شیراز شهری سبز یا خشک و بیابانی؟

امین آل شمس؛ سایت خبری تحلیلی شیراز۱۴۰۰: در جدیدترین بروزرسانی گوگل ارث برای شیراز سرانجام بخش مربوط به اتوبان کوهسار و پل جوادیه پس از مدت ها با تصاویر جدید جایگزین شد.

این تصاویر که مربوط به تاریخ ۳۱ آگوست ۲۰۱۹ یا ۹ شهریور ۱۳۹۸ هست نکته ای تلخ به همراه دارد، و آن هم بی توجه کامل به فضای سبز شیراز است. در تصویری که در ادامه مشاهده می کنید تقاطع شبدری جوادیه را بدون حتی یک متر فضای سبز میبینید که در تناقض کامل با سخن حیدر اسکندرپور شهردار شیراز است که در تاریخ ۱۷ دی ۱۳۹۷ و در بازدید از این پروژه گفته بود: ” با احداث این پروژه در حدود چهار هکتار درختکاری به فضای سبز شهری کلان‌شهر شیراز افزوده می‌شود.”

پل شبدری جوادیه

تقاطع های شبدری و حاشیه اتوبان ها بهترین محل برای اجرای فضای سبز انبوه شهری است، موضوعی که در تهران و اصفهان به خوبی به چشم آمده و در شیراز هم در تقاطع دکتر حسابی و امام حسن تا حدود زیادی مورد توجه قرار گرفته، اما چرا این تقاطع که حدود ۹ ماه از افتتاح آن می گذرد اینگونه خشک و نازیبا مانده، سووالی است که شاید با توجه به تاریکی مطلق آن بتوان به پاسخی مانند بی توجهی به تمام جوانب یک طرح و صرفا بهره برداری از مسیر رسید.

متاسفانه بی توجهی به فضای سبز شهر در نقاط مختلف شیراز به خوبی و با مرگ تدریجی درختان و کم رنگ شدن فضای سبز معابر قابل رویت است و نیاز است مجموعه سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهر پاسخ جدی در این رابطه داشته باشد.

 

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

3 نظر

 1. امیرم

  ادمین جان
  گوگل ارث ۸ تا ۹ ماه از روز عقبتر هست . یعنی چیزی که الان گوگل ارث نشان میدهد مربوط به ۸ یا نه ماه قبل هست .

  پاسخ
 2. من شیرازی

  با این مدریت شهری و شورا که اصلا اهمیتی برای درخت کاری نمیدهند و هر روز درختان بیشتری قطع و خشکانده می شود شیراز بیابانی درست بگیم

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *