸ بعدش یه پست انتقادی از این انتخاب بذاره قبل از این انتخاب ها پیگیری کنه تا شیراز انتخاب بشه من از مدیریت سایت سؤال میکنم چرا هیچ پستی و هیچ مطلبی در این باره نگذاشتید.نکنه گذاشتید بعد از انتخاب مطلب انتقادی بذارید!!! اینم اضافه کنم که بر اساس چیزایی که توی این صفحه براتون گذاشتم اینبار هم شیراز معرفی نشده واسه ی این انتخاب مثل سری قبل که فقط تبریز و یزد معرفی شد و سایت شیراز ۱۴۰۰ همچنان خاموش است ونمیدانم کی میخواهد اقدام کند؟؟؟

  • دوست عزیز ما صرفا رسانه هستیم و.وظیفه ای بابت پیگیری تخصیص پایتخت به شیراز نداریم! البته مطالبه گری میکنیم اما وظیفه اصلی بر دوش مسوولان هست

 86. یه روزی وصل میشیم. فعلا خودشون دارن شنا می‌کنن

 87. یک اثر هخامنشی در دل شهر شیراز
  قلعه بندر در میانه مسیر کلبه سعدی تا آرمگاه سعدی (بلوار بوستان) با بازمانده‌ای از یک چاه عمیق، شاید در نگاه اول یک پدیده طبیعی به نظر آید اما آنچه بر این کوه شیب‌دار به‌جا مانده است، بقایای اثری است از دوره هخامنشی.

  شهر شیراز را می‌توان کتاب تاریخ ایران دانست، پایتخت فرهنگی ایران سالانه میزبان تعداد کثیری از هموطنان و جهانگردان از سراسر جهان است و با وجود آنکه شیراز یک موزه تاریخی ـ باستانی به حساب می‌آید، بخش عمده‌ای از بافت تاریخی آن نادیده و مغفول مانده است.

  همه چیز در چند اثر تاریخی باارزش خلاصه شده است و عدم شناخت مسافران و توریستها از برخی بناهای تاریخی، موجب شده تا سازه‌ها آرام‌آرام فرسوده و به ورطه فراموشی سپرده شوند؛ از همین رو طی یک سلسله گزارش تحت عنوان شیرازشناسی، قصد داریم چهره دیگری از شهر شیراز به علاقه‌مندان عرصه گردشگری معرفی شود و در کنار آن مشکلات ساختاری و نگهداری این ابنیه نیز ذکر شود تا شاید فتح بابی برای حل این مشکلات باشد.

  در گام نخست برای شناخت شیراز باید برای این شهر یک تقیسم‌بندی چهارگانه مطرح کرد

  ۱-شیراز باستان (قلعه چاه بندر یا قلعه پهندر، قصر ابونصر، برم دلک، دست خضر و…)

  ۲-شیراز قدیم (چهارراه زند، خیابان لطفعلی‌خان، آستانه، سیبویه و…)

  ۳-شیراز میانه (خیابان منوچهری, وصال، خیرات و…)

  ۴-شیراز جدید(زرهی، معالی‌آباد، ستارخان و…)

  برای شروع یک سفر در شهر شیراز با توجه به اهمیت بافت باستانی شهر که ناشناخته و ناآشناست، مقصد ابتدایی را قلعه بندر یا قلعه فهندژ انتخاب می‌کنیم و در ادامه به بررسی تاریخی این قلعه در کنار چاه دختر می‌پردازیم.

  «قلعه بندر» به واسطه شکل‌گیری هنر هخامنشی در شیراز پدید آمد؛ هنگامی که سیاست داریوش در تخت جمشید به اوج رسید با استناد به هاید ماری کوف (کخ) شیراز در دوره هخامنشیان شش منطقه داشته است.

  یکی از این شش منطقه بزرگ, قلعه فهندژ (فهندر، پهندر، بندر) است؛ به هنگام ساخت تخت جمشید, شهر شیراز به عنوان حامی شهر پارسه فعالیت داشته و هنرمندان تخت جمشید در این محل اسکان می‌یابند و هاید ماری کوف (کخ) در کتاب «زبان داریوش» به استناد کتیبه‌های موجود اشاره می‌کند که قبل از ساختن تخت جمشید, قلعه (پهندر، فهندژ) بندر شیراز مأمن و آسایشگاه هنرمندان سازنده تخت جمشید بوده است.

  به این منطقه «شیرازیس» یا «تیرازیس» می‌گفتند؛ این قلعه به نام پهندر(بندر) نبوده است بلکه در گذشته قلعه تیرازیس نام داشت؛ از دوره ساسانیان به نام قلعه پهندر نامگذاری شد و برادر شاپور دوم، پهندر در این قلعه اقامت داشته و بر این قسمت حکمرانی می‌کرده است.

  در سال ۳۰۹ تا ۳۷۹ میلادی هم درگیری بزرگی میان پهندر (برادر شاپور دوم) و شاپور دوم رخ داد؛ پهندر در این مکان قلعه‌ای می‌سازد و در برابر برادر ایستادگی می‌کند؛ قصد پهندر آن بود قدرت را از این نقطه به نام خود بزند؛ از این رو در این مکان به قلعه‌داری پرداخت و از عصر ساسانی این قلعه محکم و عظیم به نام پهندر شناخته شد؛ از آن زمان «پهندژ یا فندر» و در زمان جنگ اعراب «فهندر» و در حال حاضر به نام «فهندژ» شناخته می شود.

  این قلعه که مشرف به دشت شیراز ساخته شده، داراى تأسیساتى چون چاه سنگى، برج نگهبانى، قبور صخره‏‌اى و آثار ساختمانى است که بیشتر آنها به دلیل گذشت زمان، مخروبه شده یا در زیر خاک مدفون شده‌‏اند؛ این قلعه داراى دو برج دیده‏‌بانى، یکى در ضلع شرقى و دیگرى در ضلع غربى است.

  در بین این دو برج تأسیسات ساختمانى واقع شده‏‌اند؛ یک چاه سنگى متعلق به دوره هخامنشى در دامنه جنوبى این قلعه ساخته شده که داراى ۸۰/۴ متر طول و ۹۰/۲ متر عرض است؛ مصالح مورد استفاه در ساخت این قلعه شامل سنگ، آجر و ملاط گچ و ساروج است؛ هم اینک قسمتى از دامنه شمالى کوه که آثار قلعه بر آن قرار گرفته، جنگل‌کارى شده و در دامنه جنوبى کوه، استخراج سنگ به صورت محدود صورت گرفته است هم‏چنین یک منبع آب در دامنه این کوه احداث شده است؛ این بنا در تاریخ ۱۳ مرداد ۱۳۸۰ با شماره ۴۵۲۴ در فهرست آثار ملى به ثبت رسیده است.

  در نزدیکی قلعه، چاهی عمیق وجود دارد به نام چاه قلعه بندر که این اسم را شیرازی‌های قدیم روی این چاه نهادند و به اشتباه می‌گفتند که چاه (بندر) تا بندر عباس امتداد دارد؛ به همین منظور نام بندر را روی این چاه گذاشتند و مجموعه‌ای از عقاید خرافاتی درباره چاه شکل گرفت.

  وضعیت کنونی چاه‌ها (با سیمان دهانه چاه پوشانده شده است)

  محققان بعد از کاوشهای لایه‌های چاه به این نتیجه رسیدند که این اثر متعلق به عصر هخامنشی است؛ چاه در قسمت بالا قرار گرفته و عمقش ۱۶۰ متر است؛ چاهی دیگر و اضافات آن در این مکان موجود است که متعلق به عصر ساسانی است.

  این چاه کارکرد آبی نداشته است؛ عمق چاه به سمت باغ دلگشا حدود ۱۱۰ متر است. این چاه، به نام چاه دختر شناخته می‌شود و برای دسترسی به باغ ساخته شده است؛ به کمک وسایلی که خود اختراع کرده بودند از چاه دختر – از زیرزمین که در حال حاضر بعضی از کانالهایش باقی است – به سمت باغ دلگشا عازم می‌شدند که در زمان ساسانیان ساخته شده است، بیشتر این کانالها به دلیل ساخت خیابان در سال ۱۳۳۵ تا ۱۳۴۰ شمسی تخریب شدند و در متون ساسانی از این قلعه به نام «شه موبذ» هم یاد شده است.

  در بالای قلعه موبد بزرگ ساسانی وجود داشت و مراسم مذهبی ساسانیان برپا می‌شده است؛ باستان‌شناسان معتقدند که این چاه به خاطر شکل پلکانی (در هر مکان مذهبی پله به معنای جایگاه و درجه است ) شه موبذ نامیده شده است.

  در این زمان هر آن کس خطایی مرتکب می‌شد،‌ به بالا آورده و با ادرار گاو نر (که در زمان ساسانیان عملی مذهبی بود) شستشو داده می‌شد تا گناهانش بخشیده شود؛ در کتاب حدودالعالم متعلق به قرن ۴ هجری قمری آمده است که «شیراز و اندر وی دو آتشکده است که آن را شه موبذ می‌خوانند.»

  بالای این کوه، دو آتشکده بوده است که در حال حاضر خراب شده است؛ یکی از آتشکده‌ها در مجاورت قلعه و چاه و دیگری در قسمت قصر ابونصر قرار داشته است؛ این قلعه توسط شاهان دیلمی و اتابکان ترمیم شد و در عهد صفوی به علت قرار گرفتن در ورودی شهر شیراز و تبدیل شدن به محلی که باج‌گیران در آن قلعه‌داری می‌کردند و از مردم باج می‌گرفتند، به دستور امام قلی‌خان، حاکم شیراز تخریب شد.

  از آن سال به بعد ورودی شهر شیراز به سمت دروازه قرآن منتقل شد و بعد از دوران صفوی این مکان، محلی برای تفریح مردم شد؛ این چاه در گذشته نه چندان دور به عمق ۱۰۴ متر به‌وسیله ریسمان و وزنه اندازه‌گیری شده بوده اما به دلیل ریخته شدن آوارهای فراوان انتهای آن مسدود و غیرقابل عبور شده است.

  باغ دلگشا در عصر صفوی مشهور شد و سپس کریم خان زند در سال ۱۱۷۲ قمری در این مکان حضور یافت و اهالی سعدی در این مکان برای کریم خان تعزیه اجرا کردند؛ از همین رو محله سعدی را خاستگاه تعزیه شیراز می‌دانند؛ ساختمان کلاه‌فرنگی در مرکز باغ، سازه‌ای زندی و قاجاری است؛ باغ سپس به جعفر خان زند (پدر لطفعلی خان ) رسید و او برای کودکی فرزندش کوه را تراشیده و سرسره‌ای سنگی و یکپارچه پدید آورد(کوچه سرسره).

  بعد از آن از سنگهای این کوه استفاده‌های زیادی شد از جمله ساخت بناهای شهری شیراز که نمونه‌های زیادی را کماکان در مجموعه زندیه شاهد هستیم؛ کوچه کنار این کوه به نام «سنگ اشکنون» به یادگار مانده است.

 88. خودکفایی فارس در تولید مرغ
  بیش از هزار و ۲۴۰ تن مرغ منجمد برای ماه مبارک رمضان در فارس ذخیره شده است.
  مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی فارس گفت : این میزان مرغ بزودی روانه بازار می‌شود.
  هدایت الله رحیمی افزود: امسال ماهانه ازمجموع بیش از ۵ میلیون قطعه جوجه در مرغداری ها ، بیش از ۹ هزار و ۵۰۰ تن مرغ تولید شده است.
  شهرستان های شیراز، مرودشت، سپیدان و داراب عمده تولیدکنندگان مرغ در استان فارس است .
  ۹۰ درصد مرغ تولیدی فارس در داخل استان مصرف و بقیه به استان های دیگر ارسال می شود.

 89. کمربندی را به شهرداری می دهیم
  مدیر کل راه و شهرسازی فارس، تعداد مسکن مهر ساخته شده و در حال احداث در این استان را ۱۱۲ هزار و ۶۰۵ واحد برشمرد و گفت: از این تعداد تاکنون ۹۰ هزار واحد به بهره برداری رسیده است.
  به نقل از ایرنا: خداداد مقبلی، روز سه شنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود: با توجه به قرار گرفتن کمربندی شیراز در محدوده شهری و انجام ساخت و سازهایی در محدوده آن و همچنین استفاده از این محور به عنوان یک محور شهری، بین برون شهری و درون شهری بودن آن اختلاف نظر وجود دارد.
  وی ادامه داد: اگر در این محور تصادف رانندگی روی دهد، پلیس راه رسیدگی به آن را در حیطه اختیارات پلیس راهنمایی و رانندگی و پلیس راهور نیز آن را در محدوده اختیارات پلیس راه می داند.
  او اظهار کرد: با توجه به اینکه این محور امروز بیشترجنبه عملکرد درون شهری به خود گرفته، بهتر است در اختیار شهرداری شیراز قرار گیرد.
  مقبلی افزود: البته اداره کل راه و شهرسازی با هدف ایمن سازی مسیر اقدام به ایجاد تقاطع هایی در مسیر و همچنین آسفالت بخشی از مسیر کرده است.
  وی ادامه داد: این اداره کل همچنین امسال در بحث نگهداری کمربندی شیراز، در حوزه غربی این محور حدود ۱۰۰ میلیارد ریال هزینه کرده است.

  • امیر جان چه خبر از پروژه ی نواب کمربندی،بعد از گذشت چند ماه از کلنگ زنیش هنوز عملیات خاک برداری هم انجام نشده.

 90. شهردار منطقه یک شیراز:
  نخستین کوچه‌باغ گردشگری سلامت در شیراز احداث می‌شود
  شهردار منطقه یک شیراز گفت: اولین کوچه‌باغ گردشگری سلامت در مهدی‌آباد در حال اجرا است و این محور گردشگری به دلیل آب و هوای بسیار خوبی که دارد قطعا مورد استقبال گردشگران قرار خواهد گرفت.
  به گزارش پایگاه خبری شهرداری شیراز، غلامرضا شهریاری با بیان اینکه شهروندان منطقه یک باید در کمال آسایش و راحتی زندگی کنند، اظهار داشت: برنامه‌های مختلف و متعددی برای ارتقای هر چه بیشتر جایگاه منطقه یک شهرداری داریم که طی همکاری با نهادهای مختلف و تلاش شبانه‌روزی مدنظر قرار گرفته است.
  وی افزود: به عنوان خادم مردم، تمام تلاش خود را برای خدمت صادقانه، توسعه عمران و آبادانی، ایجاد رفاه در سطح منطقه و احیای جایگاه قلب کلان‌شهر شیراز به کار بسته‌ایم.
  شهردار منطقه یک شیراز ادامه داد: امیدواریم سال جدید، سال رونق اجرای طرح‌های متعدد عمرانی، فرهنگی و ورزشی در این منطقه باشد.
  شهریاری با اشاره به پروژه‌های در حال اجرای این شهرداری گفت: مراحل اجرای اولین کوچه‌باغ گردشگری سلامت در مهدی‌آباد در حال انجام است و این محور گردشگری به دلیل آب و هوای بسیار خوبی که دارد قطعا مورد استقبال گردشگران داخلی و خارجی و عموم شهروندان شیرازی قرار خواهد گرفت.
  وی ادامه داد: پیاده‌راه باغ گل‌ها نیز برای اوقات فراغت شهروندان در حاشیه نهر اعظم ایجاد می‌شود تا مردم عزیز از این طریق در فضایی دلنشین به عمق باغات چمران دسترسی پیدا کنند.
  شهردار منطقه یک شیراز همچنین فرهنگسرای کوچه ۲۰ چمران واقع در ابیوردی را یکی دیگر از پروژه‌های در حال اجرای این شهرداری برشمرد و با نوید اینکه عملیات اجرایی مجموعه بزرگ فرهنگی پارک آزادی نیز به زودی آغاز می‌شود، خاطرنشان کرد: پیاده‌روسازی خیابان‌های رودکی، ذوالانوار، ضلع شمال مشیر شرقی، ضلع غربی خیابان شوریده، فردوسی، انقلاب و … در حال اجرا است.
  شهریاری افزود: عملیات پیاده‌روسازی ضلع جنوبی خیابان ذوالانوار، ضلع جنوبی مشیر شرقی، برق، ضلع شرقی شوریده، چهارراه ملاصدرا تا زرگری، عفیف آباد، ستارخان، محوطه‌سازی مقابل باغ عفیف‌آباد و تعدادی دیگر از خیابان‌های سطح منطقه نیز به زودی آغاز خواهد شد تا شهروندان منطقه یک انقلاب پیاده‌روسازی در سطح این منطقه را شاهد باشند.
  وی همچنین باغ خانواده ۷ هزار مترمربعی جنب بیمارستان MRI را هدیه این شهرداری به شهروندان شیرازی عنوان کرد و گفت: عملیات اجرایی این باغ در حال انجام است و در حال حاضر در حال آماده‌سازی زمین چمن مصنوعی این باغ هستیم و فعالیت‌های عمرانی در این باغ در مراحل پایانی است ضمن اینکه باغ تفریحی دیگری نیز در حاشیه بلوار چمران احداث شده که به زودی به بهره‌برداری خواهد رسید.
  شهریاری افزود: منطقه یک با وجود اینکه منطقه‌ای بسیار مهم در شهر شیراز است اما طی سالیان دور رسیدگی کمتری نسبت به آن صورت گرفته است.
  وی ادامه داد: به‌عنوان مثال اکثر خیابان‌های این منطقه فاقد هرگونه مطالعات مربوط به مدیریت آب‌های سطحی بوده که خیابان‌ها و به تبع آن شهروندان ما را با مشکل مواجه کرده بود.
  شهردار منطقه یک شیراز اظهار داشت: در این خصوص در سال گذشته در اکثر خیابان‌های سطح منطقه عملیات لوله‌گذاری و دفع و هدایت آب‌های سطحی انجام شد و در حال حاضر نیز در خیابان‌های ضلع شرقی شوریده، ضلع شمالی ذوالانوار، عملیات لوله‌گذاری و دفع و هدایت آب‌های سطحی در حال انجام است.
  شهریاری ادامه داد: در سایر خیابان‌های سطح منطقه به‌ویژه دو طرف خیابان قصردشت نیز این عملیات به زودی انجام خواهد شد و در زمینه فضای سبز هم فصل دوم گل‌گاری نیز آغاز شده است.
  وی همچنین از طراحی فاز دوم باغ هنر اسلامی ایرانی و ساخت پارکینگ طبقاتی در خیابان هدایت خبر داد و گفت: عملیات اجرایی این دو پروژه نیز به زودی آغاز می‌شود.
  شهردار منطقه یک شیراز با اشاره به ساماندهی معابر اصلی و فرعی این منطقه، اجرای نهضت آسفالت در سطح این منطقه از شهرداری را از دیگر عملیات عمرانی در حال اجرا در این منطقه عنوان کرد و اظهار داشت: اجرای روکش آسفالت خیابان‌های متعددی در برنامه سال جدید ما است که این مهم هم‌اکنون در فرعی‌های خیابان ابریشمی و آزادی و همین‌طور خیابان‌های قدوسی غربی، پاسداران و ستارخان در حال انجام است و تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا زمینه رفاه هر چه بیشتر شهروندان را فراهم سازیم.

 91. http://alef.ir/vdcfmcdmjw6dtta.igiw.html?358534

  «مرد ژله‌ای» فردا در ملاءعام اعدام می‌شود

  • من شنیدم بخاطر شرایط بد جسمی و روحی مرد ژله ای اعدامش به یکشنبه موکول شده،دیگه نمیدونم راسته یا دروغ.

 92. شیرازی جان
  پروژه نواب کمربندی ساخت رسمی اون بعد از افتتاح تقاطع چهار سطحی تخت جمشید و پل میدان معلم که شهریور ماه هست خواهد بود .

 93. خطوط ریلی فارس برقی می شود
  مدیر کل راه آهن فارس از برقی شدن خطوط ریلی استان خبرداد.
  به نقل از مهر:مهرداد انصاری چهارشنبه شب در حاشیه برگزاری نخستین تور گردشگری درون استانی ریلی در جمع خبرنگاران گفت: قطارهای خطوط ریلی فارس پتانسیل و ظرفیت برقی شدن را دارد.
  وی با بیان اینکه خطوط جدید شیراز به گل گهر(سیرجان) و اقلید به یزد و یاسوج در دست اجراست، اظهار داشت: مسیرهای شیراز به بوشهر و اهواز نیز از مصوباتی است که هنوز به مرحله اجرا درنیامده است.

  وی پیرامون فعالیت قطارهای باری فارس افزود: در حال حاضر خطوط ریلی فارس مسافری هستند و در حالی که امکان فعالیت قطارهای باری در این مسیر هم وجود دارد و امکان تخلیه و بارگیری بیش از یک میلیون تن بار را در مسیرهای مختلف خارجی مانند کشورهای آسیای میانه و حوزه شرقی و همچنین کشور عراق و مسیرهای داخلی وجود دارد.

  مدیر کل راه آهن فارس از واگذاری زمین به سرمایه گذاران و هتل سازان برای ساخت هتل و مراکز اقامتی در کنار ایستگاه‌های قطار خبر داد.

  انصاری گفت: در این راستا به منظور توسعه خطوط ریلی زمین به متقاضیان در کنار ۵ ایستگاه قطار در شهرستانهای مرودشت، سعادت شهر، صفاشهر، اقلید و آباده واگذار می شود.

  انصاری با تاکید بر لزوم رونق گردشگری استان افزود: در حال حاضر درآمد و اقتصاد فارس از گردشگری است از این رو باید توسعه گردشگری در دستور کار قرار گیرد.

  وی با اشاره به برگزاری تورهای گردشگری با هدف معرفی خطوط ریلی استان گفت: ضروری است برای شناخت و معرفی داشته ها و جاذبه‌های گردشگری استان به خصوص شهر شیراز اقدامات گسترده‌ای صورت گیرد و این نوع اقدامات باید از مدارس و آشنایی کودکان و نوجوانان با مقوله گردشگری آغاز شود.

  روز گذشته نخستین تور گردشگری درون استانی ریلی با حضور برخی از مسئولین و فعالین حوزه گردشگری فارس، شیراز و خبرنگاران این حوزه برگزار شد که در قالب این سفر نیم‌روزه جاذبه های گردشگری و تاریخی مسیر شیراز، ‌سعادت شهر مورد بازدید قرار گرفت.

 94. یکی از سوالاتی که همیشه در ذهن بوده و هیچگاه دلیلشو متوجه نشدم ، عدم کاشت درخت در خیابانهای حاشیه کوههای درمعرض دید و پرتردد شیراز مانند جمهوری،هفت تنان،دروازه قرآن و.. هست که میتونه مانندکوه صفه اصفهان، منظره صخره ای و نامناسب کوه رو با درخت پوشانده و از منظر زیبایی هم درکنار هم قرارگرفتن کوه و درخت ،سبب زیبایی صدچندان میشه.نمیدونم چرا دراین شهر بعضی افراد باهرگونه زیبایی و احساس خوب مخالف و در ستیز دایمی اند.

 95. شهردار منطقه هفت شیراز خبر داد؛
  بوستان ۱/۵ هکتاری خانواده؛ هدیه شهرداری به شهروندان جنوب شرق شیراز
  شهردار منطقه هفت شیراز از آغاز احداث پروژه بوستان خانواده در میدان ا… خبر داد.
  به گزارش پایگاه خبری شهرداری شیراز، رضا مسعودی در جریان دیدارهای مردمی خود در مساجد سطح منطقه پس از دیدار با اهالی مسجد حضرت صاحب الزمان (عج) از آغاز به کار عملیات اجرایی بوستان خانواده خبر داد و اظهار داشت: این شهرداری در راستای خدمتگزاری به مردم جنوب شرق شیراز پروژه‌های متعددی را در دست اقدام دارد که از جمله آن بوستان خانواده است.
  وی افزود: این پروژه با مساحتی نزدیک به ۱/۵ هکتار و با هزینه‌ای بالغ بر ۴۵ میلیارد ریال خریداری شده و پس از عقد قرارداد با پیمانکار مربوطه به مبلغ ۱۰ میلیارد ریال، عملیات اجرایی آن آغاز شده است.
  شهردار منطقه هفت شیراز ادامه داد: در این پروژه امکانات زیادی از جمله رستوران، چایخانه سنتی، غرفه‌های متنوع تجاری، آب‌نما و پارکینگ در نظر گرفته شده تا با انجام طراحی‌های سنتی و نورپردازی زمینه ایجاد محیطی آرام و شاد برای استفاده خانواده‌های عزیز فراهم شود.
  مسعودی از احداث ساختمان تجاری بلوار خلیج فارس خبر داد و گفت: بلوار خلیج فارس به عنوان شریان اصلی ورودی شرقی شیراز که سالانه میلیون‌ها مسافر از آن عبور می‌کنند از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است که این زمینه توجه شهرداری و سایر ارگان‌ها را می‌طلبد.
  وی با اشاره به اقدامات گسترده شهرداری در این زمینه، خاطرنشان کرد: تملک چندین واحد تجاری و تعریض مسیر، احداث رستوران، مسجد و استراحتگاه، اجرای المان خلیج فارس و فضای سبز محیط از جمله این اقدامات است.
  شهردار منطقه هفت شیراز ادامه داد: در همین راستا ساختمانی به مساحت ۳۸۰ متر مربع با هزینه‌ای بالغ بر ۷ میلیارد ریال به عنوان هایپر مارکت خلیج فارس از اردیبهشت ماه ۹۵ آغاز به کار کرده است.
  مسعودی با نوید حل مشکل ترافیکی چهار راه شریف آباد در آینده نزدیک، گفت: اتصال بلوار خلیج فارس به بلوار اتحاد از طریق احداث بلوار مولوی که به طول ۹ کیلومتر در حال انجام است و امتداد آن به بلوار نصر و سپس به بلوار رسول اعظم و همچنین تکمیل بلوار شهید دوران از طریق تملک املاک قصر شهریار و ادامه بلوار تخت جمشید، علاوه بر تکمیل رینگ دور شهر، باعث رونق اقتصادی و فرهنگی منطقه و کاهش ترافیک و تسهیل عبور و مرور خواهد شد.
  وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: با توجه به ضرورت وجود یک مکان مذهبی و آموزشی در هر محله و بسط و گسترش فرهنگ با تخصیص زمینی به مساحت ۶۰۰ متر مربع، در نظر داریم محیطی فرهنگی، آموزشی و عبادی برای بهره‌مندی شهروندان این محله فراهم کنیم که امیدواریم به زودی و با حضور شهردار و اعضای شورای شهر این پروژه آغاز شود.

 96. من بالا یک پست گذاشتم راجع به کم کاری شهرداری در زمینه جذب سرمایه گذار بعد همه اومدن کلی گفتن بی انصاف هستی و شهرداری داره پل جوادیه و … میزنه من منکر کارهای اقای پاک فطرت نمیشم کارهایی که تو این چند سال انجام داده رو شاید هیچوقت به خواب هم نمیدیدیم شاید الان چون توقعاتمون بالا رفته انتقاداتمون هم بیشتر شده اما من صحبتم چیزه دیگه بود و گلایم از پروژه هایی که منتظره سرمایه گذار موندن!!!مگه قراره پروژه عتیق خودش بزنه قراره سرمایه گذار بزنه!!!!یا پارک آبی!!چرا جلو پروژه ها رو میگیرن(مثله برج زند برج تاریخ یا… )ما همچنان منتظر سرمایه گذار و اجرای کارای فاخر هستیم!!!!امیدوارم امسال اون بودجه هایی که در نظر گرفته شد برای ارتفاعات خرج بشه!!!پول هایی که برای حمل و نقل پیش بینی کردن آخر سال ببینیم نتیجه کارهارو نه اینکه بگن سال آینده !!

 97. معاون اداره کل میراث فرهنگی استان فارس:
  ۳۲۰ میلیارد ریال برای تکمیل موزه مشاهیر استان فارس نیاز است/ بهره‌برداری تا ۲۰ سال

  معاون توسعه مدیریت میراث فرهنگی استان فارس گفت: اعتبارات ملی مورد نیاز باغ موزه مشاهیر استان برای سرمایه‌گذاری به ۳۲ میلیارد تومان می‌رسد و با توجه به اینکه سالیانه حدود ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار ملی دارد، بهره‌برداری از این پروژه ۲۰ سال طول می‌کشد.

  به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس جمشید معینی در جلسه کارگروه واگذاری طرح‌های تملک دارایی‌ها به بخش غیر دولتی اظهار داشت: بنای باغ موزه مشاهیر با حدود ۱۲ هزار متر مربع زیر بنا و پیشرفت فیزیکی ۴۲ درصدی در حال اجرا است.

  وی افزود: یکی از مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پروژه‌های عمرانی فارس پروژه باغ موزه مشاهیر است که به دلیل جای‌گیری آن در نزدیکی آرامگاه حافظ در اولویت تکمیل قرار دارد.

  معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی فارس بیان کرد: اعتبارات ملی مورد نیاز این پروژه برای سرمایه‌گذاری به ۳۲ میلیارد تومان می‌رسد و با توجه به اینکه سالیانه حدود ۱.۵ میلیارد تومان اعتبار ملی با ویژگی استانی دارد بهره‌برداری از این پروژه ۲۰ سال طول می‌کشد.

  معینی با اشاره به آغاز عملیات اجرایی باغ موزه مشاهیر از سال ۱۳۸۹ گفت: این پروژه به دلیل محدودیت‌های اعتباری و منابع مالی از پیشرفت فیزیکی مناسبی برخوردار نبوده و هم اکنون پیشرفت فیزیکی این پروژه ۴۲ درصد بدون در نظر گرفتن پارکینگ است.

  وی درباره ساخت پارکینگ این پروژه بیان کرد: برای رفاه حال هرچه بیشتر مسافرین، بازدیدکنندگان و علاقهمندان پارکینگ این مجموعه با ظرفیت ۴۰۰ دستگاه اتومبیل در حال ساخت است.

  معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی فارس افزود: در این باغ موزه، مشاهیر ادبی ایران و جهان در جوار آرامگاه حافظ معرفی می‌شوند که با اجرایی شدن این پروژه محدوده آرامگاه حافظ از ۳ هکتار به ۷ هکتار توسعه می‌یابد که می‌تواند نقش مهمی در معرفی داشته‌های فرهنگی، تاریخی و ادبی استان نیز ایفا کند.

  معینی درباره تصویب طرح واگذاری ۲۸ باب منزل تاریخی و فرهنگی شیراز که در محله تاریخی سنگ سیاه قرار دارد، گفت: با نظر کارشناسان دادگستری حدود ۳۴۶ میلیارد ریال هزینه ساخت و اجرای آن است که باید در ۲ سال ساخته و آماده بهره‌برداری شود.

  وی بیان کرد: این واگذاری به مدت ۲۲ سال با اجاره سالیانه ۵۰۰ میلیون ریال است که توافق شده اجاره بهاء هر سه سال بر اساس نرخ تورم اعلامیه بانک مرکزی افزایش یابد.

 98. خبر زیر را حتما بخوانید! بالاخره خروج لفظ شیراز پایتخت فرهنگی ایران از دهان مبارک حق دل رییس شورای شهر شیراز!
  رئیس شورای شهر شیراز: رسانه ها سهم قابل توجهی در ایجاد امید در جامعه دارند

  شیراز- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر شیراز، با اشاره به اینکه رسانه ها سهم قابل توجهی در ایجاد امید در جامعه دارند گفت: در سایه امید و شادی است که همبستگی مردمی و انسجام ملی شکل گرفته و حفظ می شود.
  http://www.irna.ir/fars/fa/News/82101802/

 99. تیم قشقایی شیراز به دسته دوم فوتبال کشور صعود کرد

  شیراز- ایرنا- تیم فوتبال قشقایی شیراز با برتری برابر تیم پریز درود از توابع استان لرستان، با کسب عنوان قهرمانی در گروه سه رقابت های فوتبال دسته سوم کشور به لیگ دسته دوم صعود کرد.
  http://www.irna.ir/fars/fa/News/82101731/

 100. پروژه باغ موزه مشاهیر فارس ۴۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

  شیراز- ایرنا- معاون توسعه مدیریت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان فارس گفت: پروژه باغ موزه مشاهیر استان فارس که عملیات ساخت آن در تیرماه سال ۸۹ آغاز شد هم اینک ۴۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
  http://www.irna.ir/fars/fa/News/82101694/

 101. مظاهری‌زاده خبر داد:
  فراخوان سومین جشنواره ملی عکس “شیراز امروز”
  http://fars.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=39313

 102. قشقایی شیراز به لیگ ۲ صعود کرد
  تیم فوتبال قشقایی شیراز با برتری برابر تیم پریز درود از توابع استان لرستان، با کسب عنوان قهرمانی در گروه سه رقابت های فوتبال دسته سوم کشور به لیگ دسته دوم صعود کرد.
  به نقل از ایرنا: در این دیدار که از هفته آخر این رقابت ها یکشنبه در ورزشگاه حافظیه شیراز برگزار شد، تیم میزبان با یک گل حریف خود را شکست داد و به عنوان تیم نخست این گروه جشن صعود به دسته دوم را بر پا کرد.
  همچنین در این گروه نیر شاهین ماهشهر خوزستان که صعودش از پیش قطعی شده بود در این هفته میزبان تیم خلیج فارس خونسرخ بندرعباس بود که به دلیل عدم حضور این تیم، نتیجه بازی سه بر صفر به سود تیم شاهین ماهشهر اعلام شد تا این تیم هم جشن صعود به دسته دوم بگیرد.
  تیم برق شیراز ۷۰ ساله نیز در این هفته با یک گل مغلوب تیم نفتون مسجد سلیمان شد و برای چهارمین سال پیاپی در دسته سوم باقی ماند تا فکری به حال این تیم ریشه دار شود.
  تیم شهرداری فیروزآباد، دیگر نماینده فارس در این رقابت ها بود که در هفته پایانی میزبان پرسپولیس برازجان بوشهر بود که این دیدار نیز به دلیل عدم حضور تیم میهمان سه بر صفر به سود شهرداری اعلام شد.
  در گروه سه این رقابت ها ۱۰ تیم حضور داشتند که پس از انجام ۱۸ بازی به کار خود پایان دادند.

 103. “خاتم شیراز” و “چهارشنبه‌سوری قنات سعدی” ثبت ملی می‌شوند
  ‍‍‍مسئول ثبت میراث معنوی فارس گفت: تا یک ماه دیگر ۷ پرونده از آثار میراث ناملموس فارس در فهرست ملی به ثبت می رسد.
  به نقل از خبرجنوب:مژگان ثابت قدم با بیان اینکه هم اکنون ۳۷ اثر و آداب و رسوم در استان فارس در فهرست ملی میراث ناملموس (معنوی) ثبت شده است، افزود: پرونده ۷ اثر صنایع دستی، آداب و رسوم و مراسم خاص استان تکمیل و به تهران جهت ثبت در فهرست ملی ارسال شده است که طبق برنامه ریزی های به عمل آمده در جلسه ثبت ملی میراث ناملموس که قرار است یک ماه دیگر برگزار شود این پرونده ها رتبه ملی خواهند گرفت.
  به گفته وی، نمایش عروسکی جی جی بی جی، نمایش عروسکی مینا، مراسم شام غریبان نوبندگان فسا، مراسم چهارشنبه سوری در قنات سعدی، خاتم شیراز، مراسم تعویض پرچم سرخ حسینی داراب و کلاه کنی شهر لطیفی از پرونده های ارسال شده می باشد.
  ثابت قدم ادامه داد: هم اینک پرونده های دستمال بازی عشایری، مراسم شب برات لار و شیشه درمه بافی و پلاس بافی نیز در دست تهیه است و تا آخر امسال تکمیل و ارسال خواهد شد.
  مسئول ثبت میراث ناملموس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس همچنین اضافه کرد: تاکنون ۳۷ اثر و آداب و رسوم استانی در فهرست ملی به ثبت رسیده که به محض تکمیل شدن پرونده ها بر تعداد رتبه های ملی فارس اضافه خواهد شد.
  ثابت قدم در ادامه به ثبت معنوی بهارنارنج نیز اشاره کرد و گفت: ثبت بهارنارنج فعلا در دستور کار سازمان میراث فرهنگی نیست چرا که در شاخصه های موجود ثبت میراث معنوی نمی گنجد و باید تدبیری جدید برای آن اندیشیده شود.
  وی همچنین اضافه کرد: در ثبت معنوی برخی از پرونده ها مانند صنایع دستی، خوراک و پوشاک و یا آداب و رسوم باید اتفاقی و یا فناوری رخ دهد.
  به طور مثال این فناوری در پخت آش کارده کازرون و یا تهیه مهیاوه لارستان مشهود است زیرا برای آماده سازی سبزی کارده، آن را در آهک
  شست وشو می دهند.این کارشناس حوزه میراث معنوی فارس در ادامه به رسوم قدیمی و کهن فارس با قدمت بیش از یک هزار سال اشاره کرد و گفت: برخی از رسوم فارس چون تعویض پرچم سرخ حسینی و یا مراسم چهارشنبه سوری در قنات سعدی به رغم قدمت دیرینه ای که دارد منسوخ نشده و با شور و هیجان خاصی برگزارمی شود.
  ثابت قدم ادامه داد: ثبت این مراسم در فهرست ملی نه تنها بر ماندگاری این رسوم تاکید دارد بلکه فرصتی برای معرفی آن در ابعاد ملی و بین المللی است و خطر منسوخ شدن آن را نیز کاهش می دهد.
  در حال حاضر فالوده شیرازی، جوک کاری، مراسم سینه زنی قطاری، منبت، دست بافته های فارس، پوشاک عشایری، مراسم عزاداری امام حسین(ع) در شهرستان های مختلف فارس از جمله استهبان، شیراز، زرقان، تعزیه شیراز و… در فهرست ملی میراث ناملموس جای گرفته اند.

 104. در یک اظهار نظر عجیب
  مدیرکل اوقاف در پاسخ به مهر:

  کاشی های مسروقه مسجد نصیرالملک ارزش مالی ندارد/ متولی پاسخگو باشد!!!!!!
  http://www.mehrnews.com/news/3677859/کاشی-های-مسروقه-مسجد-نصیرالملک-ارزش-مالی-ندارد-متولی-پاسخگو

 105. رئیس دانشگاه هنر شیراز خبرداد:

  تلاش برای ایجاد سایت موزه در تپه باستانی پوستچی شیراز
  http://www.mehrnews.com/news/3677695/تلاش-برای-ایجاد-سایت-موزه-در-تپه-باستانی-پوستچی-شیراز

 106. در شورای شهر شیراز رییس کمیسیون سرمایه گذاری راجع به ارزاق عمومی در ماه مبارک رمضان اظهار نظر می کند!!!!!!!!!!

  رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای شهر شیراز:

  ارزاق عمومی باید در ماه مبارک رمضان ارزان شود
  خبرگزاری فارس: ارزاق عمومی باید در ماه مبارک رمضان ارزان شود

  رئیس کمیسیون سرمایه‌گذاری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: مناسب است به‌مانند بسیاری از کشورهای اسلامی تدابیری اتخاذ و در ماه مبارک رمضان ارزاق عمومی موردنیاز روزه‌داران اندکی ارزان شود.
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950317001216

  • متاسفانه در همین سایت انتخاب ببینید چند مورد از مشکلات شیراز بیان شده..از حادثه لوناپارک گرفته تا قتل والدین توسط جوان شیرازی! چند روز قبل هم جریان مردژله ای به همراه یک نفر دیگر .و مواردمشابه..
   واقعا چه میشه گفت باید یه فکری بشه اوضاع فرهنگی و مشکلات اجتماعی بسیار آشفته هست..

 107. امین جان خبری از شرکت هواپیمایی سپهران هم داری

 108. هر دم از این باغ بری میرسد:
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950318000754

  من موندم واقعاً تو کله اعضای شورای شهر چی میگذره که حتی تا این حد هم نمیفهمن که اگه پروژه قصردشت و دوطبقه همت کنسل بشه حداقل نصف پروژه کوهسار با اون همه هزینه که براش شده بلا استفاده میمونههمش شده آزمون و خطا با پول مردم گل بگیرید در اون شورا رو.

 109. شاهکاری دیگر از شورای غیر مردمی شهر شیراز. هر روزتصمیمی جدید بر علیه توسعه شیراز و مردم شیراز

  بنا بر پیشنهاد تعدادی از اعضای شورای شیراز مطرح شد

  احتمال توقف ۴ پروژه ترافیکی بزرگ شهر شیراز
  خبرگزاری فارس: احتمال توقف ۴ پروژه ترافیکی بزرگ شهر شیراز

  بنا بر پیشنهاد تعدادی از اعضا و رأی اکثریت شورا، توقف چهار پروژه ترافیکی شامل تقاطع‌های قصر دشت و مطهری، در کمیسیون حمل‌ و نقل و ترافیک شورا بررسی می‌شود.
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950318000754

 110. معاون گردشگری و زیارتی استانداری فارس:
  تحقق اهداف طرح‌های گردشگری وابسته به بسیج عمومی تمامی ارگان‌ها است
  معاون گردشگری و زیارتی استانداری فارس گفت: تحقق اهداف طرح‌های گردشگری نه تنها در یک سازمان بلکه در بسیج عمومی تمامی ارگان‌ها است.
  به گزارش پایگاه خبری شهرداری شیراز، هشتمین کارگاه تخصصی “طرح جامع گردشگری و برند شهر شیراز” در قالب جلسات متعدد با حضور مدیر و ناظر طرح، مدیران و کارشناسان از حوزه‌های گردشگری و برنامه‌ریزی شهرداری و اعضای تیم مشاور برگزار شد.
  معاون گردشگری و زیارتی استانداری فارس در این جلسه ضمن تشکر از شورای اسلامی شهر و شهرداری شیراز ، مطالعه طرح جامع گردشگری شهر شیراز را یک ضرورت دانست.
  رستمی افزود: تحقق اهداف طرح‌های گردشگری نه تنها در یک سازمان بلکه در بسیج عمومی تمامی ارگان‌ها است.
  وی از تشکیل ۶ کمیته گردشگری با عناوین گردشگری زیارتی، تاریخی، سلامت، روستایی و عشایری، طبیعی و کمیته شهر شیراز با حضور شهردار این شهر خبر داد که در راس همه آنها شورای برنامه ریزی و توسعه سرمایه استان قرار دارد.
  معاون گردشگری و زیارتی استانداری فارس ایجاد زیرساخت‌های گردشگری را از وظایف دولت دانست و با تاکید بر ضرورت جلب مشارکت بخش خصوصی به این مقوله، گفت: اعطای زمین رایگان و معافیت از عوارض از جمله راهکارهای همراه کردن بخش خصوصی با شهرداری و شورای اسلامی است.
  رستمی با اشاره به اهمیت مسائل فرهنگی در رسیدن به جایگاه موردنظر گردشگری، خاطرنشان کرد: شرکت در جلسات کمیته گردشگری شهر شیراز و ارائه طرح جامع گردشگری و برند شهر شیراز به منظور همراه کردن سایر ارگان‌های مرتبط یک راهکار است.
  مشاور طرح جامع گردشگری و برند شهر شیراز نیز در این جلسه اظهار داشت: در این طرح ۱۵۰ فعالیت در ۴ فاز شناسایی شده و در حال حاضر ۲ فاز نخست آن به پایان رسیده است.
  زنگی‌آبادی از مقایسه طرح جامع گردشگری شیراز با ۵ شهر داخلی و ۵ شهر خارجی به منظور بهره‌گیری از تجارب آنها خبر داد و گفت: شیراز اولین شهر در ایران است که طرح جامع گردشگری را با این وسعت آغاز کرده است.
  وی ایجاد و تحقق توسعه و درآمد پایدار را از فواید این طرح دانست و همکاری معاونت گردشگری و زیارتی استانداری در خصوص دخیل کردن سایر ارگان‌های مرتبط با طرح و در نتیجه پیشبرد اهداف آن را خواستار شد.

  • امیر جان طرح جامع گردشگری و برند شهر شیراز چیه؟ میشه توضیح بدی؟ توی این طرح چیکار میکنن. بار ها اسم طرح گردشگری و برند شیراز رو شنیدم ولی اصلا نمیدونم چی هستند! اگه میشه توضیح بده که چه اتفاقی بعد از تدوین این طرح میفته و چه زمانی تکمیل میشه؟

 111. مهدی جان
  تدوین طرح جامع گردشگری سرمایه گذاری رو بهتر خواهد کرد و گفتند که تا اخر امسال تکمیل خواهد شد . در طرح جامع گردشگری شیراز تمام فرصتهای تاریخی و سلامت و طبیعی و زیارتی شیراز مشخص شده است .

 112. رئیس سازمان صنعت و معدن استان فارس:
  واحد تولید کربنات سدیم فیروزآباد در سال ۹۶ به بهره‌برداری می‌رسد

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس با بیان اینکه واحد تولید کربنات سدیم فیروزآباد ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد گفت: پیش‌بینی می‌شود این واحد در سال ۹۶ به مرحله بهره‌برداری برسد.

  علی همتی ظهر امروز در بازدید از واحدهای شهرک صنعتی فیروزآباد درباره واحد تولید کربنات سدیم فیروزآباد اظهار داشت: این کارخانه به عنوان بزرگ‌ترین واحد تولید کربنات سدیم کشور در مقطع کنونی از پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد برخوردار است که راه‌اندازی کارخانه کربنات سدیم فیروزآباد در سال ۹۶، کشور را نه تنها از واردات این محصول بی‌نیاز می‌کند بلکه زمینه صادرات این محصول را فراهم می‌کند.

  وی گفت: طرح کربنات سدیم فیروزآباد فارس یکی از طرح‌های بزرگ صنعتی در حال اجرا ی استان فارس است که پیش‌بینی می‌شود این پروژه در سال ۱۳۹۶ وارد فاز بهره‌برداری شود و با بهره‌برداری از این طرح در فاز اول برای ۷۰۰ نفر به‌صورت مستقیم و برای ۱۵۰۰ نفر به‌صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد می‌شود.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس با بیان اینکه این پروژه در هر روز نیاز به یک هزار تن نمک و یک هزار تن آهک دارد، اظهار داشت: در مرحله نخست این طرح، تولید ۶۰۰ هزار تن کربنات سدیم سبک و سنگین پیش‌بینی شده است که با ورود محصولات آن به بازار، نیاز مصرفی کشور تامین و زمینه صادرات کربنات سدیم فراهم می‌شود.

  همتی با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین مواد اولیه در تولید شیشه کربنات سدیم است افزود: کربنات سدیم با نام تجاری soda ash از جمله مواد معدنی است که به دو شکل طبیعی در طبیعت و مصنوعی در واحدهای صنعتی تولید می‌شود.

  وی بیان کرد: نیاز‌های اصلی پروژه عملیات گازرسانی از فاصله ۶۰ کیلومتری، برق‌رسانی از فاصله ۲۴ کیلومتری و آب‌رسانی از فاصله ۱۴ کیلومتری است که مراحل آب‌رسانی پروژه حل شده و برق وگاز هم با همکاری عزیزان در دستگاه‌های مربوطه به زودی عملیاتی شود.

  رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس همچنین در بازدید مجتمع معدنی و فرآوری سرمه ( سرب و روی) در شهرستان فراشبند مهم‌ترین مشکل جهت توسعه فاز دوم طرح فرآوری کنسانتره معدن سرب و روی را مسئله واگذاری زمین عنوان کرد و اظهار داشت: در صورت واگذاری زمین در اسرع وقت ماشین‌آلات و دستگاه‌های جدید فرآوری از طرف مدیریت معدن نصب و عملیات گسترش معدن شروع می‌شود و زمینه ایجاد اشتغال و به کارگیری بیشتر نیروهای بومی در پروژه مهیا خواهد شد.

  وی گفت: این مجتمع در جنوب شرقی شهرستان فراشبند و ۱۷۰ کیلومتری شهر شیراز واقع شده و تنها معدن سرب و روی کشور است.

  همتی بیان کرد: بر اساس مطالعات زمین‌شناسی صورت گرفته میزان ذخیره قطعی این معدن یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن خاک سولفور با عیار ۴ درصد سرب و ۶ درصد روی در حال فرآوری است که عیار آن در فرآوری اولیه به بیش از ۶۰ درصد می‌رسد.

  وی با اشاره به اینکه این مجتمع معدنی در امر صادرات به کشورهای هدف فعالیت دارد بیان کرد: این مجتمع با دارا بودن بخش‎های اکتشافات، استخراج و کارخانه فرآوری تمام فرآیند معدنکاری از اکتشاف تا فرآوری را انجام داده و با تولید سالانه یک هزار تن کنسانتره سرب و روی و صادرات آن نقش مهمی در توسعه اقتصادی استان دارد.

  همتی افزود:در مقطع کنونی سالانه ۳۶ هزار تن سرب و روی از این معدن استخراج می‌شود و بیش از ۲۵۰ نفر به طور مستقیم در این مکان مشغول به کار هستند که بیشترین کارکنان را افراد بومی و محلی تشکیل می‌دهند.

  وی عنوان کرد: انجام فعالیت‌های زیرساختی از جمله تأمین میزان آب مورد نیاز و زمین برای بهره‌برداری و پسماند فرآوری این معدن سبب کاهش هزینه‌های تولید و در نتیجه افزایش سطح رقابت در بازارهای جهانی،‌ افزایش استخراج از معدن، فرآوری بیش از پیش و ایجاد ارزش‌افزوده بیشتر و اشتغال‌زایی جدید برای استان و منطقه می‌شود.

 113. افتتاح دو فروشگاه صنایع دستی در شیراز به مناسبت روز جهانی صنایع دستی .

 114. آتش سوزی پاسارگاد؛

  آتش به زیستگاه خرس قهوه‌ای رسید/ تنها بالگرد امدادی زمین‌گیر شد
  http://www.mehrnews.com/news/3681759/آتش-به-زیستگاه-خرس-قهوه-ای-رسید-تنها-بالگرد-امدادی-زمین-گیر

 115. افتتاح سینما غزل شیراز برای اکران فیلم های برتر سینمای جهان

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس گفت: مجموعه اکران فیلمهای سینمایی ایران و جهان در مجموعه سالن های مهر برای هنر و تجربه و “سینما غزل” تالار حافظ فرهنگ و ارشاد استان ویژه سینمای برتر جهان در ماه مبارک رمضان از افطار تا سحر نمایش داده می شود؛ راه اندازی شش سالن سینمایی در لارستان، گراش، فسا، کازرون، آباده و شهید “مصلی نژاد” جهرم
  بهزاد مریدی ابراز داشت: مجموعه اکران های سینمایی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با چند سالن نمایش در مجموعه تالارهای مهر برای پخش سینمای هنر و تجربه و همچنین “سینما غزل” که به تازگی برای اکران فیلم های برتر سینمای جهان راه اندازی شده و در ماه مبارک رمضان ویژه افطار تا سحر است، آماده سازی شده اند.

  این مقام فرهنگی استان همچنین به تجهیز سالن “سینما غزل” فرهنگ و ارشاد فارس اشاره کرد و گفت: افزون بر سالن مهر که وظیفه اکران فیلم های گروه سینمایی هنر و تجربه را برعهده دارد؛ با تجهیز سالن غزل نیز این مکان به سینما تبدیل شده و اکران فیلم های سینمایی در آن ادامه خواهد یافت.

  مریدی با اشاره به اینکه یکی از دلایلی که باعث شد سینما در مقابل رقبای سرسختی چون تلویزیون و ویدئو، تاب بیاورد، برخورداری از امتیاز حضور در جمع است، افزود: عواطف و هیجان‌های جمع بر تک‌تک تماشاگران اثر می‌گذارد و در نتیجه لذت حاصل از تماشای فیلم را چندبرابر می‌کند که امتیاز مجموعه‌ها و سالن‌های کوچک سینمایی در این است که زود پُر می‌شوند و با ایجاد فضایی گرم، موجب تشدید اثر جمع شده و می تواند سلایق مختلف مخاطب را همزمان برای دیدن آثار سینمایی متفاوت فراهم سازد و اثر بخشی حضور تماشاگران، باعث آن خواهد شد تا اشیاق برای دیدن فیلم مورد نیاز هر قشر با هر دیدگاهی، صد چندان گردد.

  مدیرکل فرهنگ و ارشاد فارس اظهار داشت: هم‌چنین با توجه به اختلاف سلایق، ممکن است تنوع سلیقه‌ها، مانع سینما رفتن دسته جمعی خانواده‌ها شود و وجود مجموعه سالن‌ها و نمایش چند فیلم در یک محل این مشکل را حل خواهد کرد.

  دبیرشورای فرهنگ عمومی استان خاطر نشان کرد: بدین منظور در ماه مبارک رمضان با کمی تغییر در ساعت های نمایش فیلم ها در دو سالن تالار حافظ فرهنگ و ارشاد فارس از جمله مهر و “سینما غزل”، اکران سبک های مختلف تولیدات سینمای ایران و جهان و هنر و تجربه، ادامه خواهد یافت که در این راستا ساعت های پخش فیلم ها به شش عصر، نه شب، تغییر می یابد.

  مریدی از نمایش فیلم بچه (THE KID) محصول آمریکا ١٩٢١در “سینما غزل” ویژه روزهای ٢٢ و ٢۴و ٢٧ خرداد ٩۵ برای ساعت ١٨ و ٢١ خبر داد و افزود: اکران فیلم اتاق(ROOM) نیز در همان محل و از ٢٣ تا ٢٨ خرداد ٩۵ در ساعت ١٨ و ٢١ که محصول کشور کانادا ٢٠١۶ است به نمایش در می آید و متعاقبا اسامی فیلم های دیگر نیز از طریق سایت “شیراز تیک” به آدرس http://www.shiraztic.ir اطلاع رسانی خواهد شد.

 116. امین جان توی کانال خبر خوشی مبنی بر نهایی شدن اتصال خلیج فارس به سرزمین مادریش گذاشتین. میشه در مورد این خبر و اطلاعات جدید پیرامون اون توضیح بیشتری بدی؟ یه سوالیم در مورد بندر در حال احداث فارس داشتم.احداث این بندر در چه مرحله ای هست؟و بکجا رسیده؟

 117. متاسفانه در روزهای اخیر خبرهای ناگواری از آتش سوزی در مراتع و جنگلهای استانمان می شنویم که نگران کننده است. از چهارشنبه جنگلهای پاسارگاد و از امروز جنگلهای کوه بمو و مراتع دشت ارژن دچار آتش سوزی شده است

 118. بالگردی که نیامد؛ حیواناتی که سوختند

  پاسارگاد سوخت چون فارس بالگرد ندارد
  شیراز- جنگل‌های فارس مردند، جزغاله شدند، سوختند، چون فارس بالگرد اطفای حریق ندارد، چون در زمان بحران مدیریتی وجود ندارد.

 119. محور شیراز-جهرم در آستانه بزرگراه شدن است
  نماینده جهرم در مجلس شورای اسلامی از آسفالت باند دوم بزرگراه جهرم شیراز خبر داد.
  به نقل از باشگاه خبرنگاران:رضایی ادامه داد: این عملیات از کیلومتر ۹۰ این محور از سمت شیراز آغاز شده است و تلاش داریم تا یک ماه آینده این عملیات به پایان برسد.
  وی بیان کرد: این باند با ۵ میلیارد ریال اعتبار آسفالت می شود.
  نماینده جهرم درمجلس شورای اسلامی گفت: با اضافه شدن این قسمت به بزرگراه جهرم شیراز ۱۳۰ کیلومتر از این محور به بزرگراه تبدیل می شود و ۳۵ کیلومتر باقی مانده تا پایان امسال نیز به پایان می رسد.

 120. بافت تاریخی شیراز توسط تیم ایتالیایی احیا می‌شود

  عضو هیئت مدیره شرکت عمران و بهسازی کشور گفت: بافت تاریخی شیراز که ۳۶۰ هکتار است توسط تیم ایتالیایی احیاء می‌شود.

  به نقل از روابط عمومی اداره کل راه و شهرسازی استان فارس، هوشنگ عشایری در جلسه‌ای که به منظور هماهنگی بیشتر بین گروه مشاورین و طراحان باز زنده‌سازی بافت تاریخی شیراز و دستگاه‌ها و ارگان‌های مربوطه برگزار شد اظهار داشت: بافت تاریخی شیراز هویت این شهر است و باید بازآفرینی شود تا ساکنان آن این محله‌ها را ترک نکنند و آثار تاریخی و هویت شیراز حفظ شود.

  وی درباره روند اجرای طرح افزود: بازدیدهای میدانی آغاز شدده و تیم ایتالیایی‌ها با همکاری یک تیم ایرانی مشغول جمع‌آوری داده‌ها و اطلاعات اولیه محیطی هستند و ادامه و تصریح کار نیاز به همکاری بیشتر شهرداری و ارگان‌های مربوطه است.

  عشایری اجرای این پروژه برای شهر تاریخی شیراز را یک فرصت بسیار خوب دانست و عنوان کرد: مسئولان و دست‌اندرکاران مدیریت شهری شیراز باید از فرصتی که توسط وزارت راه و شهرسازی و پژوهشگاه میراث فرهنگی کشور فراهم شده و تجارب تیم ایتالیایی‌ها که سابقه و تجارب خوبی در باز زنده‌سازی بافت‌های تاریخی کشورهای دیگر دارند استفاده کنند و در جهت انجام و تهیه این طرح نهایت همکاری را با این گروه داشته باشند.

  وی گفت: کارهای بسیار خوبی برای احیای بافت تاریخی شیراز شروع شده و در این پروژه سعی شده با رهنمودهای مقام عالی وزارت راه و شهرسازی از تجارب خوب مشاورین خارج از کشور و با هماهنگی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری کشور بهویژه از گروه ایتالیایی‌ها که قبلاً سوابق کاری و مطالعاتی در بافت فرسوده تاریخی دارند استفاده شود.

 121. ورود تجهیزات تولید فیلم حرفه ای به فارس

  اولین مجموعه تجهیزات حرکتی تولید فیلم حرفه ای با حمایت انجمن سینمای جوانان ایران وارد استان فارس شد.
  رئیس انجمن سینمای جوانان استان فارس گفت: این تجهیزات با هدف حمایت از فیلمسازان حرفه ای استان و بالا بردن سطح کیفی تولیدات انجمن سینمای جوانان در اختیار فیلمسازان قرار می گیرد .
  علیرضا توکل با بیان این که دومین مجموعه تجهیزات شامل ابزار نورپردازی در آینده نزدیک وارد انجمن خواهد شد افزود : در چند ماه گذشته ۵ فیلم کوتاه حرفه ای تصویب که اکنون در مراحل تولید، پیش تولید و انعقاد قرارداد است و پیش بینی می شود تا یک ماه آینده بیش از ۱۰ فیلم در انجمن سینمای جوانان به قرارداد قطعی برسند و مراحل تولید را انجام دهند.
  توکل از برگزاری ۵ کارگاه فیلمسازی در امسال خبر داد که با حضور سینماگران مطرح کشور برگزار می شود و افزود: کانون عکس انجمن سینمای جوانان فارس در حال شکل گیری است.

 122. در صفحه ۴ روزنامه افسانه امروز مورخ ۲۲ خرداد مصاحبه ای با مدیر کل فرودگاه های فارس کرده و خبر از پیشرفت ۳۰ درصدی مراحل ساخت بزرگترین ترمینال پروازهای خارجی در فرودگاه شیراز داده است!

 123. عضو شورای شیراز تاکید کرد:
  لزوم اجرای پروژه برج تاریخ ایران در شیراز

  http://fars.isna.ir/Default.aspx?NSID=5&SSLID=46&NID=39381

  • من که چشمم آب نمیخوره این پروژه ساخته بشه.آقای معین و رجبی هم بنظر میاد با توجه به علاقه ی زیاد آقای معمارضیا به اجرای این پروژه و ناکام موندن ایشون در این امر،خواستن یه حرفی توی جلسه زده باشند.
   امین جان خبر داری این پروژه رو اگه، تکرار میکنم اگه بخواد ساخته بشه شهرداری خواهد ساخت یا طبق معمول سرمایه گذار؟و همچنین پیشبینی شما برای ساخت این پروژه ی فاخر و زیبا که یک المان بی همتا خواهد بود چیست؟آیا امیدی به کلنگزنی اون تا پایان امسال یا سال دیگه هست؟

 124. عضو هیئت امنای مسجد نصیرالملک شیراز:
  مسجد تاریخی نصیرالملک شیراز به دوربین مداربسته مجهز می‌شود‌
  این بنا به دستور میرزا حسن علی ملقب به نصیرالملک که یکی از بزرگان سلسله قاجار بوده ساخته شده. معماری آن کار محمد حسن معمار بوده است. مدت ساخت آن حدود ۱۲ سال و از سال ۱۲۹۳ تا ۱۳۰۵ خورشیدی به طول انجامیده است.
  عضو هیئت امنای مسجد تاریخی نصیرالملک شیراز از تجهیز این مسجد به دوربین مداربسته به منظور جلوگیری از سرقت از این مسجد خبرداد.

  حجت‌الاسلام سیّد نورالدین صمدانی بعد از ظهر امروز در حاشیه آیین رونمایی از طرح یاوران واقفان خیراندیش در جمع خبرنگاران از تجهیز مسجد نصیرالملک شیراز به دوربین مداربسته برای جلوگیری از سرقت اموال این مسجد تاریخی خبر داد و اظهار داشت: قرارداد خرید دوربین‌ها منعقد و امروز مبلغ ۴۵۰ میلیون ریال بابت پیش‌پرداخت خرید دوربین‌ها هزینه شده است.

  وی به سرقتی که چندی پیش از این مسجد شد و تعدادی از کاشی‌های آن به سرقت رفت اشاره کرد و افزود: برای فضای بیرونی مسجد که در دسترس همگان و در مسیر عمومی است حریم ایجاد می‌شود.

  رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه یک شیراز با بیان اینکه حراست و نگهداری این مسجد به دلیل اینکه موقوفه نصیرالملک است بر عهده این ناحیه قرار دارد خاطرنشان کرد: این دوربین‌های مداربسته اطراف مسجد، محراب، صحن داخلی و تمام نقاط مسجد نصب می‌شود.

  صمدانی همچنین از انعقاد قرارداد با شرکت خدمات انتظامی خبرداد و تصریح کرد: به منظور حفاظت هر چه بهتر و بیشتر از این مسجد تاریخی، باشکوه و خاص یک نفر نیروی انسانی شب‌ها به نگهبانی از مسجد می‌پردازد.

  وی با بیان اینکه تعدادی کاشی مشابه همان کاشی‌هایی که از مسجد به سرقت رفته است پیدا کردیم که مراحل آماده‌سازی آن در حال پیگیری است عنوان کرد: کارهای مربوط به نصب این کاشی‌ها بر عهده میراث فرهنگی است و هماهنگی‌های لازم در این زمینه صورت گرفته است.

  عضو هیئت امنای مسجد نصیرالملک شیراز با تأکید بر اینکه برای جلوگیری از تعرض به حریم مسجد با هماهنگی میراث فرهنگی استان اطراف مسجد حصارکشی و تمامی محوطه‌ای که در دسترس عموم است با شیشه‌های مخصوص پوشانده می‌شود بیان کرد: حفظ و صیانت از موقوفات به ویژه موقوفات تاریخی برای ما از اهمیت خاصی برخوردار است.

 125. سرمایه گذاران خارجی برای احداث بیش از یک هزار تخت بیمارستانی در فارس اعلام آمادگی کردند

  شیراز- ایرنا- رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: سرمایه گذاران خارجی شامل دو شرکت هیوندای و دوو (Daewoo) کشور کره جنوبی برای احداث یک هزار و ۳۰۰ تخت بیمارستانی در فارس اعلام آمادگی کرده و ۸۵ درصد سرمایه گذاری در این زمینه را متقبل شدند.
  http://www.irna.ir/fars/fa/News/82110040/

 126. کاپیتان تیم ملی اسکیت به هنگام تمرین در بلوار چمران شیراز تصادف کرد

  شیراز- ایرنا- کاپیتان شیرازی تیم ملی اسکیت جوانان ایران به هنگام تمرین در بلوار چمران شیراز با یک خودرو تصادف کرد و راهی بیمارستان شهید چمران شد.
  http://www.irna.ir/fars/fa/News/82110001/

 127. سینماهای مجتمع دانشنامه حداکثر تا دو ماه اینده افتتاح خواهند شد . این مجتمع در قسمت فرهنگی شامل دو سالن سینمای vip چهل نفره و یک سالن سینمای اصلی با ظرفیت ۲۵۰ نفر میباشد . این مجتمع سالن امفی تاتر و سالن کتابخانه هم دارد .

 128. – پروژه برج «تاریخ ایران» پس از فوت طراح در شورای شهر شیراز تصویب شد.

  به گزارش خبرنگار مهر، عصر دوشنبه در صحن علنی شورای شهر شیراز دستورکاری مطرح شد که شامل پارک چمران جنوبی، مینیاتوری و برج تاریخی است.

  این طرح دو شورا را به خود دید تا اینکه امروز در جلسه شماره ۱۶۳ پس از فوت طراح به تصویب رسید.

  این پروژه شامل برج تاریخی، پارک مینیاتوری و فضای سبز است که برای اولین بار در شورای سوم شهر شیراز ارائه شده بود.

  اما طرح اولیه و جانمایی این پروژه برای ساخت در بلوار چمران بود که امروز ساخت این پروژه با طراحی مرحوم «کاظم معمارضیا» به بام شیراز منتقل شد.

 129. «پاک فطرت» شهردار شیراز می ماند/ خرید تیم لیگ برتری فوتبال
  عضو شورای شهر شیراز گفت: «پاک فطرت» شهردار شیراز می ماند و شایعات دلیل بر برکناری او نخواهد شد.
  http://www.mehrnews.com/news/3685011/پاک-فطرت-شهردار-شیراز-می-ماند-خرید-تیم-لیگ-برتری-فوتبال

 130. رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر شیراز عنوان کرد

  قتل‌عام ۲ هکتار از باغات گروه یک در شیراز
  خبرگزاری فارس: قتل‌عام ۲ هکتار از باغات گروه یک در شیراز

  رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر شیراز گفت: تخریب دو هکتار از باغات کیفی گروه یک در شیراز نوعی جنایت و قتل‌عام درختان است.
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950324001343

 131. شهردار شیراز:

  استفاده از تراموا در مطالعات حمل‌ونقل شیراز بررسی شود
  خبرگزاری فارس: استفاده از تراموا در مطالعات حمل‌ونقل شیراز بررسی شود

  شهردار شیراز گفت: با توجه به گردشگرپذیر بودن شیراز لازم است در مطالعات جامع حل و نقل این شهر استفاده از خطوط تراموا در نظر گرفته شود.
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950324001268

 132. طرح ریلی ترانوا در شیراز اجرایی شود/تخریب دو هکتار از باغ‌های سرسبز قصردشت .
  ماندگار شدن شهردار شیراز تا پایان عمر شورای شهر، خرید هواپیماهای آتش نشان توسط شهرداری به همراه اعلام تخریب دو هکتار از باغ‌های سر سبز قصرالدشت از موضوع‌های مهم مطرح شده جلسه امروز شورای شهر شیراز بود.

  عضو شورای اسلامی شهر شیراز بعد از ظهر امروز در یکصد و شصت و سومین جلسه علنی شورای شهر شیراز با بیان اینکه ثبات مدیریت، پیامد کارآمدی به دنبال دارد اظهار داشت: شورای چهارم شیراز، با وحدت، همدلی، همزبانی و همراهی علی رغم داشتن نقد و انتقاد و پیگیری روند اصلاحات در حوزه شهرداری شعار ثبات در مدیریت را در عمل به نمایش گذاشته و نشانه‌اش آن خواهد بود که شهردار سخت‌کوش شیراز تا پایان عمر شورای چهارم، شهردار شیراز می‌ماند و حواشی و شایعات هم نمی‌تواند اثری بر این تصمیم معقول و منطقی گذارد.

  محمدرضا هاجری افزود: شورا وشهرداری مفتخر است در پرتو فعالیت جهادی تا پایان سال پروژه‌های بزرگ کوهسار مهدی ، پل کابلی ولی‌عصر(عج) و باغ موزه دفاع مقدس، خط یک قطار شهری از میدان الله تا نمازی، زیر گذر و روز گذر بلوار تخت جمشید، میدان معلم و بوستان ۵۷۰ هکتاری حسینی الهاشمی را تقدیم شهروندان فهیم و با صفای شیراز کند تا نتیجه و ثمره اعتماد و اطمینان به شورای چهارم را در یاد و خاطرات ماندگار خود نگه دارند.

  وی همچنین با اشاره به حمایت همه جانبه از ورزش و توسعه زیر ساخت‌های مناسب آن در شهر شیراز بیان کرد: ورزش پرطرفدار فوتبال و فوتسال مظلوم واقع شده و شورا و شهرداری می‌تواندبا خریدیک تیم لیگ برتری و انتقال آن به شیراز ورزش پرطرفدار را از مظلومیت بیرون آورد.

  هاجری گفت: حمایت جدی از دیگر رشته‌های ورزشی محبوب و پر طرفدار همچون کشتی،باستانی، همگانی، محلی، جانبازان و معلولین، تیراندازی، بانوان، والیبال و امثالهم باید در دستور کار قرار گیرد.

  رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز افزود: چنانچه به اندازه ساخت یک زیر گذر و رو گذر در حوزه تقویت و گسترش و بسترسازی ورزش هزینه کنیم، به خطا نرفته بلکه بر مبنای نیازهای واقعی جوانان و منطبق با مطالبات و توقعات آنها گام برداشته‌ایم.

  وی به موضوع ساخت سریال احمدبن موسی(ع) و بازسازی کامل آرامستان دارلسلام اشاره کرد و گفت: شورا و شهرداری بارها و طی برگزاری جلسات متعدد اعلام آمادگی کرده تادر ساخت سریال تاریخی حضرت احمد بن موسی (ع) بازسازی و احیای کامل آرامستان داراسلام، ساخت پردیس سینمایی و مشارکت جدی در اینگونه طرح‌ها وارد شود و بازهم اعلام آمادگی می‌کنیم.

  هاجری با اشاره به اینکه باید بررسی کرد مشکل از کجاست که به درب بسته می‌خورد خاطرنشان کرد: از رئیس شورای فرهنگی عمومی استان فارس درخواست می‌کنم در همین سه مورد جلسه بازخواهی و دادخواهی برگزار کنند تا مشخص شود مشکلات و موانع از ناحیه کدام نهاد است.

  عضو شورای اسلامی شهر شیراز همچنین با اشاره به سوختن ۸ میلیارد تومانی میوه و تره بار در انبار شهرک صنعتی شیراز و خسارت ۲ میلیارد تومانی به تأسیسات این انبار و آتش‌سوزی بزرگ جنگل‌های پاسارگاد گفت: شهرداری به عنوان رکن ستاد بحران نسبت به خرید حداقل ۳ بالگرد و هواپیمای کوچک آتش نشان اقدام تا بتواند با تجهیزات کامل امنیت وآسایش خیال شهروندان را مهیا کند.

  تخریب دو هکتار از باغ‌های سرسبز قصرالدشت شیراز

  در این نشست غلامعلی ترابی عضو دیگر شورای اسلامی شهر شیراز نیز با اشاره به بررسی‌های صورت گرفته از آخرین وضعیت باغ‌های قصرالدشت اظهار داشت: حدود دو هکتار از باغ‌های سر سبز گروه یک قصرالدشت به دلیل معلوم و نا معلوم توسط عده‌ای تخریب شده است.

  وی افزود: در بررسی‌ها و بازدیدهای میدانی و همچنین عکس‌های هوایی گواه این مدعا است که در سه سال گذشته این باغ‌های سرسبز و انبوه که درحاشیه چمران بوده و شهرداری به صورت قهری و توافقی بر اساس مصوبه شورای‌عالی معماری و شهرسازی ایران اقدام به تملک قسمتی از آن کرده و درحال تملک مابقی آن جهت تبدیل شدن به یک فضای سبز عمومی است توسط گروهی از خدا بی خبر و با ماشین‌های سنگین تخریب هرگونه از آثار فضای سبز به محل‌های دیگر منتقل شده است.

  این عضو شورای اسلامی شهر خاطرنشان کرد: بر اساس تحقیقات صورت گرفته توسط مراکز علمی معتر جهانی، ارزش زیست محیطی و هزینه‌های کاشت و نگهداری هر درخت تنومند حدود ۲۰۰ هزار دلار است که با احتساب هر هکتار بیش از ۴۰۰ درخت تخریب شده خسارات وارده به محیط زیست شهری شیراز بالغ بر ۶۰۰ میلیارد تومان است .

  ترابی خاطرنشان کرد: از همه دستگاه‌های نظارتی، قضایی و امنیتی و سازمان بازرسی و استانداری فارس و سازمان حفاظت محیط زیست و همه تشکل‌های مردمی حامی محیط زیست تقاضا داریم که علاوه بر پیگیری این موضوع تا مشخص شدن عامل واقعی و پشت پرده این جنایت هولناک موضوع را دنبال کرده و با مجازات عاملان آن و جبران خسارات وارده مردم فهیم و دوستدار محیط زیست شیراز را مطلع نمایند تا درس عبرتی برای سایرین باشد.

  طرح ریلی ترانوا در شیراز اجرایی شود

  در این نشست شهردار شیراز نیز خواستار اجرای طرح ریلی ترانوا در این شهر به عنوان یک طرح با خطوط سبک ریلی شد.

  علیرضا پاک‌فطرت با ارائه گزارشی از سفر کاری خود به همراه تعدادی از معاونان شهرداری به کشور اتریش و چک اظهار داشت: یکی از طرح‌های موفق در شهر چک اجرای ترانوا بوده که در این زمینه اجرای آن در شیراز ضروری است.

  وی بیان کرد: اجرای طرح ترانوا بسیار ارزان و مقروم به صرفه است که با توجه به توریستی بودن این شهر اجرای آن می‌تواند در شهر تاثیرهای مثبتی به دنبال داشته باشد و امید است امسال حداقل مطالعات آن آغاز شود.

 133. امین جان یه سوال در مورد پردیس تاریخ ایران قبلا پرسیدم پاسخ ندادید اگه ممکنه با توجه به تصویب دوباره ی ساخت این برج در روز دوشنبه دوباره سوال رو تکرار میکنم که ممنون میشم پاسخ بدی: این برج توسط شهرداری ساخته میشه یا سرمایه گذار بخش خصوصی؟ اگه توسط شهرداری ساخته میشه آیا امکان داره امسال شروع بساختش کنند؟ و اگه توسط سرمایه گذار ساخته میشه آیا سرمایه گذارش پیدا شده یا نه؟

 134. پردیس مینیاتوری تاریخ ایران در شیراز اجرا می‌شود

  اعضای شورای اسلامی شهر شیراز با طراحی و ساخت پردیس مینیاتوری به عنوان برج تاریخ ایران موافقت کردند.

  طراح پردیس مینیاتوری تاریخ ایران مرحوم دکتر کاظم معمارضیا رئیس اسبق کمیسیون معماری نظام مهندسی استان فارس و از فرهیختگان معماری کشور است که در ۱۹ خردادماه امسال دارفانی را وداع گفت.

  عصر امروز پس از درگذشت مرحوم معمارضیا اعضای شورای چهارم شورای اسلامی شهر شیراز، به پاس تکریم این استاد فرهیخته معماری، طرحی را که وی در سال ۹۰ برای اجرا در بلوار شهیدچمران به شورای سوم شیراز داده بود امروز در جلسه شورای چهارم به تصویب رساندند تا در بام شیراز اجرایی و در آن نیز یادمانی از استاد معمار ضیا نیز نصب شود.

  براساس این گزارش، برج تاریخ ایران ۴۵ هکتار است که در آن تاریخ این کشور قبل از دوران اسلام تا صفویه و صفویه تا دوران معاصر طراحی شده است.

  این مجموعه شامل سه بخش پارک تاریخی، خدماتی برای ایجاد سرمایه‌گذاری و بخش وسط پارک به صورت تاریخی با ورودی‌های مستقل است که پردیس اصلی این مجموعه شامل ۱۲ طبقه به صورت مینیاتوری طراحی شده که در هفت طبقه آن به معرفی دوره پیش از تاریخ، ایلامی و ماد، هخامنشی، اشکانی، سلوکی، پارتی‌ها، ساسانی، ظهور اسلام تا صفویه و صفویه تا زمان معاصر پرداخته می‌شود.

  در این برج ۱۱۰ متری آثار مختلفی از ایران به نمایش در خواهد آمد که بازدید کنندگان می‌توانند به راحتی با استفاده از آسانسور و یا مسیرهایی با شیب ملایم از تمام طبقات آن بازدید کنند.

  در طراحی باغات این مجموعه نیز از طرح قالی باغی استفاده شده و در آن انواع باغ‌ها با معماری‌های مختلف دیده شده که بخشی از این باغات نیز به مرکز تفریحی اختصاص داده شده است.

 135. دکتر بهرام پارسایی نماینده شیراز: معضل اشتغال را با سیاسی کاری نمی توان حل کرد
  تهران – ایرنا – نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی گفت: با سیاسی کاری نمی توان معضل اشتغال را حل کرد و به دغدغه رهبر معظم انقلاب پرداخت.
  به گزارش ایرنا از خانه ملت، بهرام پارسایی در نشست علنی روز دوشنبه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار داشت: آیا پیام رهبر فرزانه مان را که از بیکاری جوانان اظهار شرمندگی کردند شنیدید؟ آیا راه حل مشکلات اشتغال، تولید و صنعت که بیشتر آن در کمیسیون صنایع و معادن رقم می خورد با سیاسی کاری و لابی گری قابل حل است یا سپردن کار به کاردان؟
  وی با بیان اینکه بگذارید به دور از سیاسی کاری و اغراض سیاسی مردم طعم آرامش و رونق را بچشند، تاکید کرد: بگذارید با کارهای تخصصی در ایجاد اشتغال اثرگذار باشیم و گرد یاس و افسردگی را از چهره خانوده ها و جوانان بزداییم.
  نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی همچنین با انتقاد از اینکه وضعیت بحرانی خشکسالی و بیابانی ما کمتر از بحران امنیتی و دشمنان خارجی مانند داعش نیست، ادامه داد: امیدواریم رئیس جمهوری این موارد را مد نظر قرار داده و نسبت به رفع آنها اقدام کند.
  وی در عین حال گفت: حوزه انتخابیه شیراز با وجود داشتن صنایع الکترونیکی شیراز، صنایع آی.تی و آی.تی.آی، پتروشیمی و پالایشگاه و همچنین با وجودی که شهرک صنعتی بزرگ شیراز با دو هزار واحد صنعتی از قطب های صنعتی کشور است اما با هزاران مشکل عدیده روبرو است.
  پارسایی با انتقاد از روند انتخاب اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: دیروز در انتخاب اعضای کمیسیون صنایع و معادن و دیگر کمیسیون ها اتفاقات نگران کننده ای رخ داد و آیین نامه تنها چیزی بود که در آنجا جایگاهی نداشت؛ نمایندگان دارای دو دوره سابقه در این کمیسیون با وجود تحصیلات مهندسی مرتبط با صنایع رد شدند و از سوی دیگر نمایندگانی که می توانستند به عنوان مثال در کمیسیون های فرهنگی موثر باشند به عضویت این کمیسیون درآمدند.
  نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی افزود: دکترای انرژی از ورود به کمیسیون انرژی باز ماند؛ این موضوع که روسای محترم شعب تجربه و تخصص آیین نامه را مدنظر نداشتند چه کسی باید پاسخگو باشد؟ مگر همین چند روز پیش ما سوگند یاد نکردیم که امانت و تقوا را رعایت کنیم؟ آیا حق انتخاب اعضای کمیسیون به شما روسای شعب واگذاری یک امانت نبود؟ قرار است سیاست های بخش صنایع و معادن در کمیسیون مربوطه بررسی و بحث گردد.
  این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: فردی که علم و تجربه کافی در حوزه صنعت ندارد مشکل صنعت را می داند یا فردی که با پوست، گوشت و استخوان خود این دردها را کشیده و چشیده است؟
  پارسایی همچنین با یادآوری حضور باشکوه مردم در انتخابات اسفند ۹۴، افزود: این مشارکت باشکوه برای ایجاد تغییرات در وضعیت اقتصادی کشور رقم خورده است.
  این نماینده مردم در مجلس دهم، خطاب به مردم حوزه انتخابیه و تمامی مردم کشور گفت: من نیامده ام که فقط یک کرسی را در مجلس اشغال و نظاره گر باشم بر سوگندی که خورده ام استوار هستم و هر جایی که حق کشی و بی عدالتی ببینیم ساکت نخواهم نشست.
  وی با درخواستی از رئیس جمهور خطاب به وی اظهار داشت: با آنکه می دانیم وارث دولتی با صدها مشکل اقتصادی هستید و نفت در دولت شما به زیر ۳۰ دلار رسید اما با درایتی که در شما سراغ داریم امیدوار هستیم نسبت به رفع مشکلات استان فارس قبل از پایان کار دولت یازدهم و به امید خدا قبل از انتخاب جنابعالی برای دوره دوم حل شود.
  نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با تشریح مشکلات حوزه انتخابیه خود، بر ضرورت رفع این مشکلات از سوی رئیس جمهور تاکید کرد و گفت: رفع مشکل ورزشگاه ۵۰ هزار نفری میان رود بسیار لازم است زیرا بیم آن می رود که تبدیل به آثار میراثی و فرهنگی گردد البته مشکلات زیست محیطی در حوزه انتخابیه اینجانب به حدی است که منابع ملی و طبیعی در آتش می سوزد ولی حتی یک بالگرد برای اطفای حریق در دسترس نداریم.

 136. تبدیل دروازه قرآن شیراز به موزه قرآنی منوط به صدور مجوز میراث فرهنگی است

  رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز با اشاره به تصویب شورای شهر برای تبدیل دروازه قرآن شیراز به موزه قرآنی گفت: شروع این پروژه منوط به صدور مجوز از میراث فرهنگی استان فارس است.

  محمدرضا هاجری با اشاره به اینکه طرح شورای شهر شیراز برای تبدیل دروازه قرآن به موزه قرآنی شامل مرمت و بازسازی این بنا نیز می‌شود، اظهار داشت: این طرح از سوی شورای شهر تصویب شده و شروع کار منوط به صدور مجوز از سوی میراث فرهنگی است.

  وی با بیان اینکه بیش از ۳۰ میلیارد ریال برای فعالیت‌های قرآنی در نظر گرفته شده است، گفت: بودجه اجرای این طرح از ردیف بودجه فعالیت‌های قرآنی تامین می‌شود و مشکلی برای تامین بودجه وجود ندارد.

  رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز افزود: در طرح مذکور فضاهای داخلی بنا قرار است محلی برای نگهداری نفایس قرآنی یا نمایش فعالیت‌های قرآنی نظیر خوشنویسی شود.

  هاجری با اشاره به توانمندی‌های قرآنی استان فارس به ویژه در شهرستان‌های نظیر ارسنجان و استهبان خاطرنشان کرد: می‌توان از طریق این فضا و به صورت دیجیتال فعالیت‌های قرآنی شهرستان‌ها را نیز بازتاب داد.

  وی درباره قرآن ۱۷ منی این بنا که در حال حاضر در موزه پارس نگهداری می‌شود، تصریح کرد: بنا نیست که این قرآن قدیمی و نفیس به بنا منتقل شود بلکه تنها شبیه‌سازی می‌شود تا فضای معنوی قرآن دوباره به این بنا بازگردد.

  در ۲۱ اردیبهشت ماه ۹۵ طرح تبدیل دروازه قرآن شیراز به موزه و مرمت این بنا پس از ۵ ماه کش و قوس در صحن علنی شورای شهر شیراز به تصویب رسید.

 137. گزارش مبسوط روزنامه خبر از پروژه های فرودگاه شیراز
  تبدیل فرودگاه شیراز به دومین پایگاه پروازهای بین المللی ایران
  http://www.khabarads.ir/jonoob/Jshau.php?View=32-95.3.25-www.khabarAds.com.jpg

 138. در جلسه شورای اداری لامرد مطرح شد

  خدمات‌رسانی دستگاه‌های اجرایی لامرد به روستاهای الحاق شده به فارس
  خبرگزاری فارس: خدمات‌رسانی دستگاه‌های اجرایی لامرد به روستاهای الحاق شده به فارس

  فرماندار لامرد با اشاره به اجرایی شدن الحاق فارس به خلیج‌فارس گفت: ما مجری قانون و مصوبات دولت هستیم و بر اساس قانون کارمان را انجام می‌دهیم.
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950325001030

 139. رئیس اداره تعاون لامرد خبر داد

  احداث بازارچه مرزی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر لامرد
  خبرگزاری فارس: احداث بازارچه مرزی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر لامرد

  رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی لامرد گفت: با توجه به اجرایی شدن الحاق فارس به خلیج‌فارس، احداث بازارچه مرزی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی‌بر لامرد تصویب شده است.
  http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13950325001457

 140. امیرم خبری از پروژه های برج ملل که قرار بود بروی ایستگاه احسان ساخته بشه برجی که قرار بود نزدیک ایستگاه پل معالی اباد ساخته بشه
  وهمچنین برجی کع بروی ایستگاه نمازی و برج هایب دقولوی زند داری البته زیاد نمیخوام توضیح بدی چون بدخواهان شیراز در کمین هستن فقط در حد اینکه هنوز پا برجا هستن این پروژه ها

 141. برجهای ایستگاههای احسان و معالی اباد و نمازی ساخت اون قطعی هست و شهرداری منتظر سرمایه گذار هست .
  برجهای دوقلوی زند قطعیت ان هنوز معلوم نیست .

 142. طراحی باغ سالمندان و محور تاریخی زندیه در شیراز
  مدیر طراحی شهرداری شیراز با اشاره به طراحی برخی از پروژه های عمرانی شهر شیراز گفت: سال گذشته طراحی ۷۵ پروژه به این مدیریت ارجاع شد و در واقع این مدیریت نقش کلیدی و تعیین کننده ای در روند بررسی و تصویب طراحی پروژه های شهری دارد.
  به نقل از خبرجنوب:مصلی نژاد گفت: یکی از پروژه هایی که توسط این مدیریت در حال طراحی است پروژه محور کریمخان زند است که با توجه به سابقه تاریخی این محور تمامی تلاش خود را به کار می بندیم تا بدنه سازی، مبلمان شهری، پیاده رو و فضای سبز آن به گونه ای باشد که شاهد یک هماهنگی بصری میان تمامی ارکان تشکیل دهنده این مسیر باشیم و این محل بار دیگر به یک جاذبه گردشگری تبدیل شود البته این نکته را باید مدنظر قرار دهیم که ساماندهی محورهای گردشگری و تاریخی شهر نیاز به هزینه دارد.

  وی از مطالعه و طراحی محورهای عرفان و سیبویه خبر داد و گفت: یکی دیگر از پروژه های مدنظر ما در سال جاری طراحی ۱۰ مسجد در ۱۰ منطقه شهرداری است که طرح های مطالعاتی خاص در این زمینه در نظر گرفته شده است.

  وی از طراحی اولین باغ سالمندان شیراز خبر داد و افزود: این باغ که در بولوار فرهنگ شهر قرار دارد هم اکنون مراحل نهایی ساخت خود را طی می کند و تا چندی دیگر نیز به بهره برداری می رسد.

 143. در دیدار مدیرکل صدا و سیمای مرکز فارس با آیت‌الله دستغیب مطرح شد

  ساخت سریال حضرت احمد بن موسی (ع) عملیاتی شد/ رایزنی با داوود میرباقری برای کارگردانی
  http://www.tasnimnews.com/fa/news/1395/03/27/1106493/%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D9%84-%D8%AD%D8%B6%D8%B1%D8%AA-%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF-%D8%A8%D9%86-%D9%85%D9%88%D8%B3%DB%8C-%D8%B9-%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA%DB%8C-%D8%B4%D8%AF-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B2%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%AF%D8%A7%D9%88%D9%88%D8%AF-%D9%85%DB%8C%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D9%82%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D9%86%DB%8C
  ای کاش راجع به شخصستهای ادبی، فرهنگی و تاریخی استان هم سریال ساخته می شد!

 144. فرماندار لامرد در گفت و گو با ایلنا مطرح کرد:

  برای اجرای قانون و خدمت‌رسانی به مردم از کسی اجازه نمی‌گیریم/ هیچ دستوری مبنی بر توقف مصوبه قانونی دولت وجود ندارد
  فرماندار لامرد در خصوص حواشی به وجود آمده در بازدید برخی مسئولان این شهرستان در روستاهای الحاقی گفت: حوادث اخیر را از طریق دستگاه قضایی و نهادهای مربوطه پیگیری خواهیم کرد.

  عبدالرضا منصوری فرماندار لامرد در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با اشاره به قانونی بودن مصوبه الحاق مناطقی از استان هرمزگان به استان فارس گفت: اتصال استان فارس به خلیج فارس از مصوبات شورای عالی امنیت ملی است که در هیات وزیران تصویب شده و با ابلاغ معاون اول محترم ریاست جمهور جناب آقای جهانگیری به وزارت کشور نیز این مصوبه جنبه اجرایی پیدا کرده است.
  http://www.ilna.ir/بخش-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%87%D8%A7-15/381581-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86-%D8%AE%D8%AF%D9%85%D8%AA-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%DA%A9%D8%B3%DB%8C-%D8%A7%D8%AC%D8%A7%D8%B2%D9%87-%D9%86%D9%85%DB%8C-%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C%D9%85-%D9%87%DB%8C%DA%86-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%A8%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D8%AA%D9%88%D9%82%D9%81-%D9%85%D8%B5%D9%88%D8%A8%D9%87-%D9%82%D8%A7%D9%86%D9%88%D9%86%DB%8C-%D8%AF%D9%88%D9%84%D8%AA-%D9%88%D8%AC%D9%88%D8%AF-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF

 145. با تصویب شورای اسلامی شهر شیراز
  احداث برج تاریخ ایران در بام شیراز:
  بر اساس این مصوبه طرح این مجموعه پس از تکمیل نقشه های مربوطه ظرف مدت سه ماه آینده وارد فاز اجرایی می شود.
  http://www.shorashiraz.ir/fa/PostShow.aspx?i=705

 146. امیر آقا شما بودی گفتی متروی شیراز تا پایان خرداد فاصله ی زمانیش میشه ۱۵ دقیقه؟ اگه جوابتون مثبته چرا الآن این اتفاق نیفتاده؟من از دوستان بویژه امیر و امین عزیز سوال دارم که چه زمانی فاصله ی زمانی حضور قطار ها در ایستگاه کاهش پیدا میکنه؟وآیا رام جدید قطار شهری برای شیراز خریداری شده؟و چه زمانی میرسه؟

 147. این سایت شده کپی پیست اخبار گوناگون و طولانی..فکرمیکنم درعصرارتباطات که دسترسی به اینترنت خیلی راحت تر ازقبل شده اکثر بازدیدکنندگان سایت خودشون انواع اقسام خبرگزاریها و کانالهای خبری رو میشناسن وراههای دسترسی به اخبار میدونن چه بسا زودتر از خیلیها از اخبار مطلع میشن..لااقل دوستان لطف کنن فقط لینک خبر بزارن یااینکه مدیرسایت بخش اخبار به سایت اضافه کنه..

 148. امین جان جسارتا یه مقدار دیر پیاما تایید میشن اگه ممکنه یه مقدار بیشتری به این موضوع توجه کن.با تشکر

 149. شهر راز جان
  احتمال زیاد بعد از ماه رمضان فاصله زمانی به ۱۵ دقیقه کاهش می یابد .

 150. در روزهای اخیر تحرکات گسترده از سوی مسئولان استان هرمزگان به صورت برگزاری میتینگ در شهرهای مختلف و سفر مسئولین به شهرستان گاوبندی جهت لغو مصوبه قانونی الحاق فارس به خایج فارس در حال انجام است از جمله برگزاری متینگ بزرگ دیروز در تالار شهید آوینی بندرعباس که خود شاهد حضور جمعیت زیادی از مردم و مسئولین استان هرمزگان در آنجا بودم ولی متاسفانه در استان خودمان هیچ حرکتی در راستای حمایت قاطع از این مصوبه و رایزنی با مسئولین بلندپایه نظان جهت ساکت کردن اعتراضات در استان هرمزگان نیستیم. نگرانی بنده از خطر لغو این مصوبه قانونی و بی کلاه ماندن سر مردم نجیب استان فارس هستم. چرا که در ازای از دست دادن بخش وسیعی از اراضی مرغوب معدنی و حاصلخیز که دارای معادن غنی آهن و منابع فراوان آب بود مصوبه الحاق فارس به خلیج فارس مطرح شده است. متاسفانه مسئولین و مردم فارس بیش از اندازه خویشتن دار و نجیب هستند.

  • من از امین عزیز بابت زحماتی که در امر تهیه ی گزارش از وقایع شیراز میکشه سپاسگزارم.
   نظر به اینکه بازار اخبار اتصال فارس به خلیج فارس داغه از حضرت عالی تقاضا داریم لطف کنی و یه گزارش حضوری از سخنان استاندار ویا معاون امنیتی استانداری فارس در این خصوص تهیه کنی! با توجه به اینکه در خبرگزاری های مختلف حرف های متفاوتی زده میشه برای ما اصلا روشن نیست که فارس به دریا متصل شده یا نه!
   لذا با توجه به اینکه ما اعتماد تام به گزارشاتی که خوتون تهیه میکنید داریم،تقاضا دارم یه مصاحبه با یکی از مقامات استان فارس در این خصوص انجام بدی. در پایان ممنون میشم اگه نظرت رو در مورد این تقاضای من مطرح کنی.

 151. در صفحه ۱۶ روزنامه نیم نگاه مورخ ۲۹/۳/۹۵ تحت عنوان ایرلانی که از ابتدا پیر متولد شد، در گزارشی دلیل راه نیفتادن هواپیمایی سپهران را فرسوده بودن هواپیماهای خریداری شده و عدم مجوز وزارت راه به این دلیل ذکر کرده است!
  http://nimnegahshiraz.ir/fa/Main/Pdf/177/16

 152. امضای سند واگذاری بهره برداری از ۲۸ خانه تاریخی شیراز با حضور معاون رئیس جمهور

  امروز طی مراسمی که در صحن علنی شورای شهر شیراز با حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور برگزار می شود سند واگذاری ۲۸خانه تاریخی و ارزشمند شیراز به شهرداری این شهر به امضاء می رسد .

  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس دکتر مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و هیأت همراه امروز طی سفر یک روزه خود به شیراز در مراسم شورای شهر شیراز شرکت خواهد کرد و سند واگذاری خانه های تاریخی شیراز به شهرداری طی مراسمی به امضایطرفین می رسد .
  بنابراین گزارش این سند همکاری با هدف حفاظت ، مرمت و احیاء تغییر کاربری برخی از خانه های تاریخی ثبتی شیراز است که در مالکیت اداره کل میراث فرهنگی فارس می باشد که طی آن این خانه ها به مدت ۲۲ سال جهت مرمت ، حفاظت ، احیاء و تغییر کاربری مناسب به شهرداری شیراز واگذار می شود .
  گفتنی است دکتر سلطانی فر در سفر یک روزه خود یکی از پروژه های بزرگ گردشگری ( مجموعه گردشگری تفریحی سرزمین سبز ) شهر شیراز را نیز مورد بازدید قرار خواهد داد .

 153. امروز بعد از مدت ها از بلوار زند به سمت نمازی در حرکت بودم که متوجه شدم دیگر خبری از چمن کاری و کارگران فضای سبز نیست و کارگرانی در حال سنگ فرش کردن بلوار ها هستند ! از شیراز ۱۴۰۰ خواهشمندم درمورد این مساله گزارشی تهیه کنند تا مخالفت خودمان را از این طریق بتوانیم به گوش مس<ولان برسانیم.

 154. در یک سری از فضاهای سبز از چمن مصنوعی استفاده شده است و باید به جای موزاییک کردن فضای سبز از چمن مصنوعی استفاده کنند .

 155. رئیس سازمان میراث فرهنگی در شیراز:
  ۳۲ هزار بنا، مکان، سایت و محوطه تاریخی‌ ایران ثبت ملی شده است/مرمت و بازسازی این بناها ‌۱۶۰ هزار میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

  رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اینکه از ۸۰۰ هزار بنا، مکان، سایت و محوطه تاریخی کشور ۳۲ هزار مکان ثبت ملی شده و برای مرمت و بازسازی این بناها به ۱۶۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

  مسعود سلطانی‌فر عصر امروز در یکصد و شصت و چهارمین جلسه علنی شورای اسلامی این شهر با اشاره به اینکه از ۸۰۰ هزار بنا، مکان، سایت و محوطه تاریخی کشور ۳۲ هزار مکان ثبت ملی شده و برای مرمت و بازسازی این بناها به ۱۶۰ هزار میلیار تومان اعتبار نیاز است.

  وی که به منظور امضای تفاهم‌نامه واگذاری ۲۸ خانه تاریخی شیراز به شهرداری این شهر به شیراز آمده بود افزود: تفاهم اولیه این واگذاری ۳۱ فروردین ماه ۹۴ انجام شد و طی یک سال گذشته روند کارشناسی را طی کرده است.

  رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور با اشاره به اینکه چنین تفاهم‌نامه‌ای برای نخستین بار در شیراز امضا می‌شود خاطرنشان کرد: پس از پیشنهاد شهرداری و شورای شهر شیراز برای امضای این تفاهم‌نامه، استان‌های دیگری همچون اصفهان، کرمان، قزوین، تبریز و غیره نیز چنین درخواست‌هایی را مطرح کرده‌اند.

  سلطانی‌فر این اقدام را دستاورد بزرگی برای دولت دانست و تصریح کرد: بدون تردید این تفاهم‌نامه در جذب سرمایه‌گذاری‌های داخلی و خارجی موثر خواهد بود.

  وی با اشاره به اینکه استان فارس در تمام بخش‌های اقتصادی ظرفیت‌های در خور توجهی دارد بیان کرد: استان فارس در هر ۵ بخش گردشگری طبیعی، تاریخی فرهنگی، مذهبی و زیارتی، سلامت و گردشگری و رویدادها و وقایع ظرفیت‌های کم‌نظیر و حتی بی‌نظیری دارد.

  سلطانی‌فر استان فارس را گنجینه بی‌نظیر از نمودهای مختلف گردشگری دانست و گفت: گردشگری و اقتصاد گردشگری جایگاه ویژه‌ای در فرآیند توسعه فرهنگی و اقتصادی استان دارد.

  رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور با تاکید بر اینکه مرمت و بازسازی ۲۸ خانه تاریخی در قلب شیراز از چند جنبه حائز اهمیت است افزود: با زنده‌سازی این بافت مشکلاتی که پیش از این برای شهروندان ایجاد شده بود حل خواهد شد، همچنین با ترمیم این خانه‌ها بخشی از فرهنگ و تمدن گذشته شیراز و ایران حفظ شده و با تقویت بعد جذب گردشگری در توسعه اقتصادی استان موثر خواهد بود.

  سلطانی‌فر با اشاره به اینکه از ۸۰۰ هزار بنا، مکان، سایت و محوطه تاریخی کشور ۳۲ هزار مکان ثبت ملی شده است عنوان کرد: برای مرمت و بازسازی این بناها به ۱۶۰ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

  وی با بیان اینکه تامین چنین بودجه‌ای از طریق دولت امکان‌پذیر نیست افزود: رویکرد سازمان میراث فرهنگی این است که اعتبارات را به روش‌های مختلف برای جلوگیری از تخریب بناهای تاریخی جذب کند.

  سیّد محمدعلی افشانی، استاندار فارس، نیز در این جلسه امضای سند همکاری شهرداری شیراز و اداره کل میراث فرهنگی استان فارس را نخستین گام در راستای تغییر چهره یکی از محله‌های شهر به چهره‌ای متفاوت از آنچه امروز است دانست.

  وی با بیان اینکه بناهای قدیمی و محلاتی که بناهای تاریخی شهر را در دل خود جای داده‌اند گنج پنهان در شهر هستند افزود: امروز اولین قدم برای زدودن گرد و غبار از چهره بخشی از این گنج برداشته می‌شود.

  استاندار فارس با تاکید بر اینکه اقداماتی که برای احیا و بازسازی انجام می‌شود برای تمام این مجموعه به صورت یکجا و نه تفکیک شده صورت گیرد خاطرنشان کرد: این قرارداد تفکیک‌ناپذیر باشد و تمام ۲۸ خانه‌ای که قرار است به شهرداری واگذار شود به صورت یکجا مرمت و احیا شود.

  افشانی با اشاره به اینکه این اقدامات اجتماعی در بافت تاریخی احیاکننده بافت است تصریح کرد: چنین اقداماتی در نگاه و نگرش مردمی که در این مجموعه زندگی می‌کنند تاثیرگذار است.

 156. شاخصه‌های تاریخی و مذهبی شیراز در کشور بی‌نظیر اس
  استاندار فارس گفت: وجود مجموعه ای از شاخصه های تاریخی، فرهنگی و مذهبی کشور در فارس بی نظیر است.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری فارس ، محمد علی افشانی عصر دوشنبه در صحن علنی شورای شهر شیراز و در حاشیه امضاء تفاهم نامه همکاری شهرداری شیراز و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، گفت: خوشحالم که امروز قدمی در شیراز برمی داریم که گام اول است برای اینکه چهره یکی از محلات قدیمی شهر تغییر کند.
  وی ادامه داد: منازل و محلات قدیمی یک گنج پنهان است و امروز اولین قدم برای حفاری و پاک کردن گرد و غبار برداشته شده اما باید توجه کنیم که تمام این مجموعه به طور هماهنگ و یکپارچه احیاء شود.
  استاندار فارس تصریح کرد: درخصوص اهمیت فارس و شیراز به لحاظ تاریخی هیچگونه جای تردید نیست.
  افشانی تاکید کرد: هیچ استانی در کشور نداریم که با فارس در این مباحث رقابت کند زیرا مهمترین بنای تاریخی تخت جمشید، بنای مذهبی حرم مطهر شاه چراغ(ع) و بنای ادبی حافظ و سعدی در شیراز و فارس است.
  وی یادآور شد: این مجموعه در کشور بی نظیر است که شاخصه های تاریخی، مذهبی و فرهنگی در کنار هم قرار دارند.
  استاندار فارس ادامه داد: توجه به این مباحث هم اشتغال را به همراه دارد و به طور حتم احیاء کننده این بافت است.

قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.