برگزاری یادروز علی‌‌رضا شاپور شهبازی در روز باستانشناس

دومین همایش علمی مطالعات تاریخ ایران در یادروز باستان شناس و پژوهشگر برجسته حوزه تمدن و مطالعات هخامنشی “زنده یاد پروفسور علیرضا شاپور شهبازی ” برگزار می‌شود.

به گزارش ایسنا منطقه فارس به نقل از روابط عمومی پایگاه میراث جهانی تخت جمشید، دومین همایش علمی مطالعات تاریخ ایران (هخامنشی و ساسانی) قرار است ۲۵ تیرماه با حضور معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و جمعی از اساتید برجسته، اصحاب تاریخ و باستان شناسی و دوستداران میراث فرهنگی، برگزار شود.

در این برنامه آغاز به‌کار همایش‌های علمی دوسالانه پرفسور شهبازی اعلام و از جایزه علمی این باستان‌شناس شهیر، رونمایی می‌شود.

محور دوسالانه علمی پرفسور شهبازی پژوهش‌های باستان شناسی ایران باستان (هخامنشی و ساسانی) تعریف شده و قرار است دبیرخانه دائمی این دو سالانه در تخت جمشید و با نظارت اندیشمندان برجسته این حوزه ایجاد شود.

براساس این گزارش، محمدحسن طالبیان، مسعود رضایی منفرد، کوروش کمالی سروستانی، علی‌رضا عسگری چاوردی، احمدعلی اسدی، علی موسوی و دکتر نازیلا شهبازی، سخنرانان همایش یادروز پرفسور شهبازی خواهند بود.

این همایش با همکاری و مشارکت پایگاه میراث جهانی تخت جمشید و پاسارگاد، دانشگاه هنر شیراز، مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس و دفتر امور پایگاه‌های میراث فرهنگی کشور، در سالن آمفی تئاتر مرکز اسناد و کتابخانه ملی فارس برگزار می‌شود.

>

نظرات حاوی توهین، افترا، غیرمرتبط با عنوان مطلب و نگاشته شده به صورت انگلیسی تایید نخواهند شد. در صورت نیاز به "بحث آزاد" از منوی بالای سایت مراجعه کنید.

telegram

مطالب مرتبط

1 نظر

  1. محمدسعید

    یادش گرامی باد بزرگ مرد عرصه مطالعات باستانی ایران و هخامنشی شناس بی بدیل ایرانی

    مورد پسند رای دهندگان، موافق یا مخالف: Thumb up 5 Thumb down 0

    پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *