گزارشی از روند بازسازی باغ وحش شیراز

پس از درج گزارشهای مختلف درباره وضعیت ناگوار باغ وحش شیراز، از چند ماه قبل بازسازی این مجموعه با طراحی استاد مهرداد ایروانیان آغاز شد که اکنون تصاویر منتشر شده از آن وضعیت امیدوار کننده ای را نشان می دهد و امید است با پایان کامل بازسازی مجموعه و حمایت مسوولان شهری و استانی، این مرکز به یک جاذبه گردشگری برای کلانشهر شیراز تبدیل گردد.

گزارشی از روند بازسازی باغ وحش شیراز

گزارشی از روند بازسازی باغ وحش شیراز

گزارشی از روند بازسازی باغ وحش شیراز

گزارشی از روند بازسازی باغ وحش شیراز

گزارشی از روند بازسازی باغ وحش شیراز

گزارشی از روند بازسازی باغ وحش شیراز

گزارشی از روند بازسازی باغ وحش شیراز

گزارشی از روند بازسازی باغ وحش شیراز

گزارشی از روند بازسازی باغ وحش شیراز

گزارشی از روند بازسازی باغ وحش شیراز

 

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

13 نظر

 1. ستار

  خیلی بهتر از وضعیت اسفناک قبلی هست اما هنوزم قفس شیرها کوچیک هست و سایه کمی داره .

  مورد پسند رای دهندگان، موافق یا مخالف: Thumb up 25 Thumb down 0

  پاسخ
 2. شهر راز

  من هز باغ وحش های خوب کشور از جمله باغ وحش مشهد دیدن کردم. جدا در این حد از زیبایی و دلبازی نیستند. اگه همینطور پیش بره و کار بهسازی قدیمی ترین باغوحش کشور در شیراز به این شکل به اتمام برسه. میشه گفت تنها باغوحش استاندارد کشور رو در شیراز خواهیم داشت.

  مورد پسند رای دهندگان، موافق یا مخالف: Thumb up 18 Thumb down 4

  پاسخ
 3. سر ستون

  ایمنیش بسیار کمه باید یه شیشه چند جداره مثل برقیه باغ وحش ها زده شود دورتادورش

  موافق یا مخالف: Thumb up 9 Thumb down 6

  پاسخ
  1. مهدی

   ما که توی باغ وحش های دیگه ی کشور شیشه ی چند جداره ندیدیم. اگر هم باشه بدرد نمی خوره چون حس ارتباط با حیوانات و نزدیکی به اونها رو القا نمیکنه. این چیزی که شما میگی بیشتر بدرد موزه ی تاریخ طبیعی میخوره تا باغوحش . بنظر من که خیلی زیباست و در کشور نظیر نداره.

   موافق یا مخالف: Thumb up 8 Thumb down 6

   پاسخ
  2. سر ستون

   بله عزیزم من ایرانو نگفتم .تو اینجا جان کسی کلا اهمیتی برای کسی نداره .ببین اکثر باغ وحش های دنیا اوناییشون که مطرح هستن برای حیوانات وحشی مثل شیر و گوریل و …حفاظ می زارن.بارها احتمالن خودتم دیدی در دیدنی ها که مثلا گوریل می خواد حمله کنه تاپی می خوره به شیشه.اگه شیشه باشه هم این ارتباطی که می گی هست هم امنیت داره.حالا کجا حرف من(حرف منم هم نیست تجربه جهانی هست) ایراد داره شما بفرمایید!

   مورد پسند رای دهندگان، موافق یا مخالف: Thumb up 11 Thumb down 3

   پاسخ
  3. مهدی

   اتفاقا مشهور ترین و جذاب ترین باغ وحش های دنیا خیلی آزادی بیشتری برای حیوانات در نظر گرفته.
   حتی باغ وحش هایی وجود داره که آدم ها رو قرار می دهند توی قفس و میذارندجلوی شیر ها.
   شاید باغ وحش هایی هم در جهان مثلا گوریل ها رو بذارند توی شیشه ، ولی باغ وحش های مطرح دنیا اکثرا محدودیت ها رو به حد اقل رسوندند. مثلا در همین تصاویر هم مشخصه که جلوی قفس شیر ها باغچه درست کردند که حد اقل یک متر فاصله بین بازدید کننده و قفس ایجاد می کنه. حالا اگه یک نفر از باغچه رد بشه بره دستشو بکنه تو قفس دیگه بحثش جداست ولی از دید من به اندازه ی مطلوب و معقول محدودیت ایجاد شده. من شیشه رو نمی پسندم. چون بیشتر بدرد موزه میخوره تا باغ وحش چون معتقدم شیشه ارتباط صوتی رو محدود می کنه. همین گوریل و میمون و شیر میتونند از نظر صوتی هم جذاب باشند. شیشه خیلی محدود و ایزوله هست. نمی دونم چقدر با حرف هام موافقی…

   موافق یا مخالف: Thumb up 6 Thumb down 3

   پاسخ
  4. مهدی

   کاربرد شیشه بیشتر برای ایجاد آب و هوای مطلوب زندگی یک نوع جاندار در یک محیط ایزوله و در یک مکان با وضعیت آب و هوایی نا مطلوب برای آن حیوانات استفاده میشه و کاربردش بعنوان عامل حفاظت کم رنگتر از چیزی هست که فکر می کنی. مثلا گوریل های مناطق استوایی در آمریکای شمالی یا اروپا در شیشه و در شرایط رطوبت و دمای مطلوب نگهداری می شوند یا مثلا پنگوئن در باغ پرندگان یک شهر گرم و خشک در شیشه نگهداری میشه.

   موافق یا مخالف: Thumb up 2 Thumb down 2

   پاسخ
   1. سر ستون

    اون مدلی که می گی باغ وحش نیست اون در واقع می رن در منطقه حفاظت شده و با ماشین بازدید می کنن.که کار خطرناکی هست.بعدم برای حیوانات وحشی نه همشون.اینجوری که اینا حستن انگار کردنشون توی زندان.هیچی هم پیدا نیست.برای صدا هم هم میشه یه قسمت رو باز گذاشت هم از میکروفون استفاده کرد.شما این باغ وحش رو Riverbanks Zoo & Garden رو برای مثال چک بفرمایید در کارولینای جنوبی و جز ۵ باغ وحش بزرگ امریکاست.هم باغ هست هم فضاهای نیمه باز هم شیشه داره برای حیوانات خطرناک.بعد اگه یه محیط مساعد درست کنن برای حیوانات از نظر شما بده؟؟؟ دوست دارید بکننشون در یه جای ۳ در ۴ نون خوشک بخورن نه حیون لذت ببره نه ادمیزاد.یه بار یادمه مشهد بودیم رفتیم یکی از این باغ وحش ها واقعن اعصابمون خورد شد(خرد).بدتر از زندان .شما فقط عکس های اینجایی که گفتم ببین خودش گویاست که باغ وحش اصلن ینی چی !

    موافق یا مخالف: Thumb up 1 Thumb down 1

 4. امین

  اول به جای نون لواش یه کم گوشت بدن به این شیرای بیچاره برادریشونو ثابت کنن بعد به فکر مسکن و ازدواجشون باشن!

  مورد پسند رای دهندگان، موافق یا مخالف: Thumb up 17 Thumb down 3

  پاسخ
 5. Heydar-Shz

  خدایی اینم شد باغ وحش؟ اگه این باغ وحشه پس باغ وحشای لندن و نیویورک و بارسلون چیه؟ یه لحظه خودتونو بزارین جای حیوونای بیچاره دربند ببینین چ حسی داره بعد برای این سوله وحشت به به و چه چه بزنین

  مورد پسند رای دهندگان، موافق یا مخالف: Thumb up 15 Thumb down 1

  پاسخ
 6. محمد (پیرخرابات

  چقد بی روح و خشک هست. . سر سوزنی ذوق و سلیقه و زیباسازی دیده نمیشه

  مورد پسند رای دهندگان، موافق یا مخالف: Thumb up 9 Thumb down 3

  پاسخ
 7. رضا

  بالای قفس شیر ها کانلا بازه و ارتفاع حدود دو متری هست پ براحتی شیر ها میتونن از روش بپرن

  موافق یا مخالف: Thumb up 0 Thumb down 0

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *