هر سال 55 ميليارد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تومان براي نگهد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اري فضاي سبز شهر هزينه مي‌شود؛

۳۴۰۰ هکتار از ارتفاعات شهر‌شیراز سبز می شود

برای نگهد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اری ۳۴۰۰ هکتار فضای سبز عمومی شهر شیراز هر سال ۵۵ میلیارد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تومان هزینه می‌شود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

رییس سازمان سیما،منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیراز

به گزارش شیراز ۱۴۰۰ ، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اری شیراز در گفتگو با «خبرجنوب» گفت: د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر حال حاضر ۳۴۰۰ هکتار فضای سبز عمومی د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر شهر وجود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ارد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که تنها برای نگهد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اری آن هر سال بالغ بر ۵۵ میلیارد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تومان هزینه می شود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که البته این رقم جد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ای از هزینه‌های فضای سبز د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر حال احد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اث، ساخت پارک ها و سایر موارد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ است. معصومی با اشاره به فرارسید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ن پاییز گفت: با توجه به آغاز فصل پاییز مانند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ هر سال برخی از گل کاری فضاها و گیاهان پوششی شهر باید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ جمع آوری شود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و گونه‌های مناسب این فصل جایگزین گونه های قبلی گرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ که هم اکنون این کار د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر حال انجام است. وی تصریح کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌: وظیفه حفظ و نگهد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اری فضای سبز شیراز د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر حال حاضر به ۹۰ پیمانکار واگذار شد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه که بخشی از آن شامل ۱۲۷ هکتار گل‌کاری، ۲۸۷ هکتار گیاهان پوششی، ۱۸۶۰ هکتار چمن کاری و ۱۰۷ هکتار گل رز است که گل کاری ها و گیاهان پوششی به صورت فصلی به د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌لیل تنوع آن ها و تغییرات آب و هوایی نیازمند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ تغییراتی است.
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اری شیراز د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر خصوص فضای سبز ارتفاعات اطراف شهر نیز گفت: د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر حال حاضر ۳۴۰۰ هکتار از ارتفاعات شهر د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر کیان آباد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌، ارتفاعات کوه نور و گلستان د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌رختکاری شد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه و مهم ترین کار ما د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر این ارتفاعات تامین آب مورد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نیاز این فضاهاست. د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر کنار آن علاوه بر تامین، حفظ و نگهد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اری این فضا از برخی روش‌های جد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ نیز برای نگهد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اری آب د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر این محل ها از جمله آبخوان د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اری و آبخیزد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اری نیز استفاد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یم تا آب های حاصل از بارش باران به زیر زمین نفوذ کرد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ه و د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر آن جا ذخیره شود‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌. معصومی گفت: یکی د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌یگر از اقد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌امات ما د‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ر ارتفاعات،‌ کاشت گونه های بومی و گونه هایی از گیاهان است که آب کمتری مصرف می کنند‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

3 نظر

 1. Yasin

  واقعا مدیریت فضای سبز جای تاسف داره،کارشون شده اینکه چند ماهی یک بار بیان مصاحبه کنن و بگن فضای سبز شیراز اینقدر مساحت داره و این مقدار هم هزینه هست توی سال، واقعا خیلی زیبا آمار بازی میکنن!

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 2. فرهاد

  متاسفاه فضای سبز شیراز رو به افول است و هیچکس پاسخگوی نابودی باغات زیبای قصردشت و حذف فضای سبز از پروژه های عمرانی نیست

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ
 3. امیر کامیار

  فضای سبز شیراز هیچ تناسبی با عنوان ” شهر گل و بلبل” ندارد

  در سالیان اخیر علیرغم آمارهای متعددی که شهرداری داد وضعیت گلکاری، سرسبزی و طراوت شهر روزبروز بدتر شده…

  امیدوارم مدیریت جدید شهری شیراز به این موضوع توجه خاص و نگاه ویژه و کارشناسی شده نشان دهد تا دوباره طراوت و سرسبزی به خیابانهای شهر راز باز گردد.

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *