ویدئو : مروری بر بوستانهای ساخته شده در کلانشهر شیراز

مروری بر بوستانهای ساخته شده در کلانشهر شیراز

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

5 نظر

 1. من شیرازی

  وای هر کدوم از این کلیپ ها رو که میبینم میفهمم پاک فطرت بی نظیر خدایا خودت این بزرگ مرد رو حفظ کن

  مورد پسند رای دهندگان، موافق یا مخالف: Thumb up 19 Thumb down 13

  پاسخ
 2. مهدی

  خیلی زیباست. این نشون میده پاک فطرت چطور شیراز رو متحول کرده. اگه معافیان نتونه حداقل در حد پاک فطرت عمل کنه ، این نشان از ضعف مدیریتی اصلاح طلبان شیراز خواهد بود. همه منتظرند که در این چهار سال عملکرد اصلاح طلبان رو در شورا ببینند. اولین تیر اونها برکناری پاک فطرت بود که خطا بود و با خواست و علاقه ی مردم در تضاد. دومین تیرشون انتخاب معافیان هست که باید ببینیم چند مرده حلاجه. اصلاح طلبان در لیست نمایندگان مجلسشون که با فرستادن فردی مثل آقای ایکس بعنوان کم فعال ترین نماینده و سلفی بگیر با موگرینی هم آبروی خودشون رو بردند و هم آبروی شیراز رو بردند. اگر توی شورا هم بیش از این بیراهه برن ، فکر نکنم بتونند از این به بعد اعتماد مردم شیراز را حفظ کنند. البته براشون آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم بتونند بهتر از پاک فطرت به شیراز خدمت کنند.

  رد این دیدگاه به وسیله مخاطبان، نظر شما چیست ؟ Thumb up 11 Thumb down 14

  پاسخ
 3. امیر کامیار

  مهدی جان، تغییرات در شهرداری‌های کلّ کشور و از جمله شیراز با یک روند قانونی‌ انجام شده. اگر حقیقتاً و قلباً به پیشرفت شیراز علاقه دارید ، الان زمان کوبیدن بر طبل گذشته و بحث‌های این جناح و آن جناح نیست بلکه زمان حمایت همه جانبه از شهردار جدید جناب معافیان است. قطعاً اگر بعد از دادن زمان لازم به ایشان عملکردی در حد انتظارت و نیازها نداشتند باب انتقاد برای همگان باز خواهد بود.

  اما در مورد پارک سازی در ۷ سال اخیر…بیشتر کارهایی که شده که البته برخی‌ هنوز نیازمند تکمیل است باغ سازی بوده است نه پارک سازی. مثلا باغ‌های خانواده مختلف ، باغ بهار، باغ بهار نارنج، فطرس،سیب زار و… یا پارک‌های کوهستانی نیمهٔ تمام دراک، بام سبز و…البته اینها در جای خود کار ارزشمندی بوده و باید انجام میشده و برای افزایش فضای سبز و حفظ باغ‌ها با ارزش است…اما اینجا باید بین مفهوم باغ، پارک ، و پارک کوهستانی تفاوت را در نظر گرفت. شیراز نیازمند پارک‌های بزرگ نظیر پارک آزادی، پارک بعثت، خلدبرین ، جنّت و… می‌باشد که به مفهوم واقعی‌ ” پارک شهری” با امکانات پارکی‌ و چمنکاری و وسایل بازی و سرسبزی خاص پارک باشند. (در دوره اخیر پارک‌های نماز و شهروند نسبتا از این جنس بودند) …امید است شهردار جدید در کنار ساخت باغ و پارک کوهستانی ، همزمان به ساخت پارک‌های بزرگ شهری هم اهمیت دهد. به امید پیشرفت روز افزون شیراز پر افتخار.

  مورد پسند رای دهندگان، موافق یا مخالف: Thumb up 8 Thumb down 3

  پاسخ
 4. m-r

  ای کاش این دوربین تان فاجعه ای که در شیراز در حال رخ دادن است نیز به تصویر میکشید و آنهم آخرین نفسهای باغها و فضای سبز شهر است در این تصاویر آن نقاطی سر سبز بود که شهرداری به قیمت پایین از باغداران خریداری کرده است و آن قسمتهایی که خود شهرداری نسبت به نگهداری آن اقدام کرده اکثرا رو به نابودی مثال همین پارک فطرس که قسمت شمال و غرب این پارک درختان چند ده ساله چنار رو به خشک شدن است . درختان وسط بلوار چمران بخاطر عدم لیاقت مسئولین روبه نابودی است درختان بوستان خلد برین نیز به همین سرنوشت دچار است . آنچه مهم است نگهداری فضای سبز است و گرنه کاشت درخت آنچنان زحمتی ندارد . با دقت به فضای سبز شهری نگاه کنید اگر درختان افرا و چنار سطح شهر نگاه کنید اکثرا در حال احتضار به سر می برند

  مورد پسند رای دهندگان، موافق یا مخالف: Thumb up 7 Thumb down 2

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *